Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Історія України -> Іноземні письмові джерела кінця XVI - середини XVIIІ століть про українське козацтво

Іноземні письмові джерела кінця XVI - середини XVIIІ століть про українське козацтво

Назва:
Іноземні письмові джерела кінця XVI - середини XVIIІ століть про українське козацтво
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
43,69 KB
Завантажень:
346
Оцінка:
 
поточна оцінка 2.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Іноземні письмові джерела кінця XVI - середини XVIIІ століть про українське козацтво


Зміст
/Ст./
Вступ.........................................................................................................3-12
Розділ І. . Іноземні джерела про історичні передумови та причини виникнення Українського козацтв....................................................12-17
Розділ ІІ. Відомості Заходу про українских козаків .................….18-26
Розділ ІІІ. Військова організація та збройна боротьба українського козацтва з турецько-татарською агресією очима іноземців:
Сухопутні військові дії; ...................................................27-35
Морські походи козаків;..................................................36-44
3. Доля невільників. Повстання козаків – невільників..45-50
Висновки..................................................................................................51-53
Список використаних джерел та літератури...................................54-56.


Вступ
Актуальність теми. Історія народу, як і життя людини, має героїчні, трагічні, щасливі і нещасливі сторінки. А оскільки в героїчному найбільше проявляється краса, його талант, то ці сторінки особливо хвилюють і викликають почуття національної гордості, насамперед у підростаючому поколінні, і вони, немов той магніт притягують до себе багатьох небайдужих людей, зацікавлених у їх виявленні, тобто дослідників, причім не тільки українських, а й іноземців. Не є виключенням у вище сказаному і наша держава, адже було в історичному минулому українського народу одне таке неповторне і легендарне явище, яким захоплювався багато хто, в тому числі і іноземці, як Запорізька Січ. Це про неї свого часу загадував у своєму творі “Тарас Бульба” М.В. Гоголь.
“Так ось вона Січ ! Ось гніздо те, звідки вилітають усі ті горді й дужі, як леви! Ось звідки розливається воля й козацтво на всю Україну”.
Саме про цю, одну з найлегендарніших сторінок історії українського народу – козаччину і буде йти подальша мова в даній дипломні роботі. І хоча з того часу пройшло вже ой як не мало часу, проте, ця проблема, пов’язана з історією козацтва, залишається актуальною й по сьогоднішній день, адже на багато, задавалося б простих запитань, ми на сьогодні не можемо дати ствердної відповіді. Наприклад, хто такі козаки? Звідки вони взялися, і які враження вони будують у нашій душі?
Звісно, якби існувала машина часу. Про яку мріяв Герберт Уельс, то на ці питання було дуже легко відповісти. Натиснув на важіль, і машина переносить тебе на сотні років назад. Та на жаль, машина часу існує хіба що лише в уяві. А коли так, то єдиним провідником у минувшину стає історик, завданням якого є – подати якомога більше цікавої і правдивої інформації. Тому-то, він немов той слідопит. Розшукує сліди минулого та історичні джерела, і спираючись на них, відтворює хід далеких подій. Наскільки відтворена ним картина минулого буде точною. Залежить як від таланту історика, так і від збереженості історичних джерел, тобто речових пам’яток, документів, літописів.
Дуже прикрим є той факт, що на сьогоднішній час чимало джерел зникло, а вони б можливо і змогли допомогти історику, надавши ту чи іншу корисну для нього інформацію. Це стосується також і періоду козацтва, початки якого губляться в темряві століть.
Але все-таки, науковці спромоглися відтворити, бодай в загальних рисах, зародження і розвиток цього унікального історичного явища. Серед них опинились і іноземні дослідники.
Чужинці прагнули були на власні очі побачити ось ту Вільну Україну, та ще більше переконатися у військовій силі запорожців.
Звідси, мета даної роботи – з’ясувати масштаб, тобто, розміри зацікавленості козаками з боку іноземців, і показати, як ця зацікавленість відобразилась у їхніх джерелах.
Особливо, що зацікавило чужинців, це було боротьба українського козацтва з турецько-татарською агресією. І саме, висвітлення історії цієї боротьби, яка була зафіксована в іноземних джерелах, і є предметом мого дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Дипломна робота на тему: Іноземні письмові джерела кінця XVI - середини XVIIІ століть про українське козацтво

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок