Загрузка...
Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Менеджмент -> Організація оплати праці

Загрузка...

Організація оплати праці

Назва:
Організація оплати праці
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
56,02 KB
Завантажень:
471
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35 
Зміст


Вступ
У процесі переходу до ринкових відносин у результаті формування багаторівневої економіки принципово змінюється економічна природа і сутність заробітної плати.
Якщо при централізованій системі планування народного господарства єдиним способом забезпечення трудящих матеріально-життєвими благами був їхній розподіл на основі проголошеного (хоча і практично нездійсненного) принципу еквівалентності міри праці і міри споживання кожного члена суспільства, то при ринковій системі ці блага не розподіляються з якогось центра, а визначаються в кожному конкретному випадку на основі принципу прямого обміну кваліфікації і часу найманого робітника на заробітну плату і доход від участі в прибутку.
Відповідно до економічних законів у ринкових умовах заробітна плата з частки працівника в національному доході перетворюється у витрати на відтворення робочої сили, як складову частину витрат виробництва, гарантовані з однієї сторони державою, а з іншого боку – доходами підприємства. У наслідок цього, ринкова модель оплати праці ґрунтується на визначенні заробітної плати як ціни специфічного товару «робоча сила», формованої на базі встановлюваного мінімуму заробітної плати, з урахуванням об'єктивної оцінки складності праці і кваліфікації робочої сили; попиту та пропозиції на робочу силу; результатів діяльності підприємства і т.д.
При такій системі заробітна плата – це не частина національного доходу, виділювана державою для оплати праці, а частина доходу підприємця (як власника засобів виробництва і роботодавця), що витрачається їм для оплати праці найманих робітників відповідно до умов наймання (трудового договору і результатів праці. Отже, оплата праці - це обов'язок роботодавця по виплаті найманому робітнику зароблених їм засобів за виконання роботи відповідно до умов трудового договору.
Оплата праці чи заробітна плата – це частина фонду індивідуального споживання населення. Вона розподіляється між найманими робітниками, що беруть участь у суспільно корисній праці і керуванні, по кількості і якості їхньої праці.
Оплата праці з урахуванням сукупності інших факторів впливає на прибуток і конкурентоспроможність підприємства.
Дана тема є досить актуальною в наш час, оскільки від ефективності організації оплати праці на підприємстві залежить розмір доходу (прибутку) власника та керівника.
Тому основне завдання підприємства полягає в тому, щоб розробити такий механізм матеріального стимулювання, що націлював би трудові колективи на досягнення високих результатів.
Організація праці – складова частина економіки праці – це організація праці людей у процесі виробництва. Вона сприяє раціональному з'єднанню техніки і персоналу, оптимізує ефективне використання живої праці, забезпечує збереження здоров'я працівників і підвищення задоволеності працею за рахунок зміни його змісту. Під організацією праці розуміють діяльність по впровадженню рекомендацій науки з метою раціоналізації процесу праці.
Нормування праці – це частина організації праці на підприємстві. Під нормуванням праці розуміють процес встановлення науково-обоснованих норм витрат праці на виконання робіт. Науково-обосновані норми припускають облік технічних і технологічних можливостей виробництва, облік особливостей застосовуваних предметів праці, його фізіологічно виправдану інтенсивність, нормальні умови праці.
Для підвищення трудової активності персоналу використовується система матеріального стимулювання у виді преміювання за поточні результати.
Метою даної роботи є вивчення основних принципів організації, нормування й оплати праці взагалі та на прикладі конкретного підприємства, у якості якого виступає Товариство з обмеженою відповідальністю “Акіра і Ко”.
В даній роботі вивчаються наступні питання:


1. Загальне поняття про заробітну плату та її функції
Перехід до ринкових відносин України обумовив необхідність формування ринкового механізму регулювання заробітної плати на основі теорії вартості (ціни) робочої сили.
Заробітна плата являє собою один з основних факторів соціально-економічного життя кожної країни, колективу, людини.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35 
Дипломна робота на тему: Організація оплати праці

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок