Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Історія України -> Монастирі України

Монастирі України

Назва:
Монастирі України
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
56,20 KB
Завантажень:
176
Оцінка:
 
поточна оцінка 2.3


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30 
Зміст
Вступ…………………………………………………………………...3
Розділ 1. Монастирські оборонні комплекси Криму………....……..7
Розділ 2. Монастирі західної України………………..…………….16
Розділ 3. Києво-Печерська Лавра…………………………………...44
Висновки……………………………………………………………. 58
Список використаної літератури……………………………………61
Додатки……………………………………………………………….65


Вступ
В історії українського народу, його духовно-культурному розвитку особлива роль належить монастирям.
Монастирі – це релігійні громади ченців або черниць, що з належними їм землями та капіталами становили церковно-господарські організації. Відповідно до статуту, життя в монастирях бувало суворо-спільне, напівспільне і пустельниче. Крім ченців у Монастирях жили послушники – світські особи, що готувалися стати ченцями. Монастирі очолювали настоятелі «архімандрити, ігумени» і при них монастирський собор, який обирав настоятеля. Залежно від умов історичних, правних та економічних, монастирі поділялися щодо своїх прав і підлеглості на: Лаври (в Україні – Києво-Печерська, Святогорська та Почаївська), ставропігійні монастирі, залежні від найвищої церковної влади, кафедральні (підлеглі єпархіальному єпископові), самоправні та приписані до інших, більших монастирів (скити й скитики, «пустині»). Релігійним осередком монастирів була монастирська церква. Більші монастирі, крім головного храму і дзвіниці, ще інші церкви, каплиці, трапезні. На території монастирів, крім церковних і житлових будинків, були ще різні адміністративно-господарські будови, майстерні, школи, друкарні. Монастирські споруди були обведені тином або муром. Деякі монастирі розросталися у великі будівельні комплекси, а в давні часи були справжніми фортецями з оборонними мурами, баштами та ровами.
Серед національних святинь України почесне місце займають монастирі Криму, Західної України, а також Києво-Печерська Лавра, яка славиться своєю красою і до сьогоднішнього часу.
Найцікавішим та найдавнішим печерним культовим комплексом Криму є Качі-Кальон, розташований біля села Передущелинне за 8 км. від Бахчисарая. Неподалік Мангупа є ще два середньовічні монастирі: монастир Шулдан, знаходиться в ущелині перед с. Тернівка, а також значний за розмірами печерний монастирський комплекс Челтер, за с. Тернівкою. У Криму збереглася також одна з вірменських святинь – це монастир Сурб-Хач, розташований недалеко від містечка Старий Крим.
В Західній Україні збереглася значна кількість історичних монастирських комплексів. До найвизначніших духовних пам’яток Західної України належать такі монастирі: Крехівський, Уневський, Лаврський у Львівській області, Гошівський і Манявський скит у Івано-Франківській області, Почаївська Лавра у Тернопільській області та інші. Найбільшої безпідставної шкоди цим національним святиням завдала комуно-більшовицька влада, але на сьогоднішній час всі вони відроджуються і стають важливими осередками релігії.
Києво-Печерська Лавра – це справді визначна святиня українського народу. Її духовно-освітня діяльність, багата культурно-історична спадщина, що творилася кращими синами нації, мали важливе позитивне значення і не втратили своєї актуальності і в наш час.
У 1051 році монахами Антонієм і Феодосієм у печерах біля літньої княжої резиденції Берестово поблизу Києва був заснований монастир, який в XI ст. став центром розповсюдження і затвердження християнства на Русі. У XII ст. монастир отримав статус «Лаври» - головного великого монастиря Києва.
Печерська Лавра зіграла важливу роль у розвитку давньоруської культури, була центром літописання.
Монастирі, виникнувши у Київській Русі після прийняття християнства стали важливими осередками релігії, освіти, літератури, науки. Не втратили свого актуального значення ці святині і в наш час, коли в процесі розбудови незалежної України здійснюється духовне оновлення суспільства.
Тема по вивченню оборонних монастирських комплексів України залишається недостатньо дослідженою. В тому й полягає актуальність нашої роботи, заповнити прогалини по даному дослідженню та визначити роль монастирів як оборонних об’єктів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30 Дипломна робота на тему: Монастирі України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок