Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Менеджмент -> Організація та характеристика командної роботи на ТК«Буковель».

Організація та характеристика командної роботи на ТК«Буковель». / сторінка 15

Назва:
Організація та характеристика командної роботи на ТК«Буковель».
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
72,53 KB
Завантажень:
454
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42 
Командна роль багато в чому визначається вродженими особистісними якостями і поведінкою. Найбільш яскраво командні ролі проявляються:
1.При визначенні послідовності робіт виконаних членами команди в рамках єдиного трудового процесу;
2.При організації процесу розробки і прийняття групового рішення.
На ефективність командної роботи можуть впливати також ролі, які виконують її учасники, в залежності від того позитивні вони чи негативні.
До позитивних належать ролі, виконання яких, так чи інакше, дозволяє підвищити конструктивність роботи команди в цілому.
До негативних відносяться ролі, реалізація котрих перешкоджає ефективному вирішенню завдань і проблем.
Деякі позитивні ролі :
Лідер;
Практик ;
Генератор ідей ;
Деякі негативні ролі в команді :
Критик-деструктор;
Мораліст ;
Всезнайка;[28,с.8-9]
Команда — група людей, що об'єднуються не службовими відносинами, а якимось спільними проблемами і завданнями. При цьому потрібно усвідомлювати, що не всі члени органі-заційних підрозділів можуть бути командою. М.Белбін приділив головну увагу дослідженню «анатомії команди», виявив і розмежував 8 ролей як єдино придатних для ефективної роботи команди. До цих ролей належать такі:
1. Координатор (лідер), що забезпечує досягнення мети ко-мандою та ефективне використання її потенціалу.
2. Локомотив (працівник), який прагне прискорити досягнен-ня поставлених цілей будь-якими методами, однак не володіє управлінськими навичками.
3. Інноватор (мислитель), який є основним джерелом продуку-вання нових ідей і стратегій.
4. Аналітик (математик), який забезпечує прийняття зваже-них остаточних рішень завдяки своєму тверезому мисленню та обережності.
5. Постачальник (шукач джерел), який утворює зовнішні кон-такти і знаходить ресурси поза групою, що дозволяють швидше виробити якісне рішення.
6. Організатор (скрупульозний виконавець), що докладно пе-ревіряє всі аспекти проекту, планує його чергові етапи, зберігає всі деталі і забезпечує здобуття мети.
7. Душа команди (командний гравець), що нейтралізує особис-ті проблеми учасників команди і створює умови для ефективної участі в колективній праці кожному члену групи шляхом підба-дьорювання і підтримки.
8. Фінішер (реалізатор), який здатний перекласти ідеї і цілі групи на практичну мову деталізованих планів [11.с.314-319].
При розподілі ролей між членами команди і формуванні її рольової структури повинні бути виконані певні умови :
Відсутність невиправданого перетину меж індивідуальної роботи, тобто спільний характер роботи членів команди являє собою виконання ними індивідуальних завдань взаємопов’язаних між собою. Таким чином, можна визначити, що сфери діяльності (ролі) членів команди частково перекриваються чи пересікаються , але інший член команди не може втручатися в чужу роботу чи приймати в ній рішення, за котру той несе головну відповідальність. На практиці в командах більш розмиті межі між сферами індивідуальної роботи, важко чітко визначити хто чим займається, за що несе відповідальність, цим все і ускладнюється.
Відсутність розриву обов’язків – на відміну від перетину меж індивідуальної роботи, що являється однією з конструктивних умов утворення команди, розрив обов’язків в процесі роботи команди не допускається ні в якому разі. Коло обов’язків, що виконуються кожним членом команди у співвідношенні із завданнями, не допускає області невиконаних функцій.
Пропорційність між відповідальністю кожного члена команди і набором наданих йому прав, повноважень, ресурсів. Під цим можна розуміти, що члени команди повинні мати повноваження, достатні для виконання завдань, які вони взяли на себе.
Рівномірність розподілу завдань. Обсяг роботи між членами команди повинен розподілятися приблизно однаково, однак в деяких командах все ж існує деякий функціональний дисбаланс . Такий факт не є негативним, якщо об’єм виконаної роботи і його результати тісно корелюють з системою винагород (компенсацій), в іншому випадку це свідчить про недоліки рольового розподілу.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42 
Дипломна робота на тему: Організація та характеристика командної роботи на ТК«Буковель».

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок