Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Медицина та здоров'я -> Скачати дипломна робота: Особливості будови і функції тонкої кишки у ссавців в післянатальному розвитку та при паталогії

Особливості будови і функції тонкої кишки у ссавців в післянатальному розвитку та при паталогії / сторінка 18

Назва:
Особливості будови і функції тонкої кишки у ссавців в післянатальному розвитку та при паталогії
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
59,00 KB
Завантажень:
288
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34 
У 2-денної тварини в апікальних частинах цих клітин формувалася лабіринтова система канальців. До 3-денного віку ворсинки здобували типовий вигляд. Клітини містили відмежовану мембраною велику надядерну вакуолю, що містить гомогенний матеріал. Лабіринтова система канальців і вакуоля добре розвинуті. У віці 10 днів вакуолізація менш дифузна. У 20-денних щуренят система вакуолей зникає, цитоплазма виглядає гомогенною; відмінностей від відповідних клітин дорослого немає.
Таким чином, протягом перших трьох днів у немовлят під впливом молочного харчування розвивався спеціальний апарат, зв'язаний з кишковою порожниною і призначений для поглинання молока. Зі зміною характеру їжі цей апарат редукувався.
Кількість брунерових залоз у ранньому віці більша, ніж у дорослого. До моменту народження брунерові залози займають найбільші ділянки дванадцятипалої кишки. У зрілих немовлят брунерові залози сильно галузяться, досягають максимального розвитку. Зменшення загальної кількості брунерових залоз в дорослому віці пов'язано з редукцією гістогенетичних незрілих частин.
Питання про постнатальну динаміку брунерових залоз не можна вважати закритим, оскільки є і прямо протилежні її описи. Багато питань динаміки розвитку шлунково-кишкового тракту чекають рішення з позицій сучасного структурного й ультраструктурного аналізу. Останнім часом досить інтенсивно розробляється проблема гістофізіології інтрамурального ендокринного апарату травного тракту. Вікова динаміка цього апарату за допомогою сучасного электронномікроскопічного аналізу зовсім не досліджена.
3.1.3. Травлення в період внутрішньоутробного розвитку
До імплантації зародка в стінку матки його живлення відбувається за раху-нок запасних речовин у цитоплазмі яйцеклітини. Ембріон живиться секретами слизової оболонки матки і речовинами жовточного мішка. Такий тип живлення називають гістотрофним. Після утворення плаценти головну роль відіграє гемотрофний спосіб живлення (трансплацентарний). Пла-центарна мембрана має неоднакову проникність для різних речовин. З крові матері в кров плода надходять глюкоза, амінокислоти, дипептиди. Плацента проникна для більшості білків, ліпідів, полісахаридів. Мате-ринською кров'ю речовини переносяться в плаценту, де гідролізуються ферментами, а після мономери всмоктуються в кров плода. Крім того, пла-цента може синтезувати білки і глікоген, які також використовує ембріон.
З 4—5-го місяця гестації починається діяльність органів травлення плода й амінотрофне живлення. Амніотична рідина надходить до травно-го тракту плода, де поживні речовини частково перетравлюються і продукти всмоктуються в кров плода. Цьому процесу сприяють смоктальні, дихальні, а пізніше і ковтальні рухи плода. Добовий об'єм амніотичної рідини, яка поглинається плодом, досягає в останні місяці вагітності 1 л. Деяка частина харчових речовин амніотичної рідини перетравлюється власними ферментами рідини. Таке травлення називається автолітичним.
Травні залози формуються в різні терміни ембріогенезу. Ферментатив-на активність тонкої кишки формується раніше, ніж в інших частинах кишкового тракту. У тонкій кишці відбувається гідроліз харчових речовин за типом пристінкового і внутрішньоклітинного травлення. Секреція фер-ментів клітинами шлунка та підшлункової залози у плода низька.
У плода ще немає періодичної моторної діяльності травного тракту. Моторний апарат має низьку збудливість, може відповідати місцевими скороченнями на сильні подразники.
Уже в перші тижні вагітності у плода закладається ендокринний апа-рат травного тракту. По-перше, збільшується кількість ендокринних клітин під час внутрішньоутробного розвитку. По-друге, у клітинах збільшується кількість пептидів (гастрину, секретину, мотиліну, ентеро-глюкагону, соматостатину, нейротензину). Під час внутрішньоутробного розвитку закладаються периферійні та центральні нервові механізми регу-ляції діяльності травного тракту.
3.2. Структурно-функціональні особливості тонкої кишки у дітей
3.2.1. Особливості будови тонкого кишечника у новонароджених
Кишки новонародженого мають відносно більшу довжину, ніж у дорослих.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34 
Дипломна робота на тему: Особливості будови і функції тонкої кишки у ссавців в післянатальному розвитку та при паталогії

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок