Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Література -> Публіцистика Івана Багряного в газеті «Українські вісті» 1946-1963 років

Публіцистика Івана Багряного в газеті «Українські вісті» 1946-1963 років

Назва:
Публіцистика Івана Багряного в газеті «Українські вісті» 1946-1963 років
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
8,65 KB
Завантажень:
165
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Вступ

Темою своєї бакалаврської роботи я обрала публіцистику відомого в світі прозаїка, поета, драматурга, політичного діяча Івана Багряного, яка була опублікована в газеті «Українські вісті» (Новий Ульм) за весь час його роботи там - з 1946 аж до самої смерті влітку 1963 року. Тема, зазначу, цікава й особлива, адже, наскільки мені відомо, до сьогодні саме цей напрям публіцистики І.Багряного поки що ніхто ретельно не вивчав. Та й взагалі публіцистика І.Багряного досліджена майже не була.

Ім’я Багряного відродилося вже у наші дні. У навчальних закладах почали вивчати його прозовий доробок, однак публіцистиці так значного місця й не відвели. Серед школярів та студентів здебільшого знана його брошура «Чому я не хочу вертатися в СРСР?», на цьому, здається, перелік і закінчується.

Стан вивчення проблеми.

Проте ситуація не така вже й складна, адже здійснюються дослідження загального огляду творчості І.Багряного – публіцистичної, прозової, поетичної, драматичної. Сюди можна віднести, зокрема, статтю І.Дзюби «Публіцистика І.Багряного» («Сучасність», 1992 р.), В.Гришка «Іван Багряний – ідейний співучасник сучасного самовизволення України» («Нові дні», 1991 р.), М.Жулинського «Іван Багряний» («Слово і час», 1991 р.), А.Кацнельсона «Пророцтво Івана Багряного» («Літературна Україна», 1995 р.) та багато інших доробків.

Однак, якщо порівнювати сьогодення та минуле, то більшу увагу публіцистичні й прозові твори І.Багряного викликали все ж у час їх появи – в кінці 50-х на початку 60-х років ХХ століття. У той час більше звичайно виступали з критикою творчості автора, адже багатьом вона була не до смаку, та зрештою, що таїти, просто заважала жити, звичайно не їм особисто, а створеній «червоній системі». Так, для прикладу, лише у зв’язку з виходом роману «Сад Гетсиманський» у 1951 році у світ вийшло понад двадцять критичних рецензій. Деякі з них - С.Степанівський «Сад Гетсиманський» у світлі сучасних ідеологічних суперечностей», Л.Луців «Новий твір І. Багряного «Сад Гетсиманський», В.Мартинець «Сад Гетсиманський Івана Багряного», Л.Нигрицький «Іван Багряний. Сад Гетсиманський», Б.Подоляк «Проблема людини в «Саді Гетсиманському» та ін. Таку увагу критики та рецензенти приділили свого часу й «Тигроловам», «Марусі Богуславці», «Скельці», «Людина біжить над прірвою», збірці «Золотий бумеранг» тощо.

Предмет дослідження

Предметом дослідження в своїй бакалаврській роботі я обрала публіцистику Івана Багряного в газеті «Українські вісті». Вивчатиму публіцистичні твори автора в різні періоди його роботи у виданні.

Завдання роботи

Дослідити загальний публіцистичний доробок І.Багряного в газеті «Українські вісті - а це понад 200 статей, памфлетів. З погляду тематичної спрямованості та проблематики матеріали класифікую. Зокрема, у своєму дослідженні розглядатиму статті автора з національного питання, його виступи проти фальсифікації, ідеологічного перекручення імен українського національно-визвольного руху. Розгляну й погляди І.Багряного на проблеми преси, окремі міжнародні події тощо.

Актуальність теми

Сьогодні, незважаючи на більш ніж півстолітній вік більшості творів І.Багряного, вони все з більшою ретельністю вивчаються. Поясненням цього може бути хоча б те, що раніше їх розглядали здебільшого з іншого боку – антибільшовицького, антирадянського. І відповідно, твори засуджували, знищували весь тираж, таврували їх творця. З початку 90-х років до творів почали підходити з боку їх публіцистичної вартості, актуальності сьогодення. Адже те, що автор понад п’ятдесят років тому піднімав на шпальтах своїх газет, зокрема, «Українські вісті» та «Наші позиції» - проблеми свободи слова й преси, ставив болючі питання щодо прийдешньої незалежності українського народу, його самостійності - до сьогодні залишається чи не найактуальнішим та чи не найболючішим.

Висновки

Підводячи підсумки, найперше хочеться зупинитися на таланті Івана Багряного, на його майстерно виписаній публіцистиці. Хоча іноді творчий доробок автора й зазнавав критики з погляду недосконалості мови, але з іншого боку твір був неперевершений за змістом, гостротою піднятої теми. Недаремно ж зараз в світі Багряного називають “речником першої еміграції з Радянського Союзу”. Можливо, саме завдяки цьому публіцист і здобув таку широку славу, а його твори вивчаються та їх люблять. Тим більше, що він чи не один з перших почав піднімати з забуття теми близького минулого – знищення провідних представників української інтелігенції, катування їх в сталінських таборах і тюрмах. Багряний першим розповів в своєму романі “Сад Гетсиманський” жахи радянських концтаборів, які пережив сам. А пізніше не забув викласти їх і у своїх публіцистичних творах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Дипломна робота на тему: Публіцистика Івана Багряного в газеті «Українські вісті» 1946-1963 років

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок