Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Медицина та здоров'я -> дипломна робота: Особливості будови і функції тонкої кишки у ссавців в післянатальному розвитку та при паталогії

Особливості будови і функції тонкої кишки у ссавців в післянатальному розвитку та при паталогії / сторінка 2

Назва:
Особливості будови і функції тонкої кишки у ссавців в післянатальному розвитку та при паталогії
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
59,00 KB
Завантажень:
288
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34 
В результаті змін міграції клітин розвиваються гетеротопії, аплазії і ряд складних вад. Зміни диференціювання клітин може бути причиною агенезії органів, їх морфологічної і функціональної незрілості, а також персистування ембріональних структур. Затримка фізіологічного розпаду клітин (реканалізація кишкової трубки, відкриття природних отворів) приводить до атрезії, стенозу. Деякі вади формуються з причини циркуляторних розладів, зумовлених тромбозом, здавленням, крововиливом.
Дані про поширеність вроджених вад органів травної системи, які наводяться в матеріалах статистичної звітності є типовими, так як частина з вад з нерідко-вираженими функціональними порушеннями може залишатися недіагностованою на протязі життя. Тобто вони стають випадковою знахідкою під час оперативних втручань або паталогоанатомічного вскриття померлих з інших причин.
Метою даної роботи є вивчення і дослідження структурно-функціональних особливостей тонкої кишки у ссавців на різних етапах онтогенезу та пов’язана з ним патологія. Онтогенез являє собою сукупність етапів розвитку організму від моменту народження до закінчення його життєвого циклу. Розвиток організму і його структурних елементів це своєрідний ланцюг взаємопов’язаних процесів.
Об’єкт дослідження: тонка кишка у ссавців.
Предмет дослідження: особливості розвитку тонкої кишки у ссавців на етапах онтогенезу та пов’язана з ним патологія.
Завдання дипломної роботи:
1. Дослідити анатомо-фізіологічні особливості тонкої кишки в період ембріонального розвитку.
2. Виявити особливості тонкої кишки у дітей та особливості травлення у новонароджених.
3. Дослідити вікові зміни тонкого кишечника у людей різних вікових категорій.
4. Оцінити морфологічний стан тонкої кишки під впливом малих доз опромінення.
РОЗДІЛ 1. ОГЛЯД ЛІТЕРАТУРИ
1.1. Анатомічні і гістологічні особливості тонкої кишки
Тонка кишка (іntestium tenue) – частина травної трубки, розміщена в нижній частині черевної порожнини між шлунком і сліпою кишкою. Довжина тонкої кишки 4-5 м, діаметр у проксимальному відділі – 5 см, у дистальному напрямку діаметр кишки зменшується до 3 см. Тонка кишка включає три частини: дванадцятипалу, порожню і клубову кишки. Дванадцятипала кишка має форму підкови, довжину близько 30 см. Довжина порожньої кишки близько 1,5, клубової – 2,5 м. Обидва цих відділи травної трубки формують численні рухомі петлі [1, 25].
У тонкій кишці здійснюються процеси подальшого (після шлунка) травлен-ня і всмоктування поживних речовин. На відміну від шлун-ка, де процеси розщеплення високомолекулярних речовин відбуваються у кис-лому середовищі, оптимальним для ферментних систем тонкої кишки є слабколужне середовище. Кишковий сік включає різноманітні ферменти, які діють на всі основні класи хімічних сполук: білки, жири, вуглеводи, нуклеїнові кислоти. Білки та поліпептиди розщеплюються під впливом трипсину, ентерокінази, кіназогену, різних видів пептидаз. Нуклеопротеїни метаболізують за уча-стю нуклеази. З ферментів вуглеводного обміну в тонкій кишці є амілаза, мальтаза, сахараза, лактаза. Жири розщеплюються під впливом ліпази. Значна час-тина ферментів потрапляє у дванадцятипалу кишку в результаті секреторної діяльності підшлункової залози. Частину складників кишкового соку виділяють клітини епітеліального вистелення слизової оболонки тонкої кишки та дуоденальних залоз. Частина ферментів адсорбована до апікальної мембрани стовпчастих епітеліоцитів слизової оболонки, де за їх участю здійснюються про-цеси так званого пристінкового (примембранного) травлення.
Крім травлення та всмоктування тонка кишка виконує також евакуаторну функцію, яка полягає у проштовхуванні продуктів травлення у товсту кишку в результаті перистальтичних скорочень м'язової оболонки. Клітини дисоційованої ендокринної системи тонкої кишки забезпечують регуляцію секреції кишкового соку, кровопостачання і відповідну інтенсивність процесів усмокту-вання та моторики тонкої кишки.
Стінка тонкої кишки утворена трьома оболонками: слизовою з підслизовою основою, м'язовою та серозною.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34 
Дипломна робота на тему: Особливості будови і функції тонкої кишки у ссавців в післянатальному розвитку та при паталогії

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок