Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Географія -> Українською дипломна робота: Математико-географічна характеристика промисловості Львівської області

Загрузка...

Математико-географічна характеристика промисловості Львівської області / сторінка 12

Назва:
Математико-географічна характеристика промисловості Львівської області
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
682,05 KB
Завантажень:
630
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.2
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Факторні ваги – це допоміжні показники, які відіграють роль оцінок вкладів об’єктів у кожен із факторів. Матриця факторних ваг F обчислюється шляхом множення матриці вихідних даних А на матрицю факторних навантажень L :

F=AL.

Безпосередній змістовій інтерпретації факторні ваги не підлягають, хоч і мають геометричний зміст. Їх можна трактувати як відносні оцінки вияву певного фактора, у кожному окремому об’єкті ( підприємстві, районі тощо ).

Класифікацію ( групування, регіоналізацію ) об’єктів за факторними вагами можна здійснювати двома способами.

1. Виділяються групи об’єктів за величиною факторних ваг окремо по кожному фактору. Це відповідає класифікації об’єктів за інтенсивністю вияву певного фактора і ознак, які він охоплює. Але разом з тим складною є змістова інтерпретація самого “впливу” в оцінці факторних ваг. У цьому випадку багатовимірний аналіз зводиться до одновимірного. На основі факторних ваг можна складати картограми за загальновідомими принципами.

2. Групуються об’єкти за двома факторами. При цьому кожен із них подається як точка у двовимірному факторному просторі. Його координати – це факторні ваги по двох факторах. На графіку точки утворюють скупчення - групи (класи) об’єктів, які у багатьох випадках становлять територіальні класи (регіони) [ 42 ] .

Рис. 1 Скупчення точок у двовимірному просторі факторів

Ентропійні міри. Одна з головних проблем математичної теорії інформації – це обґрунтування показника кількісної характеристики інформації, обґрунтування одиниці виміру кількості інформації. В сучасній математичній теорії інформації найбільш поширеним є визначення і обчислення інформації за допомогою ентропії – міри ступеня невизначеності стану системи. Наприклад, будь-яке повідомлення (інформація) – це сукупність відомостей про стан певної системи. Воно набуває змісту, якщо стан цієї системи завчасно невідомий. До того ж система може перебувати в декількох станах, кожен з яких має різну ймовірність. Саме тому система характеризується невизначеністю. А її ентропія залежить як від кількості можливих станів, так і від імовірності кожного стану.

Наприклад, система Х характеризується станами ( ), кожен з яких має імовірність || | | ... |

|| | | ... |

У цьому випадку ентропія системи як міра апріорної невизначеності її стану – це сума добутків імовірностей різних станів на логарифми цих імовірностей, взятих з протилежним знаком :

.

Операційне визначення ентропії має такі властивості : 1) ентропія дорівнює нулю, якщо один із станів системи достовірний, а інші неможливі (тобто коли ніякої невизначеності не існує); 2) при зростанні кількості станів ентропія зростає; 3) при заданій кількості станів ентропія стає максимальною, якщо стани однаково імовірні; 4) коли декілька незалежних систем об’єднуються в одну, то їх ентропії додаються ( властивість аддитивності ентропії) [ 42 ] .

2. ПЕРЕДУМОВИ РОЗВИТКУ ПРОМИСЛОВОСТІ ЛЬВІВЩИНИ

2.1 Економіко-географічне положення

Львівська область одна з 24 областей України, як адміністративна одиниця з центром у місті Львові утворена 4 грудня 1939 року.

Область розташована у Західній частині нашої держави. Сусідське положення Львівщини вигідне. На півночі область межує з Волинською областю, на сході – з Тернопільською, на півдні – з Закарпатською – це області з економікою аграрно-індустріального типу. На південному сході – з Івано-Франківською областю, на північному сході – Рівненською областю – це індустріально-аграрні області. На вигідність положення вказує західний сусід області – Польська республіка, що є дуже важливим як для області, так і для України вцілому.

Природні межі області проходять в основному по рівнинних територіях, лише південні перетинають Українські Карпати, а саме Передкарпаття, Східні Бескиди, Вододільний хребет.

Територія області, її межі змінювались історично. До 1939 р. область входила до складу Польщі. Восени 1939 р. ці землі приєднані до УРСР. 16 липня 1945 р. за радянсько-польським договором частина території Львівської області ( район Перемишля та Любачева ) відійшов до Польщі. У 1951 р. завершилось формування державного кордону, 15 лютого відбувся обмін територіями між Польщею і УРСР – частина Дрогобицького району відійшла до Польської республіки, а до України приєднано район Белза, Угнова ( частина сучасного Сокальського району ).

Львівщина визначається стратегічним положенням. Її місце найбільш центральне і найближче до країн Західної Європи, а саме – до Польщі (найкоротша відстань 82 км ( до м. Шегині ), до кордону з Угорщиною ( м. Чоп ) – 310 км, до кордону із Словаччиною ( м. Ужгород ) – 258 км, до кордону з Румунією ( м. Порубне ) – 305 км.

Від Львова до столиці м. Київ відстань рівна 575 км.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Дипломна робота на тему: Математико-географічна характеристика промисловості Львівської області

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок