Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Медицина та здоров'я -> Зміни серцево-судинної системи при сколіозі

Зміни серцево-судинної системи при сколіозі

Назва:
Зміни серцево-судинної системи при сколіозі
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
32,77 KB
Завантажень:
270
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Зміни серцево-судинної системи при сколіозі


Зміст
Вступ…………………………………………………………………………….….3
І. Сучасні погляди на патогенез сколіозів……………………………………..6
1.1 Поняття сколіозу, етіологія і патогенез…………………………………....6
1.2 Класифікація, ступені сколіозу……………………………………………….8
ІІ. Методики дослідження змін серцево-судинної системи при сколіозах...15
2.1 ЕКГ……………………………………………………………………………..15
2.1.1 ЕКГ у дітей з патологією постави……………………………………....15
2.1.2 Особливості гемодинаміки і діастолічної функції правих відділів серця у підлітків з сколіозом……………………………………………………21
2.2 Рентгенологічні методи дослідження серця і великих судин у хворих при сколіозі………………………………………………………………………..24
2.2.1 Рентгено-анатомічні співвідношення серця і великих судин при сколіозі……………………………………………………………………………..25
2.2.2 Функціональні зміни серця і великих судин…………………………..34
2.3 Характеристика змін серцево-судинної системи при сколіозі ІІІ-ІV ступенів у зв’язку з застосуванням ЛФК…………………………………….40
Висновки…………………………………………………………………………...47
Список використаної літератури…………………………………………………49
ВСТУП
Актуальність теми. Сколіоз відноситься до числа найбільш складних проблем сучасної ортопедії. Це захворювання характеризується цілим комплексом типових морфологічних, а, також, рентгенологічних змін хребта, грудної клітки, тазу, внутрішніх органів. Сколіоз у сучасному представленні – це не симптом деякого захворювання, а поліетіологічна хвороба, що характеризується визначеним симптомокомплексом [2,8].
Сколіотичні порушення хребта вважають одними з найбільш складних вад опорно-рухового апарату людини. Сколіоз називають біологічною трагедією людства. За статистичними даними вчених в Україні розповсюдження сколіозу серед дітей в середньому складає 6,9, а у підлітків (16-17) – 8,5 на 1000 обстежених, хоча ця частота є різною для різних вікових груп: в яслах - 0,32, в садках – 2,69, в школах – 12,2 на 1000 обстежених[1].
При проявах сколіозу відмічаються порушення не тільки функцій опорно-рухового апарату, але і виникнення та розвиток негативних зрушень у функціонуванні внутрішніх органів, серцево-судинної, дихальної, нервової систем, що первинно обумовлено процесом патологічного викривлення хребта.
Грубі деформації хребта і грудної клітки приводять до значного зменшення життєвої ємності легень, що у свою чергу викликає перевантаження правого передсердя і шлуночка й у результаті є причиною виникнення кіфосколіотичного серця.
У літературі є повідомлення, що при кіфосколіотичній деформації ІІІ-ІV ступенів відбувається зміщення, стиснення серця та магістральних судин. Це призводить до функціональних та морфологічних змін, в основному, в правих відділах серця та судин малого кола кровообігу, а саме: до утруднення кровоплину в системі легеневої артерії, підвищення венозного тиску, перевантаження, гіпертрофії, а надалі – до розширення правої половини серця[22, 24].
Незважаючи на численні дослідження, дані про стан серцево-судинної системи у дітей з функціональними порушеннями постави в літературі носять фрагментарний характер. Тому досить важливою є систематизація цих знань.
Тема “Зміни серцево-судинної системи при сколіозі” є досить актуальною в наш час. Дослідження цієї теми дає, перш за все, широкі уявлення про зміни параметрів серцево-судинної системи, зміни положення серця, що отримуємо за допомогою ЕКГ та рентгенологічних досліджень. На цій основі ми можемо діагностувати порушення серцево-судинної системи при сколіозах ІІІ-ІV ступенів, спостерігати суттєві зсуви показників.
Знання про патологічні зміни внутрішніх органів при сколіозі, малиб спонукати до серйознішого ставлення щодо проблеми сколіозу, а теж до змін серцево-судинної системи при сколіозах, і звичайно, до застосування більш ефективних методик лікування.
 
Мета дослідження – аналіз літературних джерел, присвячених анатомічним та функціональним змінам серця та великих судин при сколіотичній хворобі.
Для досягнення цієї мети були поставлені такі завдання:
Аналіз літературних вітчизняних і закордонних джерел, присвячених питанням етіології, патогенезу, класифікації сколіозів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Дипломна робота на тему: Зміни серцево-судинної системи при сколіозі

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок