Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Менеджмент -> Українською мовою дипломна робота: Організація та характеристика командної роботи на ТК«Буковель».

Організація та характеристика командної роботи на ТК«Буковель». / сторінка 14

Назва:
Організація та характеристика командної роботи на ТК«Буковель».
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
72,53 KB
Завантажень:
454
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42 
[10, с.466-470.].
Можна виділити також теоретичний підхід до формування ефективної команди. Розрізняють 4 основних підходи :
Підхід заснований на цілях – дозволяє членам групи краще орієнтуватися в процесі вибору і реалізації групових цілей. Процес відбувається за допомогою консультанта.
Міжособистісний підхід ( інтерперсональний ) – зосереджений на покращення між особистісних відносин в групі. Його ціль – збільшення групової довіри, спільна підтримка, збільшення внутрішньо командних комунікацій.
Рольовий підхід – проведення дискусій та переговорів серед членів команди стосовно їх ролей. Командна поведінка може бути змінена в результаті зміни виконання ролей та їх індивідуального сприйняття.
Проблемно – орієнтований підхід – зміст процесу включає в себе послідовний розвиток процедур вирішення командних проблем а потім досягнення головної командної цілі [ 16, с.228-230].
Ефективну команду можна охарактеризувати загальними критеріями ефективності будь-якої організаційної структури, але є специфічні риси, притаманні тільки команді. Перш з все – це націленість всієї команди на кінцевий результат, ініціатива і творчий підхід до вирішення завдань, активне і зацікавлене обговорення виникаючих проблем.
Ефективною можна назвати таку команду, в якій :
Неформальна і вільна атмосфера;
Завдання добре зрозумілі і приймаються;
Учасники прислуховуються один до одного;
Обговорюють завдання, в яких беруть участь всі члени команди;
Виражають як свої ідеї, так і свої почуття;
Конфлікти і розбіжності присутні, але виражаються і центруються навколо ідей та методів, а не особистостей;
Група усвідомлює, що робить, рішення базуються на згоді, а не на голосуванні більшості.
При задоволенні таких умов команда не тільки успішно виконує свою місію, але і задовольняє особисті і міжособистісні потреби всіх членів.
Формування команд – це один з рівнів організаційного консультування. Існує три рівні проведення процесів формування команд:
Індивідуальне консультування – управління важкими проблемами, які виникають в результаті існування організації.
Безпосередньо формування команд – активне командне включення в планування організаційних змін(команда визначається як група з більше ніж двох людей, які динамічно взаємодіють, залежать один від одного і прагнуть досягти спільну ціль, місію. Кожний з членів команди грає визначену роль, займає чітку позицію та виконує визначену функцію в команді.)
Побудова міжкомандних взаємовідносин. В організації може існувати кілька окремих і незалежних груп, з яких необхідно сформувати команду. В такому випадку консультування направлене як на процес формування команди, так і на налагодження взаємозв’язків між ними, оскільки взаємозв’язки між командами можуть продукувати організаційну ефективність і бути джерелом самореалізації для індивідуумів.
Кожний член команди повинен розуміти, в чому полягають його функції і як їх спів ставляти з функціями інших членів[6, с.432]. Саме введення терміну «рольовий» у відношенні поведінки ніби підкреслює, що йдеться не про особисту поведінку працівника, коли він цілком керується власними бажаннями та амбіціями, а про його поведінку в рамках визначених обов’язків і повноважень, тобто визначеної ролі. Зазвичай виділяють 2 типи ролей:функціональні і командні.
Функціональні ролі безпосередньо стосуються повноважень члена команди і охоплюють навики, вміння і технічні навики, якими він володіє. Вони включають в себе – визначення обов’язків, завдань, дій, рішень, які члени команди повинні виконувати.; визначення повноважень – члену команди, який взяв на себе відповідальність за позитивне виконання обов’язків та завдань, надаються визначені повноваження, тобто право використовувати ресурси організації і працю її робітників для виконання поставлених завдань.
Командні ролі відображають спосіб, яким члени команди виконують свою роботу, роблячи внесок в роботу команди і взаємовідносини між учасниками команди.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42 
Дипломна робота на тему: Організація та характеристика командної роботи на ТК«Буковель».

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок