Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Менеджмент -> Формування та використання фондів цільового призначення

Формування та використання фондів цільового призначення

Назва:
Формування та використання фондів цільового призначення
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
28,68 KB
Завантажень:
101
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
 
КУРСОВА РОБОТА
з дисципліни “Фінанси”
на тему:
Формування та використання фондів цільового призначення


Зміст
· Вступ ………………………………………………………………..2
· I. Поняття та СоСТАВ ЦІльових фондів держави...………………………………………………………….4
o 1.1. Загальна характеристика цільових фондів. Історія та причини виникнення……………………………………………..4
o 1.2. Класифікація та порядок утворення цільових фондів………………………………………………………………...51.3. Зв'язок цільових фондів з іншими ланками фінансової системи………………………………………………………………71.4. Особливості цільових фондів України…………………..7
· II. Формування та використання державних цільових фондів……………………………………………..10
o 2.1. Пенсійний фонд України………………………………….10
o 2.2. Фонд соціального страхування України ……………..17
o 2.3. Фонд сприяння зайнятості населення України …….20
o 2.4. Державний інноваційний фонд України.……………..22
o 2.5. Фонд соціального захисту інвалідів …………………..23 2.6. Фонд охорони навколишнього природного середовища………………………………………………………..252.7. Державний дорожній фонд України та територіальні дорожні фонди……………………………………………………28
· III. Формування та використання недержавних цільових фондів ……………….……31
o 3.1. Сутність недержавних Пенсійних фондів …………...31
· Висновок………………………………………………………...39
· Література……………………………………………………….41
·
·


Вступ
Перехід до ринкової економіки супроводжувався формуванням принципово нової фінансової системи, важливою ланкою якої були і є в нинішній час цільові фонди держави - сукупність фінансових ресурсів, котрі знаходяться в розпорядженні державних, регіональних органів влади або місцевих органів самоврядування, і що мають цільове призначення.
З початку цільові фонди з'являлися у вигляді спеціальних фондів або особливих рахунків задовго до виникнення бюджету. Державна влада з розширенням своєї діяльності потребувала нових видатків, вимогавших коштів для свого покриття. Ці кошти концентрувалися в особливих фондах, призначених для спеціальних цілей. Такі фонди носили, як правило, тимчасовий характер. З виконанням державою намічених заходів фонди закінчували своє існування. В зв'язку з цим кількість фондів постійно мінялася.
Зі зміцненням централізованої держави починався період уніфікації спеціальних фондів. На основі об'єднання різноманітних фондів був створений державний бюджет. В сучасних умовах поряд з бюджетом існують і позабюджетні цільові фонди.
Цільові фонди в фінансовій системі України створені в відповідності з Законом України "Про основи бюджетного влаштування і бюджетного процесу в Україні. Головна причина їхнього створення - необхідність виділення надзвичайно важливих для суспільства видатків і забезпечення їх самостійними джерелами прибутку.
Аналіз напрямків і результатів діяльності цільових фондів є актуальною задачею. Її значення в нинішній час суттєве в зв'язку з дефіцитом бюджету країни і необхідністю цілеспрямованого рішення соціальних проблем, що фінансуються за рахунок цих фондів.
Оскільки платниками внесків в цільові фонди є юридичні і фізичні (підприємці) особи, тобто споживачі соціальних гарантій, то питання сплати та розподілу грошових коштів фондів стосуються всіх громадян України, і тому виявляється їхня зацікавленість в оптимальному функціонуванні системи цільових фондів.
Політика цільових фондів не може бути абсолютно незалежною до податково-бюджетних (фіскальних) заходів. Вагання державного бюджету від його дефіциту до утворення надлишків і назад на довгострокових тимчасових інтервалах впливають на обсяг виробництва, зайнятість населення, рівень прибутків, а, отже, на поповнювання цільових фондів. В свою чергу грошові кошти фондів виконують стабілізуючу роль при різких ваганнях в прибутковій частині державного бюджету, основаної на податкових зборах.
Таким чином, очевидна доцільність і необхідність вивчення та вдосконалення засобів утворення, поповнення і перерозподілу коштів державних цільових фондів України.
 
I. Поняття та состав цільових фондів держави
1.1. Загальна характеристика цільових фондів. Історія та причини виникнення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Дипломна робота на тему: Формування та використання фондів цільового призначення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок