Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Геологія -> Бурова установка “Уралмаш 3Д-76”.

Бурова установка “Уралмаш 3Д-76”.

Назва:
Бурова установка “Уралмаш 3Д-76”.
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
23,09 KB
Завантажень:
538
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат
В даному дипломному проекті згідно завдання та геолого-технічного наряду вибрана бурова установка “Уралмаш 3Д-76”. Приведена коротка характеристика обладнання комплексу. Проведений аналіз умов роботи вузлів і деталей гідравлічної частини насоса і запропоновані шляхи їх вдосконалення.
В спеціальній частині зокрема описана нова конструкція клапана і поршня. Також описані умови роботи і шляхи вдосконалення пневмокомпенсатора та приспосіблення для знімання циліндрових втулок.
В розділі “Охорона праці” приведений аналіз потенційних небезпек і шкідливих факторів в умовах будівництва свердловин. В економічній частині виконаний розрахунок економічного ефекту від впровадження поршня нової конструкції.
Приведений розрахунок подачі бурового насоса за допомогою ЕОМ.


Вступ
Західний нафтогазоносний район посідає важливе місце у становленні і розвитку нафтогазової галузі України. У зв’язку з тим, що сьогодні основні нафтові і газові родовища вступили в завершальну стадію розробки, а за останні роки не відкрито жодного рівноцінного родовища, стабілізація нафтогазовидобування можлива тільки за умови збільшення обсягів розвідувального та експлуатаційного буріння а також впровадження нових технологій.
За минулі роки різко зменшилось фінансування геологорозвідувальних робіт за рахунок державного бюджету. Фактично обсяги пошуково-розвідувальних робіт на нафту і газ скоротились майже в 10 разів. Так, наприклад, на початок 1999 року у Івано-Франківській області, де зосереджено основні ресурси нафти Західного регіону України, близько 11-15 млн. грн. щорічно відраховується на геологорозвідувальні роботи з метою відтворення мінеральної сировини (в тому числі твердих та інших корисних копалин) однак в бюджет області сьогодні практично нічого не надходить. Такий стан геологорозвідувальних робіт на нафту і газ не дасть можливості найближчим часом відкрити нові поклади вуглеводнів і збільшити їх видобуток, хоча перспективи є.
Слід зазначити, що за рекомендаціями ЦНДЛ ВАТ “Укрнафта” на Мражмицькій площі (Бориславський район), пробурено 10 свердловин середньою глибиною 550 м, з яких у п’яти отримано припливи нафти. Це підтверджує необхідність виявлення нафтогазоперспективних об’єктів пов’язаних з невеликими глибинами.
Також слід зазначити, що пошуки нафти і газу на малих глибинах не вирішать проблему значного нарощування видобутку нафти і газу. В зв’язку з перспективою розвитку нафтового комплексу необхідно зосередитись на пошуках значних покладів нафти і газу, які більшість науковців і виробників прогнозує на глибинах 4000-7000 м.
Однією з причин глибокої кризи в нафтовій промисловості є призупинення модернізації і реконструкції об’єктів нафтового комплексу.
Важливе місце при бурінні свердловин посідає циркуляційна система одним з важливих агрегатів якої є насоси високого тиску. В даний час є тенденція використання трипоршневих насосів односторонньої дії, які по своїй конструкції і характеристиках мають ряд переваг перед насосами двопоршневими двосторонньої дії. Але з причин недостатнього фінансування в сучасних бурових установках і надалі використовуються двопоршневі насоси. Тому проблеми модернізації і вдосконалення цих насосів є актуальними на сьогоднішній час.


1 Загальна частина
Аналіз обладнання насосно-циркуляційного комплексу бурової установки. Циркуляційні комплекси призначені для виконання в процесі будівництва бурових свердловин належного складу технологічних операцій, повний перелік яких приведений на рисунку 1.1. при будівництві свердловин в екстремальних природно-кліматичних умовах, цей перелік доповнюється операціями по регулюванню температурного режиму свердловини і циркулюючого в системі бурового розчину.
Циркуляційний комплекс бурових установок ділиться на наземну і підземну частини. Основними функціями насосно-циркуляційної системи бурової установки є:
нагнітання бурового розчину в бурильну колону для створення безперервної циркуляції в процесі буріння;
подача в бурильну колону необхідної кількості бурового розчину для очистки водою від вибуреної породи і створення потрібної швидкості піднімання розчину в затрубному просторі для забезпечення виносу породи на поверхню;
підвід необхідної гідравлічної потужності до долота для забезпечення високої швидкості витікання (180 м/с) розчину із його сопел з метою ефективної очистки вибою від вибуреної породи;
підвід енергії до гідравлічного вибійного двигуна;
очистка бурового розчину від вибуреної породи і газу;
підтримання постійних параметрів бурового розчину, що закачується в свердловину;
приготування нового бурового розчину.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Дипломна робота на тему: Бурова установка “Уралмаш 3Д-76”.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок