Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Медицина та здоров'я -> дипломна робота безкоштовно: Особливості будови і функції тонкої кишки у ссавців в післянатальному розвитку та при паталогії

Особливості будови і функції тонкої кишки у ссавців в післянатальному розвитку та при паталогії / сторінка 20

Назва:
Особливості будови і функції тонкої кишки у ссавців в післянатальному розвитку та при паталогії
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
59,00 KB
Завантажень:
288
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34 
Процес травлення, що починається в порожнині рота і шлунку, продовжується в тонкому кишечнику під впливом соку підшлункової залози і жовчі, що виділяються в дванадцятипалу кишку, а також кишкового соку. Секреторний апарат кишечника до моменту народження дитини вцілому сформований, і навіть у самих маленьких дітей у кишковому соці виявляються ті ж ферменти, що й в дорослих (ентерокіназа, лужна фосфотаза, ерепсин, ліпаза, амілаза, мальтаза, лактаза, нуклеаза), але значно менш активні. Під впливом кишкових ферментів головним чином підшлункової залози, відбувається розщеплення білків жирів і вуглеводів. Особливо важко йде процес травлення жирів через малу активність ліполітичних ферментів.
У дітей, що знаходяться на грудному вигодовуванні, эмульговані жовчю ліпіди на 50% розщеплюються під впливом ліпази материнського молока. Травлення вуглеводів відбувається в тонкому кишечнику пристінково під впливом амілази панкреатичного соку і локалізованих у щитковій облямівці ентероцитів 6 дисахаридаз. У здорових дітей тільки невелика частина цукрів не піддається ферментативному розщепленню і перетворюється в товстому кишечнику в молочну кислоту, шляхом бактеріального розкладання (бродіння). Процеси гниття в кишечнику здорових грудних дітей не відбуваються. Продукти гідролізу, що утворилися в результаті порожнинного і пристінкового травлення, всмоктуються в основному в тонкому кишечнику: глюкоза й амінокислоти в кров, гліцерин і жирні кислоти — у лімфу. При цьому відіграють роль як пасивні механізми (дифузія, осмос), так і активний транспорт за допомогою речовин-переносників.
Особливості структури кишкової стінки і велика її площа визначають у дітей молодшого віку більш високу, чим у дорослих, всмоктувальну здатність і разом з тим недостатню бар'єрну функцію через високу проникність слизової оболонки для токсинів, мікробів і інших патогенних факторів. Краще засвоюються складові компоненти жіночого молока, білок і жири якого в немовлят частково всмоктуються нерозщепленими.
Рухова (моторна) функція кишечника здійснюється в дітей дуже енергійно за рахунок маятникоподібних рухів, що перемішують їжу, і перистальтичних, що просувають їжу до виходу. Активна моторика відбивається на частоті випорожнення кишечника. У грудних дітей дефекація відбувається рефлекторно, у перші 2 тижня життя до 3 – 6 разів у добу, потім рідше, до кінця першого року життя вона стає довільним актом.
Мікрофлора. У період внутрішньоутробного розвитку кишечник плоду стерильний. Заселення його мікроорганізмами відбувається спочатку при проходженні родових шляхів матері, потім через рот при контакті дітей з навколишніми предметами. Шлунок і дванадцятипала кишка містять бідну бактеріальну флору. У тонкому й особливо товстому кишечнику вона стає різноманітніша, кількість мікробів збільшується; мікробна флора залежить в основному від виду вигодовування дитини. При вигодовуванні материнським молоком основною флорою є В. bifidus, росту якої сприяє Я-лактоза жіночого молока. При введенні в харчування прикорму або переведені дитини на вигодовування коров'ячим молоком у кишечнику переважає грамнегативна кишкова паличка, що являє собою умовно-патогенний мікроорганізм. У зв'язку з цим у дітей, що знаходяться на штучному вигодовуванні, частіше спостерігаються диспепсії. Нормальна кишкова флора виконує три основні функції:
1) створення імунологічного бар'єра;
2) остаточне травлення залишків їжі і травних ферментів;
3) синтез вітамінів і ферментів.
Нормальний склад мікрофлори кишечника (еубіоз) легко порушується під впливом інфікування, неправильного режиму харчування, а також нераціонального використання антибактеріальних засобів і інших препаратів, що приводять до стану кишкового дисбактеріозу.
3.3. Вікові зміни тонкого кишечника
На другому році життя удосконалюється гістологічна будова слизової оболонки тонкої кишки. У дитини віком 7 років вона не відрізняється від такої у дорослих. З посиленням харчування і отриманням різних продуктів у дітей посилюється секреторна і моторна діяльність травної системи.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34 
Дипломна робота на тему: Особливості будови і функції тонкої кишки у ссавців в післянатальному розвитку та при паталогії

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок