Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Менеджмент -> Стратегічне планування у системі підвищення ефективності розвитку регіону (на прикладі Берегівського району)

Стратегічне планування у системі підвищення ефективності розвитку регіону (на прикладі Берегівського району)

Назва:
Стратегічне планування у системі підвищення ефективності розвитку регіону (на прикладі Берегівського району)
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
70,19 KB
Завантажень:
438
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41 
Дипломна робота
Стратегічне планування у системі підвищення ефективності розвитку регіону (на прикладі Берегівського району)


ВСТУП
Актуальність теми. Історичний досвід багатьох країн переконливо довів - тільки ті країни, керівництво і населення яких розуміють, що коли кожна базова одиниця суспільства буде розвиватися належним чином, тоді і держава буде заможною. Стратегічне планування економічного розвитку району є одним з найсучасніших методів управління, роль якого зростає одночасно з підвищенням відповідальності органів влади за розвиток району в довгостроковій перспективі, зростання рівня життя його мешканців, збереження та удосконалення інфраструктури, поліпшення надання громадських послуг тощо. Проблема розвитку не великих територіальних одиниць має стати однією з найважливіших складових політики держави і спрямоване на поліпшення життєвого рівня населення. Адже перебудова економічних відносин та становлення різних організаційно-правових форм господарювання зумовили загострення традиційних проблем для районів.
Зазначене планування широко застосовується у багатьох країнах світу (Франція, Канада, Англія, Голландія, Іспанія та ін.). Завдяки йому місцеві уряди мають змогу приймати більш виважені рішення відповідно до поставлених цілей щодо подальшого розвитку територіальних громад, виходячи із сьогоденних реалій та наявних ресурсів. Крім того, стратегічне планування дає місцевим органам влади можливість вибору схем та дій на непередбачувані випадки (особливо це важливо для місцевих органів влади у перехідних економіках), коли найважливіші зовнішні фактори (законодавство, нормативи, кон'юнктура ринку тощо), необхідні для прийняття рішень, постійно змінюються. Як свідчить світовий досвід, ті «місцеві органи влади, які встановлюють цілі для всієї громади, визначають фактори, що впливають на них, а потім розробляють систему планів для досягнення цих цілей, функціонують краще у часи постійних змін».
Після прийняття Конституції України та Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» органи місцевого самоврядування отримали можливість приймати самостійні рішення щодо перспективних напрямів розвитку громад, провадити більш незалежну від держави власну економічну політику. Водночас більша самостійність у проведенні такої політики вимагає від них максимального покладання на власні сили, можливості i ресурси, застосовання новітніх методів у прийнятті управлінських рішень. І при цьому слід враховувати втрати та вигоди, які можуть дати прийняті рішення, аналізувати та оцінювати їх з урахуванням майбутніх наслідків для розвитку територіальної громади, тобто стратегічно мислити та планувати свою діяльність. Розробка стратегії економічного розвитку районів та міст нині є одним з найважливіших завдань, які постають перед державними органами та органами місцевого самоврядування. Це пов'язано з необхідністю розробки нових генеральних планів, визначення у тісному співробітництві з іншими зацікавленими суб'єктами довгострокових перспективних цілей розвитку територіальної громади, запровадження нових механізмів та інструментів у систему управління районним господарством в умовах ринкових відносин. Останніми роками стратегічне планування економічного розвитку стало досить популярним в багатьох місцевих територіальних громадах України. Внаслідок руйнування радянської планової системи довгострокове планування розвитку районів вищими органами влади в Україні відсутнє. Більшість районів самостійно здійснюють планування свого розвитку лише на наступний рік. За обмеженості коштів, такі річні плани передбачають тільки поточні невідкладні заходи без послідовної роботи на перспективу. Але ж районний економічний розвиток завжди повинен починатися з розробки Стратегії.
На сучасному етапі розвитку нашої держави актуальність теми, обраної автором цієї роботи 3дуже велика. Черговий етап розвитку української економіки впритул підвів українські міста та райони до усвідомлення проблеми необхідності практичного застосування стратегічного планування у своїй повсякденній діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41 
Дипломна робота на тему: Стратегічне планування у системі підвищення ефективності розвитку регіону (на прикладі Берегівського району)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок