Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Медицина та здоров'я -> Фізіологія органу слуху у дітей і дорослих

Фізіологія органу слуху у дітей і дорослих

Назва:
Фізіологія органу слуху у дітей і дорослих
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
37,57 KB
Завантажень:
433
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
ЗМІСТ
Вступ
Розділ І. Огляд літератури
1.1.Особливості органу слуху у ссавців
1.2.Будова і функції органу слуху у новонароджених
1.3.Фізіологія органу слуху у дітей і дорослих
Розділ ІІ. Матеріали та методи дослідження
2.1.Психоакустичний метод аудіометрії – дослідження слуху за допомогою живої мови
2.2.Ознайомлення з слуховим паспортом людини
Розділ ІІІ. Результати дослідження та їх обговорення
3.1.Характеристика захворювань органу слуху у пацієнтів Тисменицької поліклініки
3.2.Вік та захворювання органу слуху у пацієнтів, які знаходяться на обліку Тисменицької поліклініки
3.3.Хворобливість у дітей, які знаходяться на обліку Тисменицької поліклініки
3.4.Хворобливість у дорослих, які знаходяться на обліку Тисменицької поліклініки
3.5.Результати дослідження слуху за допомогою живої мови (психоакустичний метод аудіометрії) у дорослих та дітей з приводу захворювань органу слуху
Висновки
Список використаної літератури
Додатки
ВСТУП
Актуальність теми.
Вивчення слуху у людини є актуальною проблемою сьогодення. Здатність сприймати звуки є дуже важливою функцією людини і тварин. У людини, як і в усіх хребетних вухо виконує функції слуху й рівноваги тіла.
Організм людини в своєму розвитку проходить три етапи: еволюційний, стабільний та інволюційний. Від моменту народження до 18-21 років організм переживає еволюційний етап.
Після народження дитини темпи її росту порівняно з внутрішньоутробним періодом знижуються, але розвиток органів і систем докорінно якісно змінюється. Це передусім пов'язане з тим, що зовнішнє середовище, на відміну від первинного, внутрішньоутробного, мінливе й справляє сильний вплив на організм новонародженого. Від цього часу починається його адаптація до навколишнього середовища, яка триватиме протягом усього життя людини. Якщо у внутрішньоутробному стані в адаптації зародка й плоду до внутрішнього середовища материнського організму беруть участь спадкові механізми, то після народження дитини до них приєднуються й набуті механізми, внаслідок чого й відбуваються дуже складні перетворення в організмі.
Еволюційний етап характеризується перевагою розмноження клітин над їх руйнуванням. На цьому етапі маса тіла людини порівняно з новонародженим збільшується в 20-25 разів. У постнатальний період показники фізичного розвитку (зріст, маса тіла, розміри окремих його частин і пропорції) в різні періоди еволюційного етапу змінюються по-різному. Так, у період раннього дитинства (1-3 роки), а також у віці 5-7 років і в період статевого дозрівання (12-15 років) спостерігається посилений ріст дитини, а між цими періодами, навпаки, – посилений розвиток (диференціювання) тканин, органів і в цілому всього організму. Циклічність – одна з основних закономірностей еволюційного етапу.
Стабільний етап онтогенезу характеризується зрівноваженістю процесів утворення та руйнування клітин і збереження маси й розмірів тіла та його окремих частин. Припинення росту тіла свідчить про те, що настала зрілість. У цей період маса наростає, в основному за рахунок жирової тканини, хоча при спортивних тренуваннях вона може збільшуватися й за рахунок м'язової маси.
Інволюційний етап онтогенезу характеризується перевагою руйнівних процесів над утворювальними, а тому спостерігається зменшення маси тіла та його розмірів. На цьому етапі відбувається старіння організму. Старість – не хвороба, але, як правило, вона розвивається й перебігає на фоні різних захворювань. Згідно з молекулярною гіпотезою В.В. Фролькіса, старіння організму настає внаслідок змін, передусім у генетичному апараті. Під час старіння затухають процеси самовідновлення білків – спочатку настають кількісні, а пізніше й якісні зміни в обміні білків. Особливу роль у розвитку старіння організму відіграє дегенерація нервових клітин центральної нервової системи.
Однією з важливих закономірностей росту й розвитку є поступовість і необоротність. Людина в своєму розвитку проходить ряд етапів – один за одним. Крім того, й процес росту, й процес розвитку характеризуються однонаправленістю.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Дипломна робота на тему: Фізіологія органу слуху у дітей і дорослих

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок