Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Менеджмент -> дипломна робота на тему: Організація та характеристика командної роботи на ТК«Буковель».

Організація та характеристика командної роботи на ТК«Буковель». / сторінка 3

Назва:
Організація та характеристика командної роботи на ТК«Буковель».
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
72,53 KB
Завантажень:
454
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42 

Що ж представляє собою команда і робота в ній?
КОМАНДА – група з двох чи більше індивідів, які для досягнення конкретної цілі координують свою взаємодію та трудову діяльність.
Для створення команди, необхідні 3 такі обов’язкові компоненти:
для створення команди необхідно не менше 2 чоловік.
члени команди регулярно взаємодіють між собою.
праця членів команди спрямована на досягнення певної цілі.
Можна виділити такі основні характеристики команди в діяльності:
? об’єднана група людей;
? узгодженість загальних цілей;
? узгодженість місії спільної діяльності;
? стійка система міжособистісних стосунків;
? самоорганізація групи;
? ефективна самореалізація учасників у рамках групи;
? ефективність спільного вирішення проблем;
? розподіл і узгодження відповідальності;
? готовність учасників до самоконтролю, самокорекції та саморозвитку;
? високий ступінь взаємовиручки і взаємопідтримки;
? відкритість всіх членів групи до спільної діяльності;
? висока якість комунікаційних процесів в групі. Зразки групових комунікацій наведені в ДодаткуА.
Команда діяльності – це об’єднання людей, які виконують спільну роботу, згуртованість яких визначена узгодженістю способів взаємодії, адекватністю цілей, цінностей, ідеалів.
Вважається, що команда – це добре. Організація вважається сучасною, якщо в ній прийнятий стиль роботи командами. В нашій країні існує така тенденція, що в організації повинен бути голова, який „тримає ” організацію. Саме тому перехід до роботи в команді просувається не швидко. Багато хто шукає, кому б бути підлеглим, проти кого б протистояти, кого б підкорити. Традиція роботи в команді тільки починає виникати і критерії роботи ще недостатньо зрозумілі : до чого прагнути, яка організація врешті – решт буде...
Команда – це група людей, які орієнтовані на себе і займаються тим, чим їм подобається. Однак одразу ж виникають питання : хто за що відповідальний, як зробити так, щоб кожен отримав те, що прагне і інші. Навіть якщо члени групи професіонали, проблеми все ж виникають, коли необхідно діяти узгоджено.
Основна відмінність команди – відсутність жорсткої структури. А це в свою чергу означає наявність самоорганізації всередині групи [9, ст. 341-345].
Команда створена з групи спеціалістів, які належать до різних сфер організаційної діяльності і працюють спільно над вирішенням тих чи інших проблем. Суть команди полягає в загальному для всіх її членів обов’язку, котрий потребує наявності певного призначення, в яке вірять всі члени команди – її місії.
Місія команди повинна включати елемент, який пов’язаний з перемогою, першістю, просуванням вперед. Існує відмінність від цілей команди її місії: цілі команди дають можливість слідкувати за своїм просуванням вперед на шляху до успіху, а місія як більш глобальне по своїй суті і надає всім конкретним цілям зміст і енергію.
Крім того важливими ознаками команди є:
Спільні цілі. Ціль – це образ майбутнього, на реалізацію якого спрямована діяльність. Спільна ціль може бути досягнута тільки спільними зусиллями. Фактично для команди існує 3 типи цілей [8,с.134]:
Цілі пов’язані з інтересами організації (цілі справи). Це та частина спільно організаційної діяльності, для виконання якої і створюється команда .
Цілі пов’язані з командотворенням (цілі групи) досягнення в групі певного рівня узгодженості взаємних дій (спрацьованості) і психологічної єдності (згуртованості).
Цілі пов’язані з інтересами членів команди і їх особистими потребами (цілі людей). Сюди можна віднести – матеріальну винагороду за роботу, реалізація творчого потенціалу…
В силу того, що люди є різними, в них може виникнути й різне розуміння цілей. Важливо, щоб всі були якнайкраще поінформовані і зацікавлені.
Спільна діяльність (співробітництво). Принциповим аспектом є розуміння того, що люди тут працюють разом, а не поруч. Команда не завжди має змогу зібратися. Її члени можуть працювати індивідуально, та в той же час підкорятися жорсткій командній дисципліні.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42 
Дипломна робота на тему: Організація та характеристика командної роботи на ТК«Буковель».

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок