Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Менеджмент -> Мотивація праці персоналу підприємства

Мотивація праці персоналу підприємства

Назва:
Мотивація праці персоналу підприємства
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
51,74 KB
Завантажень:
572
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33 
Мотивація праці персоналу підприємства


Зміст


Вступ
Будучи основною ланкою народногосподарського комплексу, підприємство концентрує в собі всі ресурси виробництва. Тут здійснюються головні економічні процеси, створюється і примножується суспільне багатство, формується національний доход суспільства, забезпечується рішення економічних і соціальних завдань, складаються виробничі і соціальні відносини.
Перехід до ринкової економіки вимагає від підприємств підвищення ефективності виробництва, конкурентоспроможності продукції і послуг на основі впровадження досягнень науково-технічного прогресу, ефективних форм господарювання і керування виробництвом.
Важлива роль у реалізації цієї задачі приділяється ефективному використанню трудових ресурсів і підвищенню їх мотивації.
Проблеми оплати праці в сучасних умовах господарювання стають усе більш гострими й актуальними ще в зв'язку і з тим, що для дуже значного числа підприємств регулярність і розмір виплат визначають не тільки перспективи розвитку самих організацій, але і забезпечують фактичне виживання їхнього персоналу.
Усі це визначає актуальність теми даної дипломної роботи.
Метою дипломної роботи є дослідження мотивації праці персоналу в сучасних умовах і пошук шляхів її удосконалення на прикладі конкретного підприємства.
Відповідно до мети в роботі поставлені наступні завдання:
- досліджені сучасні теорії мотивації;
- визначено сутність мотивуючих чинників і принципів впливу на мотивацію людей;
- розкрите поняття економічної мотивації;
- проведено аналіз основних економічних показників діяльності підприємства ТОВ “Інком”;
- здійснено аналіз оплати праці на підприємстві;
- розглянуті шляхи поліпшення оплати праці в сучасних умовах;
- подані пропозиції щодо використання доплат за сумісництво як чинника мотивації персоналу на підприємстві ТОВ “Інком”.
Предметом дослідження є мотивація персоналу на підприємстві.
Об'єктом роботи є поліграфічне підприємство ТОВ “Інком”.
Методичним інструментарієм при виконанні роботи був аналіз даних зовнішньої та внутрішньої звітності підприємства – ТОВ “Інком”, групування та синтез результатів аналізу оплати праці в компанії, вироблення на цій основі обґрунтованих пропозицій щодо її удосконалення і перевірка їх ефективності.
Проведення дослідження дозволить на прикладі конкретної фірми розглянути процес мотивації персоналу і організації оплати праці та розробити конкретні пропозиції щодо його поліпшення у поліграфічному підприємстві ТОВ “Інком”.


1. Теоретичні основи мотивування
Мотивація - це процес спонукування кожного співробітника і всіх членів його колективу до активної діяльності для задоволення своїх потреб і для досягнення цілей організації. Куликов А. Мотивация и производительность труда. //Консультант директора. –1999. – №19. – с.22.
Основні задачі мотивації:
формування в кожного співробітника розуміння сутності і значення мотивації в процесі праці;
навчання персоналу і керівного складу психологічним основам внутрифірменного спілкування;
формування в кожного керівника демократичних підходів до керування персоналом із використанням сучасних методів мотивації.
Однак, для рішення цих задач необхідний аналіз наступних явищ:
процесу мотивації в організаціях
індивідуальної і групової мотивації, якщо така є в залежності між ними
змін, що відбуваються в мотиваційній діяльності людини при переході до ринкових відносин.
Для рішення зазначених задач застосовуються різні методи мотивації, сутність яких розглядається нижче.
Найпершим і найбільше поширеним методом був метод покарання і заохочення, так називана політика «батога і пряника». Цей метод використовувався для досягнення бажаних результатів і проіснував досить довго в умовах адміністративно-командної системи. Поступово він трансформувався в систему адміністративних і економічних санкцій і стимулів.
Такий метод був ефективний при повторюваних рутинних операціях, незначної змістовної частини роботи, неможливості поміняти місце роботи (по різних причинах), а також в умовах бригадних і колективних підрядів, де діяли регламентовані надвишки й утримання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33 Дипломна робота на тему: Мотивація праці персоналу підприємства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок