Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Менеджмент -> Облік, контроль, економічний аналіз товарних операцій

Облік, контроль, економічний аналіз товарних операцій

Назва:
Облік, контроль, економічний аналіз товарних операцій
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
51,29 KB
Завантажень:
85
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33 
Тема: Облік, контроль, економічний аналіз товарних операцій


Зміст


3. Проектування системи обліку товарних операцій в роздрібній торгівлі
3.1. Проектування системи первинного обліку
Порядок документального оформлення приймання товарів на підприємства роздрібної торгівлі наступний.
Товари в роздрібну торгівлю надходять на основі договорів (заказів) від оптових торгівельних підприємств або безпосередньо від підприємств-виробників. Основну масу товарів роздрібні підприємства отримують від місцевих постачальників.
Постачальники на відвантажені або відпущені в торговельну мережу товари виписують податкові накладні, рахунки-фактури і платіжні документи (а при автомобільних перевезеннях товарів — товарно-транспортні накладні). По цих документах роздрібні підприємства приймають товари і тару, а також перевіряють правильність цін, ставку і суму ПДВ, торговельних знижок, тарифів по перевезеннях. Товари приймають матеріально відповідальні особи (завідувачі складами, магазинами, секціями й ін.). Отриманий ваговий товар приймають по чистій вазі (нетто), тобто за винятком ваги тари. При неможливості переважити товар без тари його нетто визначають після звільнення від тари, віднімаючи її фактичну вагу від брутто.
У випадку виявлення при прийманні розбіжностей між фактично отриманими товарами і даними товаросупроводжувального документа комісією, призначеною наказом керівника підприємства, складається Акт про встановлення розбіжності по кількості і якості при прийманні товарно-матеріальних цінностей.
Облік товарів ведуть по місцях збереження матеріально відповідальні особи в грошовому вимірі по продажним (роздрібним) цінах. Кількісно-сумарний облік ведуть, як правило, по-товарам, що вимагають особливого контролю (ювелірні вироби з дорогоцінних металів; товари, прийняті на комісію й ін.), а також по таких товарах як холодильники, телевізори, меблі, транспортні засоби й ін. Застосування вартісного обліку товарів у роздрібній торгівлі обумовлено як великою кількістю різноманітних товарів, так і тим, що в роздрібній торгівлі відпуск товарів покупцям оформляється касовими чеками, де вказується тільки вартість проданого товару.
На кожну матеріально відповідальну особу бухгалтерія відкриває особовий рахунок, у якому потім роблять записи по надходженню, витраті товарів, залишках товарів на звітну дату. Операції відбивають по продажним (роздрібним) цінах. У встановлений термін матеріально відповідальні особи складають товарні звіти і разом із прикладеними прибутково-витратними документами здають у бухгалтерію, де після перевірки ці документи служать підставою для відображення операцій у регістрах синтетичного й аналітичного обліку, а також Книзі обліку надходження товарів (робіт, послуг).
В торгівельних підприємствах тара надходить від постачальників звичайно разом з товарами. Тому операції з приходу та витраті тари оформлюються документами у порядку, прийнятому для оформлення товарних операцій.
Приймання тари, яка надійшла на підприємство, відбувається на основі рахунків-фактур, товарно-транспортних накладних та інших товаросупроводжувальних документів.
Постачальники зобов'язані маркірувати тару, тобто вказувати на ній номер по прейскуранту. За немаркірування або неправильне маркірування тари торговельні підприємства мають право вимагати з постачальників штраф у розмірі, встановленому умовами постачання відповідних товарів. Вартість однооборотної тари цілком включається в ціну товару. Така тара не вказується в розрахунково-платіжних документах постачальників і називається "Тара без ціни". В міру розпакування товарів ця тара оформляється Актом про оприбуткування тари, не зазначеної в рахунку постачальника, і враховується по прейскурантним (договірним) цінах, а при їх відсутності — по вартості можливої реалізації або використання в господарстві.
У місцях збереження тара враховується матеріально відповідальними особами тільки по кількості в картках складського обліку або товарній книзі. Записи в картку (книгу) виробляються на підставі прибутково-витратних документів з виведенням залишку після кожного запису.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33 Дипломна робота на тему: Облік, контроль, економічний аналіз товарних операцій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок