Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Медицина та здоров'я -> Вивчення морфологічних змін у сім

Вивчення морфологічних змін у сім

Назва:
Вивчення морфологічних змін у сім
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
21,10 KB
Завантажень:
383
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Зміст
ВСТУП………………………………………………………………………….3
1. ОГЛЯД ЛІТЕРАТУРИ…………………………………………….…….....6
Сучасні дані про будова чоловічих статевих залоз в нормі….6
Вплив етанолу на фертильність………………………..……...10
2. МАТЕРІАЛИ І МЕТОДИ ДОСЛІДЖЕННЯ…………………….....……12
Матеріали досліджень…………………………………. ……..12
Гістологічні та морфометричні дослідження паренхіми яєчка щурів……………………………………………………..……...13
Ін’єкція судин мікро циркулярного русла яєчка……………..15
Електронно-мікроскопічні дослідження паренхіми яєчка…..16
3. РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕНЬ ТА ЇХ ОБГОВОРЕННЯ…….…..…..17
Морфологія паренхми і мікроциркулярного русла яєчка щурів в нормі……..……………………………………………………17
Зміни у паренхімі та мікроциркулярному руслі яєчка статевозрілих щурів під дією етанолу………………………...20
Ультраструктурні зміни паренхіми яєчка статевозрілих щурів під дією етанолу………………………………………………...22
ВИСНОВКИ…………………………………………………………………….26
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ………………………………...27
ДОДАТКИ …………………………………………………………………….30
ВСТУП
Актуальність проблеми. За останні роки збільшилася частота захворювань статевих органів у чоловіків. Це пояснюється ростом аномалії розвитку, впливом шкідливих факторів зовнішнього середовища, урбанізації, широким і безконтрольним застосуванням лікарських препаратів, алкогольною інтоксикацією та іншими факторами. В сучасній медицині важливе місце займає вивчення проблем патогенезу захворювань чоловічої репродуктивної системи, що ведуть де безпліддя, яке є не тільки актуальною медичною проблемою, але і має важливе соціальне значення, оскільки із нею повязане збереження сім'ї, народжуваність, стан психіки і працездатності хворих. В ЗО - 50 % безплідні шлюби зумовлені стерильністю чоловіків.
Безпліддя може бути, результатом перенесених гострих запальних процесів, а також розвиватись під впливом різних токсикогенних факторів, які супроводжуються розладами кровообігу. Відомо, що шляхом хірургічного лікування можна покращити кровопостачання органу і запобігти процесам атрофії яєчка та відновити його нормальну функцію [4;10].
Залишаються мало вивченими просторові і ультраструктурні взаємовідносини між внутріорганними мікрогемосудинами та сперматогеним епітелієм, відсутні дані про морфофункціональні зміни стану гемато- тестикулярного бар'єру в умовах алкогольної інтоксикації [11;22]..
Актуальність нашої роботи пояснюється необхідністю морфологічного дослідження внутріорганного мікроциркулярного русла і стану елементів гемотестикулярного бар’єру в нормі, при моделюванні гіпогонадизму алкогольного ґенезу з врахуванням зворотності процесу.
Мета і завдання дослідження. Метою даного експериментального дослідження є вивчення морфологічних змін у сім'яниках білих безпо-рідних щурів, що виникають у результаті хронічної алкогольної інток-сикації, виявлення найбільш чутливих до дії етанолу клітин сперматогенного епітелію, впливу алкоголю на інтерстиційні ендокриноцити і підтримуючі епітеліоцити, а також особливостей відновних процесів у сім'яниках після алкогольної інтоксикації різних термінів трива-лості і після корекції кровопостачання яєчка.
У відповідності до мети дослідження вирішувались такі конк-ретні завдання:
1. Встановити характер морфологічних змін в артеріях різного калібру, МЦР, у компонентах гематотестикулярного бар'єру та сперматогенному епітелії при хронічній алкогольній інтоксикації різної тривалості (2, 4 тижні) і виявити залежність між тривалістю алкоголізації і ступенем пошкодження паренхіми досліджуваного орга-на.
2. Визначити, на якій стадії диференціювання клітини сперматогенно-го епітелію виявляються найбільш чутливими до дії алкоголь-ної інтоксикації.
3. Встановити ступінь патологічних змін у підтримуючих епітеліоцитах та інтерстиційних ендокриноцитах при хронічній алкоголь-ній інтоксикації.
Об’єкт дослідження. Яєчка статевозрілих безпорідних щурів – самців масою 180-200 г.
Наукова новизна дослідження. Проведене комплексне дослідження сім'яників хронічно алкоголізованих щурів з використанням методів світлової та електронної мікроскопії, морфометричної оцінки стану тканинних компонентів сім'яника дозволило вперше отримати нові дані про характер змін, що виникають в артеріях різного калібру, МЦР, компонентах гематотестикулярного бар'єру (ГТБ), в звивистих сім’яних трубочках, інтерстиційних ендокриноцитах та підтримуючих епітеліоцитах.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Дипломна робота на тему: Вивчення морфологічних змін у сім

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок