Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Медицина та здоров'я -> Скачати дипломна робота безкоштовно: Особливості будови і функції тонкої кишки у ссавців в післянатальному розвитку та при паталогії

Особливості будови і функції тонкої кишки у ссавців в післянатальному розвитку та при паталогії / сторінка 22

Назва:
Особливості будови і функції тонкої кишки у ссавців в післянатальному розвитку та при паталогії
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
59,00 KB
Завантажень:
288
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34 
Глотка у нижчих хребетних, в функціональному відношенні стає частиною респіраторної системи, стравохід і шлунок на ранніх ета-пах філогенезу являють собою переважно «пасивні» органи, які ви-конують транспортну і накопичувальну функції, що ж до задньої кишки, то вона також диференціюється і ускладнюється в ряду хре-бетних, але і диференціація і спеціалізації, і ускладнення спрямова-ні лише на підвищення ефективності первинної і основної функції кишечника — травної. Саме це і лежить в основі того, що цю части-ну кишкової трубки стали називати «кишечник власне», або просто «кишечник». Анатомічно «територія» кишечнику власне починається після шлу-нка, а у тих хребетних, у яких шлунка немає — після звуження кишкової трубки між кінцем стравоходу і кишечником власне, яке отримало назву пілорус (руlorus). Є ще один орієнтир — жовчний проток печінки завжди відкривається в порожнину кишечника без-посередньо після пілорусного звуження. Внутрішня поверхня киш-ки власне вислана слизовою оболонкою з циліндричним одношаро-вим епітелієм, в якому, поряд з бокаловидними слизовими клітина-ми, розміщені і трубчасті травні залози. Це свідчить, що в цьому відділі травного тракту, відбувається хімічна обробка їжі в тому чи-слі і за допомогою ферментів, які виробляються травними залозами кишечника.
Допускається, що у пращурів хребетних травні ферменти виро-бляв тільки кишковий епітелій; що спеціалізовані травні залози, зокрема, підшлункова залоза, утворилися пізніше, ніж спеціальний залозистий виріст стінки кишечнику; що здатність епітелію шлунка виробляти пепсин і ліпазу також з'явилася пізніше. Але і у сучасних хребетних кишечник зберігає важливе значення як виробник ферментів. Він секретує ряд ферментів, які вхо-дять до складу кишкового соку і слугують для повного розщеплення всіх видів їжі: розщеплюють крохмаль і жири, розкладають пептиди на амінокислоти, відокремлюють фосфорну кислоту від нуклеотидів, готують цукор до всмоктування, активують трипсин та інше. Найважливішою і найбільш спеціалізованою функцією епітелію кишечнику власне є всмоктування перетравленої їжі, ця функція специфічна тільки для нього. Через епітеліальні клітини кишечника всмоктуються, надходять в кров'яне і лімфатичне русла та розносяться до всіх клітин організму солі, вода, прості цукри, жири в формі гліцерола і жирних кислот чи нейтральних жирів, амінокислоти, вітаміни; все, що необхідно для синтезуючої діяль-ності клітин, росту, розвитку, диференціації тканин і органів і за-безпечення життєдіяльності організму вцілому.
Ряд хребетних має певні особливості загального плану будови стінки кишечнику. Практично у всіх хребетних стінка кишечника утворена кількома шарами різних тканин. Узагальнений варіант – стінка із чотирьох концен-тричних шарів: слизового, підслизового, м'язового, серозного [Дод. 6]. Слизовий шар представлений внутрішнім епітелієм. Окрім початкового і кінцевого відділів кишкової трубки, висланих багато-шаровим епітелієм, епітелій кишечнику одношаровий циліндрич-ний. Слизовий шар має ентодермальне походження, всі інші — мезодермальне. Слизовий шар включає і оточуючий його шар сполуч-ної тканини, в якому знаходяться гладенькі м'язові волокна, які можуть утворювати м'язову пластинку слизового шару [Дод. 6]. Шар сполучної тканини і м'язова пластинка є мінливими компонентами слизового шару у представників різних груп хребетних.
Підслизовий шар або підслизова основа досить товстий і склада-ється в основному із сполучної тканини; в ньому розміщені чисель-ні кровоносні судини, сплетіння нервових волокон, нервові клітини.
М'язовий шар складається із внутрішнього кільцевого і зов-нішнього поздовжнього шарів гладеньких м'язових волокон. Розви-ток внутрішнього і зовнішнього м'язових шарів є мінливою озна-кою у різних груп хребетних. Зовні стінка кишкової трубки, що лежить в черевній порожнині, покрита серозним шаром.
Травна функція кишечника забезпечу-ється розвитком відповідних травних залоз. Найважливіша функ-ція — всмоктування поживних речовин, потребує певної поверхні всмоктування.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34 
Дипломна робота на тему: Особливості будови і функції тонкої кишки у ссавців в післянатальному розвитку та при паталогії

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок