Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Менеджмент -> дипломна робота на тему: Організація та характеристика командної роботи на ТК«Буковель».

Організація та характеристика командної роботи на ТК«Буковель». / сторінка 17

Назва:
Організація та характеристика командної роботи на ТК«Буковель».
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
72,53 KB
Завантажень:
454
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42 
Відповідно, виникає ризик неправильних висновків.
Групове мислення - образ мислення, коли бажання членів бути єдиними придушує мотивацію до реалістичного сприйняття альтернативних дій [11 с. 344-347].
У своїй книзі Ірвінг Джервіз вперше відмітив існування такого явища, як «групове мислення» під час прийняття колективного рішення. Ключовим словом у дослідженнях Джервіза було слово «фіаско», непоправний крах усіх планів. Дослідник стверджував, що групове мислення передбачає помилку під час прийняття рішення. Такі помилки призводять до виникнення більшої ймовірності негативного результату, а іноді і повного фіаско.
Згідно з Джервізом, групового мислення не уникнути, якщо члени команди обмежуються деякими межами польоту думки і не здатні використовувати свій аналітичний і критичний потенціал. На це вони можуть іти, як і свідомо, так і за допомогою лідера .
Високий рівень командної згуртованості може виникнути тому, що її члени високо цінять своє перебування в ній. Таким чином, учасники команди , які не підтримують загальної думки, автоматично виключаються з неї, чи внаслідок мовчазного осудження, чи внаслідок власного бажання.
Групове мислення не «функціонує» в звичайних ситуаціях. Але можливість його проявлення збільшується, коли здатна до високої згуртованості група знаходиться в ситуації стресу, кризи.
Основною метою функціонуваннякоманди як такої є ефективне прийняття рішень, виходячи з принципу «одна голова добре, а дві — ще краще». Ця мета досягається тим, щовона приходить до більш якісного рішення.
Одна людина не може забезпечити себе фізичними та мисленнєвими ресурсами для виконання хоча б одного, проте великого проекту. Але, якщо створити команду з декількох осіб, то збільшується ймовірність швидкого та ефективного виконання роботи.
Розповсюджене використання цих передумов для збільшення ефективності роботи, що виконується, привело до створення методики роботи в групі (teamwork). Те, що найбільш частою темою тренінгових програм більше 200 компаній, які входять в 500 найбільш успішних компаній світу, була методика роботи в команді, говорить про збільшення потреби в людях, що вміють працювати в команді. Принцип роботи привернув увагу спеціалістів ще в 70-х роках. З точки зору Адлера і Кінга, одних з дослідників принципів роботи в (групі)команді, економічні зміни, яки відбулися в світі у зв'язку з глобалізацією, вимагали нових принципів роботи з персоналом. У зв'язку з тим, менеджер заводу Крайслер відмітив, що: «Принципи роботи в команді були створені для того, щоб забезпечити якісне управління і роботу людей разом для загального блага і виживання заводу. Це дозволило зменшити затрати заводу і збільшити його конкурентоспроможність» [25,с.10-11].
Але робота в команді також має на увазі деяку уразливість рішень, прийнятих у даній групі. В остаточному підсумку, згідно з теорією Джервіза, "групове мислення" може проявлятися в ряді симптомів.
Групова ізоляція характерна для команд, члени якої усвідомлюють власну групову значимість. Внаслідок цього виробляється жорсткий відбір майбутніх членів . Головним критерієм відбору є не корисність певної людини, а ціннісна або ідеологічна сумісність претендента на участь у роботі команди. Як правило, наявність директивного лідера, який орієнтує групу у вигідному для нього напрямку при виробленні рішення, приводить до тих же вимог щодо новачків.
Може виникнути ситуація, коли в команді відсутні ясні процедурні норми, особливо в ситуації напруги або стресу. Кризова ситуація в групі, створеної на основі дружніх відносин (маленькі компанії або фірми), обтяжується не тільки формальними, але й неформальними відносинами.
Беззастережна довіра до свого партнера й одночасно друга миттєво випаровується при несумісності принципів ведення справ, поглядах на методи роботи й дрібних тертях, які, накопичуючись, псують життя й викликають різку ворожість до колишніх друзів. Розповсюджений при прийнятті рішень у команді комплекс методів може стати також джерелом хвороби "групового мислення".

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42 
Дипломна робота на тему: Організація та характеристика командної роботи на ТК«Буковель».

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок