Загрузка...
Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Менеджмент -> Декоративні серветки за народними мотивами художньої вишивки Покуття

Загрузка...

Декоративні серветки за народними мотивами художньої вишивки Покуття

Назва:
Декоративні серветки за народними мотивами художньої вишивки Покуття
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
27,55 KB
Завантажень:
306
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Дипломна робота
на тему
„Декоративні серветки за народними мотивами художньої вишивки Покуття”


План
Вступ. Обгрунтування та актуальність теми
Розділ І. Історичні витоки вишивання у розвитку ДПМ.
Історико-етнографічні передумови давньоукраїнських строїв Покуття
ХІХ ст.
Художня вишивка Покуття ХІХ – поч. ХХст.
Розділ ІІ. Творчий пошук композиції та обґрунтування теми
Художні особливості формотворення декоративних виробів.
Декор, колорит, техніки виконання.
Розділ ІІІ. Художньо-технологічні особливості виготовлення виробів.
Матеріали, інструменти та обладнання.
Обробка країв деталей виробів.
Охорона праці та техніка безпеки.
Висновок.
Список використаних джерел.
Додатки


Вступ. Обгрунтування та актуальність теми.
Вишивання – невід’ємна складова декоративно – прикладного мистецтва, одна із конструктивних ланок української національної духовності, морально – етичної, матеріальної культури, що і є визначальним у значенні даної дисципліни при підготовці фахівців ДПМ.
Вишивання – предмет навчальної дисципліни, що розкриває в своїй основі такі проблеми:
1) Вивчення методики та техніки швів художнього вишивання;
Вивчення технічних, фактурних, візуальних особливостей технік художнього вишивання та їх художньо – виражальних можливостей у матеріалізації орнаментальних, тематичних композицій.
Кінець ХХ століття – початок ХХІ століття – період, характерний появою науково обґрунтованих досліджень в галузі зародження, розвитку, суспільної значимості вишивання в контексті історичного розвою, еволюції буття української нації, взаємозв’язку із вишивальним мистецтвом інших народів.
Вишивання є складова ДПМ. Базуючись на глибинних наукових дослідженнях Р.Захарчук-Чугай, Т.Кара-Васильєвої, А.Кульчицької, Ю.Мельничука, сконцентрованих теоретичних описах матеріалів практики художнього вишивання: технології і техніки художнього вишивання.
Вивчення вишивок в народному одязі засвоєні в класифікації та групуванні швів в авторській інтерпретації, базовою основою якої є техніка виконання швів, їх зовнішньо-структурні та асоціативні ознаки. Підготовка спеціаліста – фахівця, пропонується проектна, практична, теоретична частини роботи, що володіє значенням специфіки пошукових засобів, шляхами методів розвитку мистецтва, культури, вносячи особистий доробок у контексті національного самозбереження.
Навчальний предмет вишивання відноситься до фахових дисциплін. Він тісно пов’язаний із основами композиції, кольорознавством, спец композицією, проектною графікою, конструюванням та моделюванням одягу.
Ця навчальна дисципліна фундаментального циклу і є визначальною у формуванні фахових кваліфікаційних знань і вмінь в декорі одягових виробів, виготовленні мистецьких творів інтер’єрного, релігійного, обрядового призначення.
Враховуючи входження України в європейський освітній простір, прилученні до Болонської конвенції, на кафедрі передбачено вивчення матеріалу навчальної дисципліни. Засвоєння технології та технік художнього вишивання рекомендується змістовими модулями з урахуванням наступності, послідовності, складності, узагальнення, порівняння аналізу та взаємозв’язку технології та техніки виконання швів художнього вишивання.
Кваліфіковано виконувати твори ДПМ потрібно, передаючи їх зміст, семантику, символіку, інші художньо-виражальні засоби техніками художнього вишивання.
Виховувати в собі внутрішню діяльну потребу матеріалізувати власне духовне надбання, фахові знання в особистій творчості, праці у різних суспільних сферах для розвою матеріальних благ, культури, мистецтва України.
Розуміння необхідності збереження культури свого народу, традиційного народного
мистецтва в період демократизації нашого суспільства стає явним і очевидно неминучим.
У контексті відродження і розвитку традицій українського народу мистецтву вишивання належить одна з пріоритетних ролей, оскільки вишивка є давнім і вічно молодим мистецтвом, візитною карткою українського народу.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Дипломна робота на тему: Декоративні серветки за народними мотивами художньої вишивки Покуття

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок