Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Медицина та здоров'я -> Ритми фізичної працездатності у дітей шестирічного віку

Ритми фізичної працездатності у дітей шестирічного віку

Назва:
Ритми фізичної працездатності у дітей шестирічного віку
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
64,76 KB
Завантажень:
394
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38 
“Ритми фізичної працездатності у дітей шестирічного віку”


Зміст
Вступ…………………………………………………………………………........ 3
Розділ І. Працездатність, її характеристика та фізіологічні закономір-
ності
1.1. Динаміка працездатності, та фактори, що її визначають……….......... 5
Особливості біоритмів та їх вплив на працездатність людини........... 20
1.3. Фізіологічні особливості організму дітей дошкільного та
молодшого шкільного віку і їх адаптація до фізичних наванта-
жень……………………………………………………………………........ 26
Розділ ІІ. Дослідно експериментальна робота
2.1. Методичні підходи до визначення фізичної працездатності…….......... 57
2.2. Організація та хід експерименту……………………………………......... 78
2.3. Аналіз отриманих результатів................................................................... 80
Висновки............................................................................................................ 83
Список використаної літератури....................................................................
Розділ І. Працездатність, її характеристика та фізіологічні закономірності.
Динаміка працездатності та фактори, що її визнають.
Ефективність трудової діяльності людини залежить від її працездатності. Працездатність - це потенційна можливість людини виконати протягом заданого часу і з достатньою ефективністю певну кількість роботи. Рівень працездатності людини залежить від багатьох чинників, серед яких суттєве значення мають чинники навколишнього середовища. З огляду на це, слід зазначити, що відображенням дійсної працездатності є такий рівень ефективності праці, коли вона максимально проявляється і не приносить шкоди здоров’ю. [ 15]
Праця вимагає від людини багато зусиль і тому спричинює низку зрушень в організмі.
Поділ праці на фізичну та розумову нині може бути лише умовним, тому що теперішня комплексна автоматизація і механізація виробництва зумовила те, що поряд з ростом кількості робітників, праця яких характеризується вимушеним темпом і ритмом, а також багаторазовим перетворенням одноманітних дій. Основними чинниками сьогоднішнього процесу є стереотипне локальне м’язове напруження, що повторюється, тривале збереження вимушеної робочої пози, монотонія та нервове і психоемоційне напруження.
У виробничій сфері працездатність змінюється під впливом різноманітних чинників протягом робочої зміни.
- Перша фаза працездатності являє собою впрацювання, коли працездатність зростає, прискорюються фізіологічні процеси, підвищується лабільність фізіологічних систем. У цей період спостерігається підвищення активності ЦНС, зростання рівня обмінних процесів і посилення діяльності серцево-судинної системи. Під впливом подразників відбувається налагодження різних регуляторних процесів, які забезпечують оптимальний рівень функціонування організму.
- Друга фаза є фазою стійкої працездатності. У цей період спостерігається максимальна ефективність праці з відносною стабільністю напруження фізіологічних функцій.
- Третя фаза – це фаза зниження працездатності, що супроводжується зменшенням функціональних можливостей організму, і вона свідчить про появу втоми.
- Четверта фаза - це фаза вторинного підвищення працездатності. Вона пов'язана з наближенням кінця роботи і очікуваним відпочинком.
З огляду на те, що тривалість фаз працездатності залежить від форми діяльності, наявності трудових навичок, стану здоров'я тощо, вони можуть дуже змінюватись і тому пропонується ще наступна характеристика фаз : 1. Фаза мобілізації, що готує організм до виконання праці. 2. Фаза первинної реакції, що складається з короткочасних змін функціонального стану організму. 3. Фаза гіперкомпенсації, в якій відбувається мобілізація фізіологічних функцій організму. 4. Фаза компенсації з реалізацією найвищого рівня працездатності. 5. Фаза субкомпенсації, під час якої підтримується певний рівень працездатності. 6. Фаза декомпенсації з проявом небажаних вегетативних змін. 7. Фаза зриву при дуже інтенсивній або тривалій праці з різким падінням діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38 
Дипломна робота на тему: Ритми фізичної працездатності у дітей шестирічного віку

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок