Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Іноземні мови -> Соціолінгвістична та етимологічна специфіка американських топонімічних назв

Соціолінгвістична та етимологічна специфіка американських топонімічних назв

Назва:
Соціолінгвістична та етимологічна специфіка американських топонімічних назв
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
21,93 KB
Завантажень:
345
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
“Соціолінгвістична та етимологічна специфіка американських топонімічних назв.”


ВСТУП
Як кожна сучасна наука мовознавство характеризується інтенсивним розвитком тих галузей, які стикаються з суміжними науковими дисциплінами . До таких інтердисциплінарних напрямків лінгвістичного дослідження відноситься топоніміка, в розвитку якої разом з мовознавством, значну роль відіграють географія і історія.
Топоніми займають особливе місце в лексичній системі мови. Не викликає сумніву, що, представляючи собою визначену групу слів, вони наділені парадигматичними і синтагматичними характеристиками, властивими слову взагалі. Безсумнівно також і те, що категорії, встановлені для власних імен, як спеціального підкласу слів, розповсюджуються і на топоніми.
Разом з тим імовірно, що топоніми не просто різновид власних імен, а власні імена особливого роду, своєрідні якості яких роблять неможливим їх вивчення тільки в межах мовознавства, навіть в самому ширшому його розумінні, тобто як дисципліни, що включає до себе соціолінгвістику, психолінгвістику і етнолінгвістику. Залежно від величини і значення географічних об'єктів розрізняють три види топонімії : мікротопонімія, власне топонімія і макротопонімія .
Мікротопонімія включає назви об'єктів, які з'явилися внаслідок господарської діяльності обмеженої кількості людей на одній території. Назви ці, як правило, живуть в усному мовленні і можуть змінюватися зі змінами в самій мові. Характерною рисою їх є те, що в лінгвістичному плані вони походять від апелятивної, загальної лексики, але


поступово уособлюються і за певних умов можуть стати іменами власними.
Цей процес номінації відбувається тоді , коли слова загального поняття внаслідок закріплення їх за географічними обєктами конкретизуються, індивідуалізуються і переходять у розряд специфічних власних імен, які виражають одиничне поняття – географічну назву. Їхня доля – або зникнути, або стати звичайними топонімами..
Ця праця виконана базуючись на працях вчених які зробили свій внесок в розвиток топоніміки взагалі і у вивчення топоніміки США таких як: П.Г.Зеленський, В.Д.Бєлєнькая, В.Ф.Барашков, Е.М.Мурзаєв, В.А.Ніконов, Є.М.Поспєлов, Mallery R.D, Marckwardt A.H, Robert O'Neill,та багато інших.
Об’єктом дослідження є топонімічна система США.
Предметом дослідження є класифікація та особливості утворення топонімів США на різних ступенях її історичного розвитку.
Мета дослідження – виявити основні принципи утворення топонімів в даній країні на різних її територіях.. В процесі дослідження вирішувались такі завдання:
1.) проаналізувати і описати різні класифікації топонімічних назв, виходячи з історичного та лінгвістичного аспектів;
2.) оцінити співвідношення форми і змісту топонімів на різних територіях країни;
Теоретичне значення - систематизація і класифікація топонімів США спрямовані на поглиблення знань з мови та історії цієї країни.
Практичне значення роботи полягає в тому, що її результати можуть використовуватись студентами і викладачами при вивченні історії, культури та мови США.
1
Топоніміка США бере свої початки від часу колонізації Американського континенту після відкриття його Колумбом 12-го жовтня 1492 .Вона подібно до топоніміки інших країн, являє собою змішування різних за часом утворення географічних назв, які присвоювались обєктам різними народами, зокрема корінним населенням, індіанцями і переселенцями з Європи й інших частин світу: голландцями, іспанцями, французами, англійцями, росіянами, українцями та ін.
Різноманітність географічних назв і ті обставини, за яких вони виникали, створюють значні труднощі при аналізі і визначенні їх походження.
Американський лінгвіст Меллері поділяє топоніми США на пять великих груп:
Назви, які присвоювались обєктам на честь окремих осіб або груп людей , видатних подій, повязаних з даною місцевістю. Наприклад, міста Binghamton, Rochester (штат Нью-Йорк) названі так на честь окремих осіб; Red Jаcket – на честь індіанського вождя, який носив британський червоний плащ; Voluntown(скор.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Дипломна робота на тему: Соціолінгвістична та етимологічна специфіка американських топонімічних назв

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок