Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Література -> Народна пісня та балада в контексті поезії англійських романтиків (на матеріалі творів поетів "Озерної школи"

Народна пісня та балада в контексті поезії англійських романтиків (на матеріалі творів поетів "Озерної школи"

Назва:
Народна пісня та балада в контексті поезії англійських романтиків (на матеріалі творів поетів "Озерної школи"
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
61,05 KB
Завантажень:
213
Оцінка:
 
поточна оцінка 2.3


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30 
 
Дипломна робота
НАРОДНА ПІСНЯ ТА БАЛАДА В КОНТЕКСТІ ПОЕЗІЇ АНГЛІЙСЬКИХ РОМАНТИКІВ
(НА МАТЕРІАЛІ ТВОРІВ ПОЕТІВ «ОЗЕРНОЇ ШКОЛИ»)Зміст
Вступ………………………………………………………………………………..3
Розділ І. Історичні етапи розвитку романтизму в Англії…………………...7
1.1. Романтизм як літературний напрямок та світогляд………………………7
1.2. Англійський романтизм: основні тенденції розвитку…………………..12
1.3. Місце та значення фольклору в творчості англійських романтиків…...18
Розділ ІІ. Використання та відображення народних пісень у творчості поетів «озерної школи»………………………………………………………....25
2.1. Народна пісня та її місце в творчості англійських романтиків ..............25
2.2. Характеристика пісень у творчості поетів «озерної школи»…………...30
Розділ ІІІ. Характеристика балад в контексті творчості поетів «озерної школи»…………………………………………………………………................35
3.1. Виникнення та еволюція баладних жанрів. Англо-шотландські народні балади……………………………………………………………………....35
3.2. Збірка «Ліричні балади» як маніфест раннього романтизму…………...40
3.3. Традиції баладного жанру в творчості поетів «озерної школи»………..46
Висновки.………………………………………………………………………….59
Список використаної літератури………………………………………………...63
Вступ
У багатьох випадках романтизм став точкою відліку не лише літературного процесу, а й багатьох інших явищ суспільного розвитку.
Заперечуючи класицизм і просвітницький реалізм, їхню регламентацію та умоглядність, романтики прославляють самоцінність окремої людської особистості, її цілковиту внутрішню свободу. Відштовхуючись від Шекспіра, романтики розкривають дивовижну складність та суперечливість людської душі, її одвічну невичерпність. Заглибленість у внутрішній світ особистості, пильний інтерес до могутніх пристрастей та яскравих почуттів, до всього надзвичайного, тяжіння до інтуїтивного та неусвідомленого - характерні риси романтичного методу в усіх мистецтвах. Представники класицизму зверталися до античності, як до джерела, до натхнення, романтики ж зверталися до фольклору, вбачаючи в ньому джерело поезії, натхнення та пафосу.
Власне така увага до фольклору в європейській культурі посилилася наприкінці XVIII – початку XIX століття.
Одним із найрепрезентованіших жанрів народно-фольклорної течії стала літературна пісня, яка саме в добу романтизму набула значної популярності.
Жанрова модель романтичної пісні, зорієнтованої на народнопісенну традицію, набула розвитку в світовій та англійській літературах. Серед поетів-романтиків Великобританії до цього жанру зверталися С. Колрідж, В. Скотт, Т. Мур, Дж. Байрон, В. Лендор, Дж.  Клер та ін.
Генеалогічний аналіз англійських романтично-літературних пісень виявив у їхній поетиці типологічно подібні комбінування народних і літературних пісенних традицій, як-от, включення народнопісенної поетики в елегію чи романс.
Англійські поети «озерної школи» також пісенно обігравали сюжети балад, легенд, переказів та повір’їв, акцентуючи увагу на почуттях та емоціях людини.
Одні з видів романтичних пісень за своїм генезисом є національними (англійські мисливські, рибальські пісні, пісенні варіації для волинок), інші – міжнаціональними (колискова, похоронні та весільні пісні).
Народні балади створювалися безіменними оповідачами, передавалися усно і в процесі усної передачі сильно видозмінювалися, ставали, таким чином, плодом вже не індивідуального, а колективної творчості.
Джерелами сюжетів балад були християнські легенди, лицарські романи, античні міфи або твори грецьких і римських авторів в середньовічному переказі, так звані «вічні» або «бродячі» сюжети, а також справжні історичні події, стилізовані на основі готових пісенних схем.
Перші видання народних балад з'явилися в XVIII ст. і були пов'язані з пожвавленням інтересу літераторів, учених-філологів і поетів до національного минулого і народним витокам літературної творчості. Це були: збірка шотландських пісень і балад «Бесіди за чашкою сподіваючись» (Tea-Table Miscellany, 1724-1732) Аллана Рамзея (Allan Ramsay, 1686-1758), «Пам'ятники старовинної англійської поезії» (Reliques of Ancient English Poetry, 1765) Томаса Персі (Thomas Percy, 1729-1811), двотомна збірка балад і пісень про Робін Гуда (1795) Джозефа Рітсона (Joseph Ritson, 1752-1803), знамениті «Пісні межі» (Minstrely of the Scottish Border, 1802-1803) Вальтера Скотта та інші.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30 Дипломна робота на тему: Народна пісня та балада в контексті поезії англійських романтиків (на матеріалі творів поетів "Озерної школи"

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок