Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Менеджмент -> дипломна робота українською мовою: Організація та характеристика командної роботи на ТК«Буковель».

Організація та характеристика командної роботи на ТК«Буковель». / сторінка 13

Назва:
Організація та характеристика командної роботи на ТК«Буковель».
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
72,53 KB
Завантажень:
454
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42 

Наприклад, здійснюючи реінжиніринг страхової компанії, лідеру проекту необхідно сформувати команду, яка буде його реалізовувати. Підбираючи членів команди, лідер проекту включає в нього не людей, які йому подобаються, а творчих лідерів, які здатні повести за собою персонал. При чому не обов’язково, що погляди людей з реінжинірингу будуть співпадати, скоріше навпаки.
Тому наступним етапом в розвитку команди буде конфлікт. По мірі входження людей в проблему стає зрозуміло, що працюючи в команді, досягти потрібних результатів значно важче, ніж здавалося. Люди відчувають деякий дискомфорт від спільної роботи, виникає напруга, ворожість, так як стикаються різні погляди та бачення. Як наслідок, формуються підгрупи. Щоб успішно пройти цю стадію, необхідно:
Вирішити питання влади і повноважень;
Виробити процедуру прийняття рішень;
Адаптувати роль лідера таким чином, щоб члени команди приймали на себе все більшу відповідальність.
Члени команди поступово звикають один до одного, виробляються «правила гри» прийнятні та обов’язкові для всіх. Не виключно, що деякі члени команди не зможуть адаптуватися до цих правил і покинуть команду. Надалі люди згуртовуються і починають розуміти, що їх сила – в єдності. Виникає ефект командного духу, що виражається поняттям «ми». Основні зусилля членів команди спрямовані на співробітництво задля досягнення цілей, а не на протиріччя. На цьому етапі лідеру дуже важливо сприяти взаємоповазі членів команди, використовувати їх знання та досвід.
Після вирішення конфлікту настає стадія ефективного функціонування команди. В ефективно діючій команді структура лідерства і способи діяльності тісно зв’язані з поставленою ціллю. Згідно з позицією Дугласа Мак-Грегора, добре функціонуючій творчій команді притаманні наступні ознаки:
Атмосфера неформальна, комфортна, без напруги;
Дискусії проводяться часто і стосуються завдань команди в цілому;
Люди добре розуміють і приймають завдання і цілі команди. Будь-яке завдання обговорюється по пунктах до того часу, поки не буде сформоване таким чином, щоб кожен співробітник міг побачити свою роль в його виконанні;
Члени команди прислухаються до точок зору один одного. Люди не бояться висловлювати пропозиції, навіть якщо вона протирічать іншим чи є дещо ексцентричними;
Більшість рішень приймаються шляхом консенсусу.
Критика конструктивна і доброзичлива;
Лідери команди не домінують в ній, команда не покладається на них надмірно.
Таким чином, високоефективні компанії організовані за принципом командної роботи. Процес створення команди складний , має свої закономірності. Особливу роль відіграють лідери.
Протягом стадій свого формування команди набувають 4 найважливіших рис:
Структура обов’язків команди – це набір визначених обов’язків та взаємозв’язки між цими обов’язками, що їх члени команди визнають та сприймають. Вона формується внаслідок рольових епізодів. Зрештою, чинна роль – це функції особи. Невизначеність обов’язків трапляється, коли незрозуміла спрямовуюча роль і це може стати суттєвою проблемою для організації.
Норми поведінки – це стандарти поведінки, що їх команди приймають для своїх членів. Норми однієї групи не завжди можна використати для іншої. Дотримання норм є важливим аспектом, хоч трапляється, що особа може їх проігнорувати, до неї відповідно можуть бути застосовані інші групові норми.
Згуртованість – ступінь, до якого члени лояльні та віддані команді. У міру того, як команди стають згуртованішими, їхні учасники вільніше взаємодіють, звикають до норм, стають більш задоволені командою. Згуртованість також може вплинути на рівень виконання командою завдань.
Формальне та неформальне лідерство. Формальний лідер – той, кого призначає організація або ж вибирають члени групи. Неформальний лідер – особа, яка виконує функції лідера, однак її права формально не визнані. Якщо формальний лідер відіграє одну роль, а іншу ні, то часто з’являється неформальний лідер для заміщення функцій формального.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42 
Дипломна робота на тему: Організація та характеристика командної роботи на ТК«Буковель».

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок