Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Медицина та здоров'я -> Структурно-функціональні властивості печінки в нормі і при патології.

Структурно-функціональні властивості печінки в нормі і при патології.

Назва:
Структурно-функціональні властивості печінки в нормі і при патології.
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
40,67 KB
Завантажень:
270
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
ВСТУП
Актуальність теми
Життя організму неможливе без поповнення його тканин енергією, «будівельним матеріалом» для росту і розвитку, відновлення тканин (як відмерлих, так і пошкодженим), а також вітамінами, мінеральними речовинами і водою. Воно здійснюється за рахунок їжі. Процеси, що забезпечують фізичну і хімічну зміну їжі з подальшим всмоктуванням поживних речовин у кров і лімфу називають травленням. Фактично травлення здійснює вивільнення поживних речовин із продуктів харчування та їхню утилізацію.
Печінка – найбільша залоза організму. Вона виконує ряд життєво важливих функцій, в тому числі і як травна залоза. Порушення структури печінки внаслідок дії різноманітних чинників може призвести до розвитку таких поширених на сьогоднішній день небезпечних захворювань як цироз печінки, гепатит і інших, які в кінцевому рахунку можуть призвести до смерті.
Тому актуальним є дослідження структурно-функціональних особливостей даного органу за допомогою сучасних методів з метою якнайшвидшого виявлення і запобігання подальшому розвитку патологічних змін.
Сучасна патологія володіє потужним арсеналом діагностичних засобів і методів, які дозволяють виявити різноманітні аспекти функції печінки за умов норми та при захворюваннях гепато-біліарної системи. Широке застосування в клінічній практиці пункційної біопсії печінки та використання сучасних морфологічних методів діагностики (гістологічних, морфометричних, електронно-мікроскопічних, імуно-гістохімічних, цитобіохімічних) дає можливість із високою точністю визначити характер і особливості патологічних змін усіх компонентів органа - гепатоцитів, сполучнотканинної строми, системи мікроциркуляції. При цьому виникає необхідність клінічної інтерпретації та узагальнення значного об'єму результатів високоінформативних біохімічних, імуноферментних, інструментальних та морфологічних методів із метою призначення ефективного лікування, яке б враховувало всі аспекти етіології, патогенезу та клініко-лабораторних особливостей перебігу захворювання.
Наукова новизна одержаних результатів
На підставі сучасних літературних даних в роботі представлено структурні компоненти органа, які визначають морфологічний субстрат комплексу складних взаємодій, що забезпечують функції білкового, вуглеводного, жирового, водно-електролітного, мінерального, пігментного обміну, детоксикації та жовчоутворення, метаболізму ферментів і вітамінів, ендокринну та імунні функції.
Мета дослідження: вивчення структурно-функціональних особливостей печінки людини в нормі і при патології.
Об’єкт дослідження: печінка як залоза.
Предмет дослідження: структурно-функціональні властивості печінки в нормі і при патології.
Завдання:
вивчити анатомо-фізіологічних особливостей печінки людини в зв’язку з виконуваними функціями;
ознайомитись з сучасними методами дослідження будови даного органу;
вивчити структурно-функціональні особливості печінки при патології;
з’ясувати причини, прояви і шляхи зменшення патологічних змін печінки.


РОЗДІЛ І. ОГЛЯД ЛІТЕРАТУРИ.
1.1. Загальні відомості про печінку
Печінка (hepar) - найбільша залоза організму (у дорослої людини її маса становить близько 1,5-2 кг). Вона розміщена у правому підребер'ї під купо-лом діафрагми, найчастіше має трикутні обриси, її розміри становлять при-близно 30x20x15 см. Печінка виконує ряд життєво важливих функцій. Так, жит-тєво необхідною функцією печінки є дезінтоксикаційна (або сечовиноутворювальна), яка полягає в утворенні нешкідливої сечовини з токсичних азотистих продуктів білкового обміну, що надходять у печінку з кров'ю від кишки. Крім того, у печінці відбувається інактивація гормонів, біогенних амінів, а також низки лікарських препаратів. Печінка бере участь у захисних реакціях організ-му. Клітини печінки синтезують так званий секреторний компонент, який у ком-плексі з lgA, захопленим ними з крові, транспортується у склад жовчі і прояв-ляє захисну активність у кишці. У печінці синтезується глікоген, який є голов-ним джерелом підтримання постійного рівня глюкози у крові.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Дипломна робота на тему: Структурно-функціональні властивості печінки в нормі і при патології.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок