Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Медицина та здоров'я -> Зміни серцево-судинної системи при сколіозі

Зміни серцево-судинної системи при сколіозі

Назва:
Зміни серцево-судинної системи при сколіозі
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
30,17 KB
Завантажень:
64
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Зміни серцево-судинної системи при сколіозі
Зміст
Вступ…………………………………………………………………………….….3
І. Сучасні погляди на патогенез сколіозів………………………....…………...5
1.1 Поняття сколіозу, етіологія і патогенез…………………………………....5
1.2 Класифікація сколіозу……………..………………………………………….7
ІІ. Методики дослідження змін серцево-судинної системи при сколіозах…....14
2.1 Електрокардіограма у дітей з патологією постави ….…………….………..14
2.2 Особливості гемодинаміки і діастолічної функції правих відділів серця у підлітків з сколіозом………………………………………………………………19
2.3 Рентгенологічні методи дослідження серця і великих судин у хворих при сколіозі……………………………………………………………………………..22
2.2.1. Рентгенологічно-анатомічні співвідношення серця і великих судин при сколіозі………………………………………………………………………….….22
2.2.2 Функціональні зміни серця і великих судин………………….……….…....30
2.3. Характеристика змін серцево-судинної системи при сколіозі ІІІ-ІV ступенів при застосуванням ЛФК…………….…………….………………………….…..35
Висновки…………………………………………………………………………...39
Список використаної літератури…………………………………………………41
Додаток …............................................................................................................... 44
ВСТУП
Актуальність теми. Сколіоз відноситься до числа найбільш складних проблем сучасної ортопедії. Це захворювання характеризується цілим комплексом типових морфологічних, а також, рентгенологічних змін хребта, грудної клітки, тазу, внутрішніх органів. Сколіоз у сучасному уявленні – це не симптом деякого захворювання, а поліетіологічна хвороба, що характеризується визначеним симптомокомплексом [2,9].
Сколіотичні порушення хребта вважають одними з найбільш складних вад опорно-рухового апарату людини. Сколіоз називають біологічною трагедією людства. За статистичними даними вчених в Україні розповсюдження сколіозу серед дітей в середньому складає 6,9, а у підлітків (16-17) – 8,5 на 1000 обстежених, хоча ця частота є різною для різних вікових груп: в яслах - 0,32, в садках – 2,69, в школах – 12,2 на 1000 обстежених [1].
При проявах сколіозу відмічаються порушення не тільки функцій опорно-рухового апарату, але і виникнення та розвиток негативних зрушень у функціонуванні внутрішніх органів, серцево-судинної, дихальної, нервової систем, що первинно обумовлено процесом патологічного викривлення хребта.
Грубі деформації хребта і грудної клітки приводять до значного зменшення життєвої ємності легень, що у свою чергу викликає перевантаження правого передсердя і шлуночка й у результаті є причиною виникнення кіфосколіотичного серця.
У літературі є повідомлення, що при кіфосколіотичній деформації ІІІ-ІV ступенів відбувається зміщення, стиснення серця та магістральних судин. Це призводить до функціональних та морфологічних змін, в основному, в правих відділах серця та судин малого кола кровообігу, а саме: до утруднення кровоплину в системі легеневої артерії, підвищення венозного тиску, перевантаження, гіпертрофії, а надалі – до розширення правої половини серця [22, 23].
Незважаючи на численні дослідження, дані про стан серцево-судинної системи у дітей з функціональними порушеннями постави в літературі носять фрагментарний характер. Тому досить важливою є систематизація цих знань.
Тема “Зміни серцево-судинної системи при сколіозі” є досить актуальною в наш час. Дослідження цієї теми дає, перш за все, широкі уявлення про зміни параметрів серцево-судинної системи, зміни положення серця, що отримуємо за допомогою ЕКГ та рентгенологічних досліджень. На цій основі ми можемо діагностувати порушення серцево-судинної системи при сколіозах ІІІ-ІV ступенів, спостерігати суттєві зсуви показників.
Знання про патологічні зміни внутрішніх органів при сколіозі, мали б спонукати до серйознішого ставлення щодо проблеми сколіозу, а щодо змін серцево-судинної системи при сколіозах - до застосування більш ефективних методик лікування.
Мета дослідження – аналіз літературних джерел, присвячених анатомічним та функціональним змінам серця та великих судин при сколіотичній хворобі.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Дипломна робота на тему: Зміни серцево-судинної системи при сколіозі

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок