Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Медицина та здоров'я -> дипломна робота на тему: Особливості будови і функції тонкої кишки у ссавців в післянатальному розвитку та при паталогії

Особливості будови і функції тонкої кишки у ссавців в післянатальному розвитку та при паталогії / сторінка 17

Назва:
Особливості будови і функції тонкої кишки у ссавців в післянатальному розвитку та при паталогії
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
59,00 KB
Завантажень:
288
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34 
Крипти короткі і широкі, часто розгалужені в деяких відділах, що пов'язано із тривалим їхнім розподілом. У семимісячного плоду серед ендокриноцитів і келихоподібних клітин ворсинок виявляються клітини Панета. До моменту народження ці клітини в значних кількостях концентруються в донних відділах ліберкюнових крипт.
Найбільш рання закладка брунерових залоз виявлена в ембріона кінця третього місяця розвитку. Закладка являє собою бруньки – випинання дна ще не цілком сформованих крипт. Ці закладки незабаром виявляються у формі порожніх трубочок, що вростають в судинну зону підслизової. Судини беруть участь у формоутворенні залоз. Епітелій закладки залоз складається з більш світлих, чим у поверхневому шарі, слабобазофільних епітеліальних клітин.
Перші закладки брунерових залоз виявляються в головному кінці, а на чотирнадцятому тижні в процес включається вся дванадцятипала кишка. Кількість закладок надалі не збільшується. Маса залоз збільшується паралельно росту кишки за рахунок інтерстинального росту і бічних розгалужень. До кінця шостого місяця в головному кінці дванадцятипалої кишки брунерові залози являють собою масивні, компактні утворення, що займають усю товщу підслизової. В міру віддалення від шлунка гістогенез залоз виявляється менш просунутим. Головним чином, тут відбувається подальше, у тому числі і постнатальне розгалуження брунерових залоз. Збільшення кількості секреторних відділів відбувається за рахунок уже згаданого додаткового розгалуження. Початок специфічної активності залоз можна віднести до вісімнадцятого тижня, коли в клітинах (у їхній апікальній частині) з’являється слиз. Ще раніше можна відзначити процес підготовки до секреторної активності, що виражається в нагромадженні деякої кількості глікогену. На двадцятому тижні розвитку секреторні відділи набувають характерний вигляд. До моменту народження величина секреторних клітин значно зростає, збільшується також синтез і нагромадження в них слизу.
Розглянувши основні етапи гістогенезу кишечника, слід зазначити ще ряд важливих моментів. Ріст кишечника відбувається інтенсивно протягом 1-го року життя, коли довжина його збільшується в 2,5 рази; подальше збільшення відбувається повільно. Паралельно зі збільшенням довжини кишечника міняється і будова кишкової стінки. У ранньому дитячому віці слабо розвинуті складки слизової, ворсинки, м'язова оболонка і лімфоїдний апарат. У постнатальному періоді, внаслідок нерівномірного росту, міняється і співвідношення головних відділів кишечника. У немовлят загальна довжина кишечника складає приблизно 336-360 см. Відношення довжини товстого кишечника до довжини тонкого змінюється в такий спосіб: у немовлят 1:6, у грудних дітей 1:5, у дорослого 1:4. Ці цифри характеризують дві важливих обставини: велика питома вага в ранньому постнатальному періоді тонкого кишечника і відносно швидкий ріст товстого кишечника. Велика відносна довжина тонкого кишечника в ранньому періоді відповідає його великому травному навантаженню. В постнатальному періоді характерна нерівномірність розвитку кишечника, найбільше інтенсивно він росте на другому місяці і до сьомого місяця займає в черевній порожнині остаточне положення.
У постнатальному періоді продовжуються не тільки кількісні (ріст), але і якісні (гістогенез) зміни кишечника. М'язова оболонка в немовляти – тонка, еластичний апарат розвинутий слабо. Ліберкюнові крипти майже в 2 рази менші, ніж у дорослого. Клітини Панета зустрічаються, на відміну від дорослого, у більшій кількості в основі залоз і на поверхні ворсинок. Кількість ворсинок в дорослому стані збільшується в 4-6 разів у порівнянні з їхньою кількістю в немовляти.
Розглядаючи гістогенез органів травлення, потрібно відзначити залежність структури, її адекватність до кількості і якості їжі. Особливо добре це помітно в період молочного вигодовування. Каймисті клітини тонкої кишки щуреняти через 12 годин після народження, що знаходилося на материнському вигодовуванні, багаті мітохондріями, гранулярною ендоплазматичною сіткою, лізосомами (особливо в апікальних частинах).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34 
Дипломна робота на тему: Особливості будови і функції тонкої кишки у ссавців в післянатальному розвитку та при паталогії

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок