Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Медицина та здоров'я -> Скачати дипломна робота на тему: Особливості будови і функції тонкої кишки у ссавців в післянатальному розвитку та при паталогії

Особливості будови і функції тонкої кишки у ссавців в післянатальному розвитку та при паталогії / сторінка 10

Назва:
Особливості будови і функції тонкої кишки у ссавців в післянатальному розвитку та при паталогії
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
59,00 KB
Завантажень:
288
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34 

Під впливом радіації змінюються абсорбтивні властивості епітеліоцитів слизової оболонки. Це проявляється зменшенням в їх облямівці активності лужної фосфатази, яка є маркером достатності процесів всмоктування. Досліди на мавпах показали, що після опромінення визначаються значні зміни в кількості і складі слизу, який вкриває слизову оболонку і це може мати значення для ослаблення її захисних властивостей [6, 9, 11].
Патогенетично ранні і пізні променеві ушкодження кишки, обумовлені судинним фактором і порушенням проникності гемато-тканинних бар’єрів.
В умовах довготривалого проживання тварин на забруднених радіонуклідами територіях у тонкій кишці порушуються процеси проліферації і диференціації клітин епітелію. Висота ворсинок і глибина крипт зменшуються. Більшість клітин покривного епітелію ворсинок знаходяться в стані дистрофії. При електронномікроскопічному дослідженні епітеліоцитів шлунка диких мишей із зони, забрудненої радіонуклідами, встановили зміни форми епітеліоцитів, накопичення незрілих секреторних гранул у цитоплазмі, вакуольну деградацію і фрагментацію розширених профілів гранулярної ендоплазматичної сітки, утворення крупних мультивезикулярних тілець. В апікальній частині епітеліоцитів відбувається порушення конформації білкових та ліпідних компонентів мембрани та збільшення її негативного потенціалу, які можуть стати причиною зростання швидкості транспорту іонів кальцію і виникнення патологічного процесу в епітелії кишки [12, 23, 30, 39].
В останній час при перебігу виразкової хвороби на забруднених територіях все частіше відмічається збільшення переліку і кількості ускладнень та супутніх захворювань. Хронічна виразка дванадцятипалої кишки поєднується з гострим панкреатитом, рефлюкс-езофагітом, а також помірною рубцевою деформацією дванадцятипалої кишки. Патогістологічне дослідження біоптатів слизової оболонки шлунка та дванадцятипалої кишки виявляє 100% присутність хелікобактер пілорі [32, 33, 42].
Деякі дослідники стверджують про подальше поширення патології шлунково-кишкового тракту серед осіб, які постійно проживають на забрудненій радіонуклідами території. Поширеність захворювань продовжує залишатись вищою, ніж у популяції загалом. До впливу іонізуючого випромінювання додаються інші фактори – хронічний стрес, недостатнє харчування, шкідливі звички [54, 55].
В останні роки у виникненні пептичної виразки значне місце займає ушкодження слизової лікарськими засобами, особливо нестероїдними протизапальними препаратами і глюкокортикостероїдами. До чинників, що можуть викликати виразкову хворобу, відносяться також закриті черепномозкові травми, порушення функцій ендокринних залоз, мастоцитоз, опікова хвороба. Виникненню виразкової хвороби сприяють фактори ризику, які можна розділити на ті, що модифікуються, і ті, що не модифікуються. До модифікованих відносяться: порушення ритму і характеру харчування, шкідливі звички (паління, алкоголь), нервово-психічна перенапруга, професійні чинники. Немодифікованими факторами ризику є гіперпродукція хлористоводневої кислоти і пепсину, генетична схильність і спадково-конституціональні особливості; стать – чоловіки частіше хворіють на виразкову хворобу [21, 34, 42].
Виразкова хвороба дванадцятипалої кишки патогенетично є багатофакторним захворюванням і результатом порушення співвідношення факторів агресії і захисту, але зміни кожного з них та їх взаємини мають різний генез. Серед них певна роль відводиться стресу. На сьогоднішній день механізм розвитку виразкової хвороби дванадцятипалої кишки вважається таким: схильність до захворювання визначається, головним чином, генетично обумовленими факторами (збільшення маси парієтальних клітин, підвищення рівня пепсиногена Й, дефіцит фукомукопротеїдів, імунні порушення), інколи з чіткою спадковою передачею. Хелікобактеріальна інфекція виступає як головний фактор агресії та виразкоутворення [31, 33].

РОЗДІЛ 2. МАТЕРІАЛИ І МЕТОДИ ДОСЛІДЖЕННЯ
Згідно поставленої мети, а саме: вивчення і дослідження структурно-функціональних особливостей тонкої кишки у ссавців на етапах онтогенезу та пов’язаної з ним патології, матеріалами дослідження послужили анатомічні і гістологічні мікропрепарати.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34 
Дипломна робота на тему: Особливості будови і функції тонкої кишки у ссавців в післянатальному розвитку та при паталогії

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок