Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Історія України -> Іван Слезюк в громадсько – політичному

Іван Слезюк в громадсько – політичному

Назва:
Іван Слезюк в громадсько – політичному
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
60,81 KB
Завантажень:
318
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32 
Іван Слезюк в громадсько – політичному
і релігійно – церковному житті України.
 
 


Зміст
Вступ………………………………………………………………………………3-8
Розділ I. Формування світогляду та початок громадсько – культурної і
церковно – релігійної діяльності І.Слезюка………………………..9-20
Розділ ІІ. Іван Слезюк в умовах Другої світової війни……………………….21-38
РозділІІІ. Єпископ І.Слезюк і радянська тоталітарна система………………39-58
Висновки……………………………………………………………………….. 59-60
Список використаних джерел і літератури……………………………………61-65
Додатки……………………………………………………………………………
Вступ.
Український народ пройшов у ХХ ст.важкий і тернистий шлях боротьби за відновлення своєї державності. На цьому шляху були і значні злети, однак за ними слідували і трагічні падіння. А коли до цього додати ще й часті і великі геополітичні зміни, дві наймасштабніші в історії людства світові війни, заплутаний клубок суперечностей і непорозумінь серед самого українського загалу та інтелігенції, незбагненну досі систему репресій різних тоталітарних режимів, кілька голодів, то виходить, що дійсно українську історію потрібно читати з бромом.
У цих взаємопов ?язаних процесах не другорядну роль відігравала греко-католицька церква. Укріпившись як один з чинників українського національного відродження в кінці ХІХст., для ХХ ст.їй довелось виконати ще два завдання: по-перше, бути в тих важких умовах “бромом” для населення, тобто утверджувати віру серед народу, силу духу, витривалість; а по –друге, прилучатись до суспільно – політичних процесів як виразник інтересів українського народу, не роз єднати , об єднати ; не загострювати, а згладжувати всі конфлікти.
Свідченням цього є слова митрополита А.Шептицького:?Наша церква буде знищена більшовиками, але ви держіться, не відступайте від віри і церкви. Цей тяжкий досвід є хвилевий, бо виджу відродження нашої церкви, яка буде обіймати цілий український народ. А Україна двигнеться зі свого упадку і стане державою могутньою, величною. Все те буде, лиш треба молитись, працювати і не падати духом..? [57,c.201] .
І відповідно роль механізму, через який мали би втілитись в реальність всі ідейні постулати Церкви, її намагання і стремління, виконували численні єпископи. Вони були світочами у суспільстві, своєрідним рушієм, який мав би забезпечити виконання всіх вище нагаданих завдань, що стояли перед УГКЦ. Одним з таких світочів був Єпископ Іван Слезюк. Це відома на теренах Галичини постать, громадсько-політичний і релігійно-церковний діяч, діяльність якого ще мало досліджена, однак цікава і насичена.
Метою дослідження є з’ясування ролі І.Слезюка у суспільно – політичних і релігійних відносинах протягом різних історичних періодів – І Світової війни, міжвоєнного періоду, в умовах ІІ Світової війни та в період радянізації Західної України у післявоєнні роки, а також узагальнити всі ці відомості, аби утворити цілісну картину життя і діяльності І.Слезюка.
Об’єктом дослідження є сама постать Івана Слезюка , основні віхи його життя, соціальне середовище , в якому він зростав і діяв.
А предметом ? відповідно вся сукупність суспільно–політичних процесів, в яких УГКЦ довелось брати участь, а також ті явища і процеси , які відбувались в середині греко – католицької церкви.
Хронологічні рамки дослідження охоплюють період життя І. Слезюка ? 1896 -1973рр. Оскільки це великий відрізок історії, то його розбито на часові відрізки, які характеризуються певною однорідністю історичних процесів і віковою специфікою І. Слезюка аби краще осягнути поставлену мету, а також пов’язати історичні події з долею окремої людини. Однак період 1896 -1939рр? розглядаються побіжно, тому зосереджується увага на діяльність Слезюка в 1939 -1945рр ? тобто в час Другої світової війни і 1946 -1962рр. ? від Львівського собору і до другого арешту Слезюка в 1962р. Це зумовлено тим, що саме ці періоди відзначались найінтенсивнішою діяльністю І.Слезюка і найбагатшою джерельною базою різного характеру, про що не скажеш , коли розглядати інші періоди життя.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32 Дипломна робота на тему: Іван Слезюк в громадсько – політичному

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок