Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Література -> Художнє мислення Василя Рябого у контексті поезії Київської школи та поезії вісімдесятників

Художнє мислення Василя Рябого у контексті поезії Київської школи та поезії вісімдесятників

Назва:
Художнє мислення Василя Рябого у контексті поезії Київської школи та поезії вісімдесятників
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
66,63 KB
Завантажень:
224
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33 
Художнє мислення Василя Рябого у контексті поезії Київської школи та поезії вісімдесятників


План
Вступ
Розділ I
Поезія «Київської школи» та її екстраполяція у творчості поетів«вісімдесятників».
Поетична творчість В.Рябого в літературному процесі 80-х років: її особливості.
Розділ ІІ
2.1. Теорія міфу в світовій та українській літературознавчій науці.
2.2 Центр поетичного космосу В.Герасимюка та В.Рябого: художня трансформація архетипу світового дерева.
Висновки
Список використаних джерел
Вступ
Поезія належить до тих сфер художньої творчості, сутність яких важко піддається науковому осмисленню. Її дивовижний парадокс полягає у тому, що попри нові, додаткові до правил даної мови обмеження, які постають у поетичному тексті (певні ретрометричні норми, звукова, лексико-синтаксична, тематична організованість), інформативність його порівняно з текстом прозовим набагато зростає. Явище значно більшої смислової місткості поезії порівняно із звичайним мовленням і навіть мовою прози, пояснюється тим, що у вірші будь-який мовний елемент стає носієм певного змісту, а всі слова і речення поєднуються складною системою відношень, неможливою поза віршем, що й спричиняється до нового, додаткового смислу. Високомистецький твір являє собою неповторний художній світ і має невичерпні резерви змісту. Для поезії, слово якої не може бути адекватно перекладеним мовою логіки, характерна особлива семантична глибина тексту. Іншими словами, в ліриці складний внутрішній світ передається концентрованими образами, що дають можливість налагодити з читачем миттєві стосунки. Для лірики особливо важить той факт, що в її сприйнятті повинен брати участь читач, який розуміє прочитане і співпереживає йому. Таким чином, специфіка ліричного твору полягає в тому, що людина присутня в ній не лише як автор, тобто об’єкт зображення, але і як її суб’єкт, що включений до естетичної системи твору як важливий елемент.
Мета дипломної роботи полягає у визначенні особливостей поетичної творчості Василя Рябого в літературному процесі 80-х років; у дослідженні художньої трансформації архетипу світового дерева у поезії В.Герасимюка та В.Рябого.
Реалізація поставленої мети передбачає вирішення таких завдань:
дослідити роль поетичного покоління Київської школи та поетів-вісімдесятників у літературному процесі останньої третини ХХ ст.;
розглянути визначальні риси та світоглядні домінанти поезії В.Рябого;
розкрити символічне наповнення архетипу світового дерева у поезіях В.Рябого та В.Герасимюка.
Теоретичну базу дипломної роботи становлять праці вітчизняних і зарубіжних учених, присвячених вивченню й аналізу з питань теорії поетики, жанру, стилю (Аристотель, Гегель, О.Потебня, Л.Гинзбург, О.Галич), теорії міфу та ритуально-міфологічних комплексів (Я.Поліщук, К.Леві-Строс, М.Еліаде, В.Топоров, К.-Г.Юнг), історико-літературні праці (М.Ільницький, В.Моренець, Л.Тарнашинська), відгуки та рецензії на творчість В.Рябого (В.Кожелянко, В.Лучук, М.Лазарук, Т.Мельничук, П.Осадчук), які представляють творчість поета несистематично, на рівні перших вражень від прочитаного, вибірково.
Таким чином, звідси випливає і актуальність нашого дослідження, що полягає у спробі систематично проаналізувати малодосліджену творчість цього поета; розкрити поетико-стильові особливості художнього світу митця крізь призму міфософського характеру сприйняття і освоєння буття.
Розділ I
Поезія Київської школи та її екстраполяція у творчості поетів«вісімдесятників"
Досить складно окреслити для тих, хто зовсім не знайомий із цим літературним явищем і фактом нашого донедавнього буття, що таке «Київська школа» поезії, в чому її суть як феномена естетичного, психологічного, зрештою – як життєвої установки тих, кого ми відносимо до кола творців цієї «школи».
Та перед тим, як почати глибше досліджувати це поетичне явище, хотілося б повернутися до тієї проблеми, яка потребує особливої уваги. Це проблема становлення і розвитку української культури протягом не одного століття в умовах її підпорядкування чужим вимогам і критеріям.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33 
Дипломна робота на тему: Художнє мислення Василя Рябого у контексті поезії Київської школи та поезії вісімдесятників

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок