Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Медицина та здоров'я -> Особливості гістофізіології печінки людини в нормі та умовах патології,зумовленої етаноловою інтоксикацією(цироз)

Особливості гістофізіології печінки людини в нормі та умовах патології,зумовленої етаноловою інтоксикацією(цироз)

Назва:
Особливості гістофізіології печінки людини в нормі та умовах патології,зумовленої етаноловою інтоксикацією(цироз)
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
33,25 KB
Завантажень:
428
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
ОСОБЛИВОСТІ ГІСТОФІЗІОЛОГІЇ ПЕЧІНКИ ЛЮДИНИ В НОРМІ ТА УМОВАХ ПАТОЛОГІЇ,ЗУМОВЛЕНОЇ ЕТАНОЛОВОЮ ІНТОКСИКАЦІЄЮ(ЦИРОЗ)


ЗМІСТ
ВСТУП………………………………………………………………….. | 3
Розділ 1. Огляд літератури ……………………..………...…………... | 5
1.1. Загальні відомості про печінку…..……………………………….... | 5
1.2. Кровопостачання і лімфообіг у печінці ..………………...….…… | 10
1.3.Розвиток печінки……………………………………………………
1.4.Біохімія печінки в нормі і при патології…………………………… | 12
13
Розділ 2. Матеріали і методи дослідження……………....………..…. | 18
Розділ 3. Результати дослідження та їх обговорення……..……….. | 28
3.1 Гістофізіологія печінки при етаноловій інтоксикації……………. | 28
3.2. Біохімічні зміни печінки при етаноловій інтоксикації ......…………… | 37
ВИСНОВКИ……………………………………………………............... | 40
Використана література ……………………………….…………..…..
Додатки…………………………………………………………………… |
41
44


ВСТУП
Актуальність теми
Життя організму неможливе без поповнення його тканин енергією, «будівельним матеріалом» для росту і розвитку, відновлення тканин (як відмерлих, так і пошкоджених), а також вітамінами, мінеральними речовинами і водою. Воно здійснюється за рахунок їжі. Процеси, що забезпечують фізичну і хімічну зміну їжі з подальшим всмоктуванням поживних речовин у кров і лімфу називають травленням. Фактично травлення здійснює вивільнення поживних речовин із продуктів харчування та їхню утилізацію.
Печінка – найбільша залоза організму. Вона виконує ряд життєво важливих функцій, в тому числі і як травна залоза. Порушення структури печінки внаслідок дії різноманітних чинників може призвести до розвитку таких поширених на сьогоднішній день небезпечних захворювань як цироз печінки, гепатит і інших, які в кінцевому рахунку можуть призвести до смерті.
Тому актуальним є дослідження структурно-функціональних особливостей даного органу за допомогою сучасних методів з метою якнайшвидшого виявлення і запобігання подальшому розвитку патологічних змін.
Сучасна патологія володіє потужним арсеналом діагностичних засобів і методів, які дозволяють виявити різноманітні аспекти функції печінки за умов норми та при захворюваннях гепато-біліарної системи. Широке застосування в клінічній практиці пункційної біопсії печінки та використання сучасних морфологічних методів діагностики (гістологічних, морфометричних, електронно-мікроскопічних, імуно-гістохімічних, цитобіохімічних) дає можливість із високою точністю визначити характер і особливості патологічних змін усіх компонентів органа - гепатоцитів, сполучнотканинної строми, системи мікроциркуляції. При цьому виникає необхідність клінічної інтерпретації та узагальнення значного об'єму результатів високоінформативних біохімічних, імуноферментних, інструментальних та морфологічних методів із метою призначення ефективного лікування, яке б враховувало всі аспекти етіології, патогенезу та клініко-лабораторних особливостей перебігу захворювання.
Високий рівень смертності серед людей працездатного віку, прихований перебіг нерідко під маскою інших захворювань, несприятливий вплив на нащадків привертають увагу до алкоголізму як до суттєвої проблеми нації взагалі.Значну медико-соціальну проблему становить таке небезпечне захворювання як алкогольний цироз печінки.За поширеністю і соціальною значимістю воно посідає друге місце після захворювань печінки вірусної етіології.Середньоукраїнський показник смертності від алкогольного цирозу печінки-кінцевої ланки алкогольної хвороби печінки-у 2001 році становив 4,5 проти 3,7 на 100 тис. населення у 2000 році.Систематичне вживання алкоголю призводить насамперед до розвитку алкогольного стеатогепатиту,надалі до хронічного гепатиту (жирова дистрофія з некрозами гепатоцитів,мезенхімальною реакцією), а за умови подальшого прогресування-цирозу печінки (незворотний процес у печінці з системними прявами алкоголізму:енцефалопатією,кардіоміопатією тощо).
Наукова новизна одержаних результатів
На підставі сучасних літературних даних в роботі представлено структурні компоненти органа, які визначають морфологічний субстрат комплексу складних взаємодій, що забезпечують функції білкового, вуглеводного, жирового, водно-електролітного, мінерального, пігментного обміну, детоксикації та жовчоутворення, метаболізму ферментів і вітамінів, ендокринну та імунні функції.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Дипломна робота на тему: Особливості гістофізіології печінки людини в нормі та умовах патології,зумовленої етаноловою інтоксикацією(цироз)

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок