Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Географія -> дипломна робота на тему: Математико-географічна характеристика промисловості Львівської області

Математико-географічна характеристика промисловості Львівської області / сторінка 3

Назва:
Математико-географічна характеристика промисловості Львівської області
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
682,05 KB
Завантажень:
630
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.2

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Суть “виробничого” підходу полягає у визначенні ступеня регіонального відхилення показників, що аналізуються ( обсяги виробництва, вартість основних фондів, чисельність зайнятих ) від середнього значення по Україні ( у співставленні базисного ( країна ) і залежного ( район ) параметрів ). Для цього виводиться коефіцієнт спеціалізації і локалізації :

де - коефіцієнт спеціалізації і-тої галузі ( і = 1, 2, 3, ..., т ) в r-му районі (r = 1, 2, 3, ... , n ) ; - обсяг виробництва і – тої галузі в r –му районі; - обсяг виробництва всієї промислової продукції в r –му районі ; - обсяг виробництва всієї промислової продукції по країні в цілому ; - коефіцієнт локалізації і –тої галузі в r – му районі.

Як видно, коефіцієнт спеціалізації – це відношення частки галузі в складі промисловості району до частки галузі в складі промисловості всієї країни, а коефіцієнт локалізації – це відношення частки району в складі всієї країни по галузі до частки району в складі всієї країни по промисловості в цілому [ 41 ] .

Аналіз структурних і територіальних особливостей галузей промисловості все більше базується на кількісних характеристиках, включаючи економіко-математичне моделювання. Суть останнього полягає в тому, щоб на основі вивчення кількісних залежностей між багатьма факторами – природними, економічними, технічними, соціально-політичними, знайти рішення , оптимальне за тим чи іншим критерієм.

Галузеві дослідження можна розглядати як один з етапів у розробці проблеми територіальної організації промисловості. Разом з тим вони мають і цілком самостійне значення. [ 41 ]

Первинним об’єктом економіко-географічного вивчення промисловості є підприємство. Йому властива комплексність і територіальність.

Промисловість як галузь матеріального виробництва з притаманними їй функціями в суспільному поділі праці включає всі підприємства, що займаються промисловою діяльність.

Промислові підприємства дуже різноманітні. Вони відрізняються між собою за ступенем концентрації і спеціалізації виробництва, за характером і призначенням продукції, що випускається, типом виробничих процесів ( технологічних ), за організаційною структурою і іншими ознаками. Суттєвим є поділ підприємств на спеціалізовані, комбінати, на прості і складні за структурою. Кожне промислове підприємство складається із декількох виробничих підрозділів : цехів і ділянок. В деяких галузях промисловості, наприклад, у вугільній, цукровій і інших, цехова диференціація відсутня. Не мають її в більшості і малі підприємства. При безцеховій структурі підрозділами підприємства є тільки виробничі ділянки.

У результаті взаємодії цехів або виробничих ділянок досягається виробничо-технічна, організаційна і економічна єдність будь-якого підприємства. Дуже важливою з цієї точки зору є і територіальна ознака.

Промислове підприємство в кінцевому результаті можна розглядати як певне виробничо-територіальне поєднання, що володіє цілісністю і єдністю пов’язаних між собою складових елементів.

При вивченні окремо взятого підприємства з економіко-географічних позицій виявляється в першу чергу регіональна специфіка економічних, соціальних і природних умов виникнення даного підприємства, потім оцінюється його транспортно-географічне положення по відношенню до джерел сировини, палива і енергії, інфраструктурних об’єктів, місць зосередження робочої сили і районів споживання готової продукції, а також вплив на оточуюче середовище.

Увагу вивчення обов’язково необхідно звертати на структурні особливості самого підприємства ( пропорції і внутрішні зв’язки ) і територіальну компоновку виробництва. Але ще більш суттєво досліджувати зовнішні зв’язки, що дозволяє встановити характер і ступінь участі даного підприємства в територіальному поділі праці [ 41 ].

Підприємство є основною ланкою національно-господарського комплексу. Воно діє на основі певного господарського розрахунку, самофінансування, самоуправління у відповідності до різних форм власності.

Незалежно від свого профілю і галузевої належності підприємства здійснюють виробництво товарів народного споживання і надають платні послуги населенню. Важливо при цьому, що воно може здійснювати одночасно декілька видів діяльності – агропромислову, промислово-торгівельну, промислово-будівельну, науково-виробничу та іншу.

При вивченні промисловості обласного регіону особливу увагу слід звертати на територіальну організацію промисловості.

Територіальна організація промисловості може розглядатись як система просторової сукупності та взаємодії різних галузей і одночасно виробничо-територіальних поєднань, що базується на раціональному використанні природних, матеріальних і трудових ресурсів, охороні навколишнього середовища, а також на економії витрат на транспортування між джерелами сировини, палива, енергії, місцями виробництва і споживання продукції. Це в свою чергу повинно сприяти досягненню загальної національно-господарської ефективності.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Дипломна робота на тему: Математико-географічна характеристика промисловості Львівської області

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок