Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Географія -> Скачати: Математико-географічна характеристика промисловості Львівської області

Загрузка...

Математико-географічна характеристика промисловості Львівської області

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"

Загрузка...Назва:
Математико-географічна характеристика промисловості Львівської області
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
682,05 KB
Завантажень:
630
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.2
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ВСТУП

Львівщина є областю індустріально-аграрного типу, промисловість займає у структурі господарства провідне місце. Для швидкого розвитку і раціонального розміщення підприємств цієї галузі в області є сприятливі передумови. Це багата сировинна база, великі резерви кваліфікованих трудових ресурсів, вигідне економіко-географічне положення.

Після розвитку економічних зв’язків з 1991 по 1997 роки спостерігався значний спад виробництва, який найбільш проявився саме у Львівській області. Загальний обсяг виробництва тут зменшився на 72 %. Причина цього – застаріле обладнання, орієнтація на військово-промисловий комплекс, економічна криза в Україні загалом, невизначеність нормативно-правової , законодавчої бази в країні.

Протягом останніх років стала помітною позитивна тенденція до виходу з кризової ситуації. Зростає обсяг промислової продукції, починають працювати підприємства, які простоювали або працювали частково, здійснюється приватизація, відповідно зростає якість, конкурентноспроможність промислової продукції Львівщини.

Саме тому детальний аналіз промисловості є актуальним на сучасному етапі, адже розвиток промисловості – це нові робочі місця, покращення добробуту населення, розвиток економіки загалом. Математико-географічна характеристика дає можливість створити математичну модель і вивчати об’єкт не безпосередньо, а з допомогою такої уявної чи реальної системи, яка відображаючи і відтворюючи об’єкт дослідження, здатна заміщати його таким чином, що її вивчення забезпечує нову інформацію про цей об’єкт.

Об’єктом дослідження дипломної роботи була обрана промисловість Львівської області, сукупність всіх галузей, які отримали тут свій розвиток.

Предметом дослідження були закономірності територіальної організації промисловості, математико-географічна характеристика об’єкта.

Завданнями написання дипломної роботи були :

- вивчення теоретичних та методичних основ роботи ;

- вивчення передумов розвитку промисловості Львівщини ;

- територіально-галузева характеристика промисловості Львівщини ;

- характеристика адміністративного району як первинної форми територіального зосередження промислового виробництва ( на прикладі Сокальського району ) ;

- інтегральна характеристика промисловості Львівщини ;

- створення картосхем за даними аналізу ;

- вивчення проблем і перспектив розвитку промисловості Львівщини.

Результатом дипломної роботи є детальна характеристика промисловості Львівщини за останні роки, аналіз передумов розвитку, характеристика територіальної організації промисловості області, вивчення проблем та перспектив розвитку цієї галузі господарства.

1. ТЕОРЕТИЧНІ ТА МЕТОДИЧНІ ПЕРЕДУМОВИ ВИВЧЕННЯ ПРОМИСЛОВОСТІ РЕГІОНУ

1.1 Промисловість обласного регіону як об’єкт суспільно-географічного вивчення

Промисловість є провідною галуззю національного господарства, яка тісно пов’язана з науково-технічним прогресом і має великий вплив на рівень розвитку усього суспільства. Вона являє собою сукупність підприємств ( фабрик, заводів, електростанцій, шахт, рудників, тощо), на яких виробляють знаряддя праці для інших галузей національного господарства, а також видобувають сировину і паливо, виробляють електроенергію, заготовляють ліс, обробляють і переробляють продукти, отримані в промисловому або сільськогосподарському виробництві.

Промисловість – це основа розширеного відтворення суспільного виробництва. Від розвитку цієї галузі значною мірою залежить рівень задоволення безпосередніх потреб населення [ 4 ].

Оскільки розвиток промисловості має важливе значення для покращення добробуту населення, то вивчення цієї галузі є особливо важливим у наш час.

Економіка України перебувала в стані глибокої економічної кризи, хоча в останні роки позначилась тенденція виходу з цього стану. Вивчення економічних і географічних процесів стосовно промисловості дає можливість краще осмислити ситуацію у цій великій галузі національного господарства.

Промисловість обласного регіону є важливим об’єктом суспільно-географічного вивчення. Саме територія адміністративної області є базовим об’єктом для створення і проведення державної регіональної політики, яка “має на меті повніше та якісніше задовільнити соціальні потреби населення території шляхом створення умов сталого господарського ( в т.ч. і промислового ) розвитку” [ 19 ] .

Вивчення промисловості обласного регіону дає можливість краще вивчити і осмислити територіальну організацію промисловості на цьому рівні, територіальний поділ праці між областями та між регіонами і краще зрозуміти тенденції розвитку промислового виробництва у загальнодержавному масштабі.

Промисловість обласного регіону можна вивчати у двох аспектах: 1) галузевому; 2) територіальному ( регіональному ).

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Дипломна робота на тему: Математико-географічна характеристика промисловості Львівської області

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок