Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Менеджмент -> Фінансові ризики та їх страхування в умовах ринку

Фінансові ризики та їх страхування в умовах ринку

Назва:
Фінансові ризики та їх страхування в умовах ринку
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
50,33 KB
Завантажень:
158
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32 
Дипломна робота
на тему:
«Фінансові ризики та їх страхування в умовах ринку»


План
Вступ………………………………………………………….…3
Розділ I
ризик у ринкові економіці…………………………………………....5
1.1. Загальні проблеми, головні цілі менеджменту та ризику…………………..5
1.2. Основні причини виникнення ризику……………………………………….11
1.3. Ризик у фінансовому менеджменті……………………………………....….19
Розділ II
Аналіз фінансової діяльності і фінансового стану приватного підприємства «Клімат стандарт»…………………………………...24
2.1. Динаміка фінансових результатів приватного підприємства «Клімат стандарт»…………………………………………………………………………..24
2.2. Зміни формування власних обігових коштів приватного підприємства «Клімат стандарт»…………………………………………………………………30
2.3. Вплив дебіторської і кредиторської заборгованості на фінансовий стан приватного підприємства «Клімат стандарт»…………………………………...33
2.4. Залучені та запозичені кошти і їх вплив на виробничу і фінансову діяльність приватного підприємства «Клімат стандарт»……………………….39
Розділ III
Фінансові рішення в умовах ризику…………………………..…..44
3.1. Фінансове планування на підприємстві……………………………….……44
3.2. Механізм нейтралізації фінансових ризиків…………………………..……47
3.3. Антикризове фінансове управління при загрозі банкрутства підприємства……………………………………………………………………....57
Висновки та пропозиції…………………………………………………………68
Список використаних джерел……………………………………………….…72
ВСТУП
Ринкова економіка існує на засадах рівності попиту і пропозиції та конкуренції. Реалізація виробленої продукції як і послуг віддзеркалює сутність виробничої діяльності. І попит, і конкуренція впливають на фінансовий результат. Отже, сама суть ринку породжує певні ризики: попит, ціна, доходи, прибуток. До ризику потрібно віднести і категорію часу.
З огляду на суть ринкової економіки досліджувана тема є актуальною за часом, за місцем і значенням. Особливістю ризиків і їх страхування в умовах України є кризові явища в цілому, створення нових виробництв, банкрутство підприємств з застарілою технологією, поява нових форм і методів управління. Не можна обминути питання, що правове поле на фінансовому ринку України є неоднозначне, що гальмує інвестиційні процеси особливо з боку іноземних інвесторів, не дає умов нормальному накопиченню власних коштів через надмірний податковий тиск.
З ризиком ми зустрічаємося щоденно: і на побутовому рівні, і при здійсненні будь-якої господарської діяльності. Саме тому оцінка та шляхи нейтралізації ризиків є актуальною темою сьогодення. За останні декілька років з’явилося багато робіт з теорії ризику вітчизняних і зарубіжних економістів. Проте однозначного визначення змісту фінансового ризику немає, що призводить до різноманітних рекомендацій щодо управління ризиками, попередження їхнього виникнення.
Як правило, ри-зик пов’язується з невпевненістю в можливому результаті.
Зростання ступеня впливу фінансових ризиків на результати фінансової діяльності підприємства пов’язано зі швидкою зміною економічної ситуації в країні і кон’юнктури фінансового ринку, розширенням сфери фінансових відносин, появою нових для нашої господарської практики фінансових технологій і інструментів та інших факторів.
На сучасному етапі до числа основних видів фінансових ризиків підприємства відносяться наступні: ризик зниження фінансової стійкості підприємства, ризик неплатоспроможності, інвестиційний, інфляційний, процентний, валютний, депозитний, кредитний, податковий, структурний, криміногенний, та багато інших ризиків.
Крім цих видів ризиків деякі автори ще виділяють такі, як: маркетингові, ризики зміни законодавства, ризики зміни ціни, комерційні, ризики втрати майна, соціально-правові, функціональні, селективні, ризики ліквідності та ін.
Для оцінки фінансових ризиків використовують сукупність методів якісного і кількісного аналізу. Якісний аналіз передбачає ідентифікацію ризиків, виявлення джерел і причин їх виникнення, встановлення потенційних зон ризику, виявлення можливих вигод та негативних наслідків від реалізації ризикового рішення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32 Дипломна робота на тему: Фінансові ризики та їх страхування в умовах ринку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок