Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Історія України -> Ставлення радянських органів влади до Греко-католицької церкви (1946-1964рр.)

Ставлення радянських органів влади до Греко-католицької церкви (1946-1964рр.)

Назва:
Ставлення радянських органів влади до Греко-католицької церкви (1946-1964рр.)
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
61,50 KB
Завантажень:
289
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34 
Ставлення радянських органів влади до Греко-католицької церкви (1946-1964рр.)


Зміст
Вступ………………………………………………………………………………3
Розділ І. Політика радянського режиму щодо Греко-католицької церкви в 1939-1946 рр. Львівський церковний собор………….…………………………8
Розділ ІІ. Ліквідація радянськими органами влади церков і монастирів УГКЦ……………………………………………………………………………..24
Розділ ІІІ. Репресії щодо греко-католицьких священиків……………….…45
Висновки...............................................................................................................62
Список використаних джерел і літератури………………………………65
Додатки..................................................................................................................73
Вступ
Історія греко-католицької церкви в новітньому часі постає захоплюючим предметом для дослідження. Найстаріша світова інституція, що об’єднувала і об’єднує мільйони вірних у різних куточках світу, церква, протягом тисячоріч зберігає і передає наступним поколінням основні засади віри, є охоронцем віковічної традиції. Її життя підтримують і відтворюють люди. Існуючи в суспільстві як, певним чином, продукт людської життєдіяльності, церква, мусить реагувати на зміни навколишнього світу і сама запроваджувати інновації до своєї діяльності. Переважно церква дуже поволі вносить зміни в свою діяльність, даючи часу можливість з’ясувати, котрі ж зі змін, інновацій, створених суспільством, є насправді суттєвими і важливими. Для того, щоби бути запровадженими в практику церкви, нововедення повинні не тільки пройти випробування часом і практикою, а й не суперечити основам віровчення. Мислячи в категоріях вічності, церква дуже поволі, дуже зважено і вибірково пристосовується до змін навколишнього світу, до нових суспільно-політичних і культурних реалій. Водночас, вона є найбільш близькою до людей, чим в тих чи інших випадках користуються владні структури, використовуючи її для власних інтересів.
Актуальність теми даного дослідження зумовлена необхідністю вивчення і узагальнення ряду важливих і складних питань ставлення радянського керівництва до Греко-католицької церкви в Україні, використання релігійної ідеології та впливу церкви в суспільстві радянською владою для власних загарбницьких гегемоністичних інтересів.
Після Другої світової війни Україна перебувала в надзвичайно важкому становищі, чим скористалося радянське керівництво. Але у західній Україні ситуація була зовсім відмінною, від інших регіонів. Тут, незважаючи на всі утиски і переслідування збереглася українська національна самобутність, частинкою якої була і залишається Греко-католицька церква. Тому перед радянським керівництвом постало нагальне питання кардинального перегляду діяльності як духівництва так і мирян в релігійному плані.
Мета дослідження полягає в тому, щоб на базі наявних джерел і літератури, на основі комплексного об’єктивного аналізу дослідити проблему ставлення радянських органів влади до Греко-католицької церкви.
Специфіка західного регіону України в той нелегкий час виявилась власне в тісному взаємозв’язку держави і церкви, і що головне, – ці інституції тут одна одній не суперечили, не боролися між собою за вплив у суспільстві, а навпаки, взаємодоповнювали одна одну. Тому, керівництво СРСР саме Греко-католицьку церкву вважало своїм головним ворогом у процесі захоплення земель Західної України. Але, незважаючи на всі утиски, переслідування і тортури радянська влада не змогла розірвати цей тісний зв’язок, не знищила українську самобутність її боротьбу проти насаджування атеїстичного режиму.
Зважаючи на особливість соціального і культурного розвитку західноукраїнських земель і аналізуючи прагнення радянської влади господарювати на цій території, перед нами стоїть необхідність визначити суть і головні засади процесу ліквідації Греко-католицької церкви, зробити науково обгрунтовані висновки про наслідки жорстокої боротьби за виживання національно-свідомих і досить патріотично налаштованих греко- католиків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34 Дипломна робота на тему: Ставлення радянських органів влади до Греко-католицької церкви (1946-1964рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок