Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Географія -> Українською мовою дипломна робота: Математико-географічна характеристика промисловості Львівської області

Математико-географічна характеристика промисловості Львівської області / сторінка 14

Назва:
Математико-географічна характеристика промисловості Львівської області
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
682,05 KB
Завантажень:
630
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.2

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Нафтові і газові родовища зосереджені в Передкарпатському прогині (Борислав), а також в Скибовій зоні Карпат ( Східниця, Урич, Стрільбище ). Нафта залягає на глибині 1100 – 3000 м. Географія нафтових родовищ розширюється. Виявлено нафту в районі Яворова. Ознаки нафтоносності є в районі Олеська, Буська, Кам’янки-Бузької, Белза. Центр нафтопромислів в останні десятиріччя перемістився з Борислава в район Долини Івано-Франківської області.

У районах поширення нафти є родовища озокериту - “земного воску” (Борислав, Тустановичі, Трускавець, Воля-Блажівська). Озокерит в Бориславському районі залягає на глибині до 100 м у вигляді жил серед осадових порід. Це одне з найбільших родовищ озокериту у світі.

Прикарпаття має великі запаси природного газу. Основні родовища його в районах Більча Волиця, Опарів, Угерське, Дашави, Комарного, Рудок. В перші роки після проголошення Україною незалежності в нашій області відновлено геологорозвідувальні роботи в пошуках нових родовищ газу. Перспективні райони виявлено в північній частині області ( Кам’янка-Бузька, Великі Мости, Жовква, Немирів, Сокаль, Рава Руська, Белз, Олесько ).

Північну частину області займає Львівсько-Волинський кам’яновугільний басейн. Вугленосні пласти залягають на глибині від 250 до 500 м. Загальна площа басейну близько 10 тис км 2 . Запаси складають 2 млрд. т. Вугілля багате на хімічні продукти ( смоли, бензоли, аміак ).

У межах басейну з урахуванням геологічних особливостей і характеру промислового освоєння можна виділити три геолого-промислові райони, два з яких знаходяться у Львівській області. Це Червоноградський район – він є головним геолого-промисловим районом басейну. У його межах міститься 50 – 60% усіх запасів вугілля. Тут експлуатується 12 вугільних шахт – Великомостівські № 1 – 10, і Червоноградські № 1 – 2, які утворюють потужний гірничо-технічний комплекс Червоноградського району [ 18 ].

Південно-західний промисловий район розташований в адміністративному відношенні у північно-західній частині Львівської області. Він є найбільш перспективним для розширення сировинної бази басейну та характеризується меншою трансформованістю геологічного і географічного середовища.

На Львівщині є поклади бурого вугілля в районі Монастирка, Новоселища, Глинські, Золочева, Ясенева. Залягає воно у вигляді лінз на глибині від 5 до 40 м. Потужність окремих пластів доходить до 2-х метрів. Запаси невеликі – близько 2000 тис. т. використовувались раніше як паливо.

Львівщина багата торфом, який є цінним добривом, паливом, сировиною для отримання багатьох хімічних продуктів. Його родовище є в заплавах річки Дністер ( між Самбором і Миколаєвом ) і річки Вишні.

Передкарпатський прогин має великі запаси кам’яної, калійної солі. Родовища лежать вздовж північних схилів Карпат смугою 10 км по лінії Добромиль - Стара Сіль – Стара Ропа – Дрогобич – Стебник – Моршин – Болехів. Сіль залягає неглибоко, приблизно на 30 – 210 м. Місцями виходить на поверхню, т. з. соляні розсоли у вигляді джерел.

...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Дипломна робота на тему: Математико-географічна характеристика промисловості Львівської області

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок