Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Медицина та здоров'я -> Скачати дипломна робота на тему: Особливості будови і функції тонкої кишки у ссавців в післянатальному розвитку та при паталогії

Особливості будови і функції тонкої кишки у ссавців в післянатальному розвитку та при паталогії / сторінка 24

Назва:
Особливості будови і функції тонкої кишки у ссавців в післянатальному розвитку та при паталогії
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
59,00 KB
Завантажень:
288
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34 
Не маючи складок, кишечник значно збільшився по довжині, що трактується як компенса-ція пов'язана з втратою великих внутрішніх складок. У кісткових риб довжина власне кишечника перевищує довжину тіла в середньому в півтора рази. У більшості кісткових і нижчих променеперих риб така компенсація досягається не тільки за рахунок видовження і звивин кишечника, а і утворенням пілоричних виростів (арреndices pylorice) — сліпих мішків на краніальному кінці кишечника. Кількість таких мішків буває значною (до 900), в них також відбувається всмоктуван-ня їжі. У китицеперих пращурів наземних хребетних була спіральна кишка, але ні у одного із сучасних чотириногих від неї не залишило-ся ніякого сліду. Замість неї предкові наземні чотириногі паралельно з костистими рибами набули просту трубчасту і різною мірою звиви-сту задню кишку, в якій помітно диференціацію на два різних за рядом характеристик відділи: тонка і товста кишки.
У земноводних і плазунів тонка кишка (intestinum) має невели-кий діаметр, звивиста, її довжина, як правило, перевищує довжину тіла в два, три і більше разів. Границею між тонкою і товстою кишками служить клубово-сліпокишкова заслінка (valvula ileocecalis), яка вже розвинута у земноводних.
Процеси травлення і всмоктування їжі відбуваються, головним чином, в тонкому кишечнику; в товстому вони також можуть продовжуватися, але здебільшого за рахунок ферментів, які потра-пили до нього із їжею з тонкого кишечнику. Товстий кишечник заселений бактеріями, які викликають гниття залишків їжі і перетра-влюють, таким чином, целюлозу, що дуже важливо для тварин, які живляться грубою рослинною їжею. В товстому кишечнику відбувається також реарбсорбція води із залишків їжі, що має неабияке значення для тварин, що живуть в аридних зонах. На межі між тон-ким і товстим кишечником спостерігається накопичення лімфоїдної тканини; у плазунів на краніальному кінці товстого кишечнику утворюється невеликий мішок — сліпа кишка (сecum).
У птахів тонкий кишечник за будовою схожий з таким як у плазунів, але ще більше видовжений і звивистий; його довжина в середньому більше ніж у вісім разів перевищує довжину тіла [Дод. 7]. Збіль-шення довжини цілком узгоджується з підвищеною активністю пред-ставників цього класу хребетних, і інтенсивністю обміну речовин, що потребує відносного збільшення всмоктувальної поверхні кишеч-нику. Окрім цього, багато видів птахів є ве-гетаріанцями, тобто рослиноїдними, а у всіх рослиноїдних хребет-них кишечник значно довший, ніж у плотоїдних (хижих). Також описують у птахів 12-палу кишку [Дод. 7 ]. Товстий кишечник відносно короткий і в більшості птахів представлений лише прямою кишкою, в каудальній частині він розширений і без різких границь переходить в клоаку. В місці переходу тонкого кишечнику в товстий у багатьох рослиноїдних птахів є пара добре розвинутих слі-пих кишок. Наприклад, у тундряної куріпки вони майже досягають довжини тонкого кишечнику. Заслуговує на увагу наявність пари до-бре розвинених сліпих кишок у плотоядної сови ушастої; можлива наявність їх і у інших плотоядних видів, але дані в цьому відношенні обмежені. У птахів немає дефінітивного сечового міхура, сеча і фека-лії надходять в клоаку [Дод. 7], змішуються і виводяться разом.
Прогресивні тенденції в розвитку і будові за-дньої кишки або власне кишечнику, які започаткувалися у нижчих хребетних підтримувалися в філогенетичному ряду хребетних і досягли певної завершеності у представників класу ссавців. Ссавці мають найбільш диференційований на відділи кишечник, відносна довжина його найбільша серед хребетних, найбільша звивистість, найрізнома-нітніший рельєф слизової оболонки і найбіль-ша поверхня всмоктування [Дод. 7]. За підрахунками всмоктува-льна поверхня кишечника у людини дорівнює приблизно 200 м2.
Тонкий кишечник у ссавців диференційований, в ньому розріз-няють 3 послідовних відділи: дванадцятипалу, порожню і клубову кишки. У більшості ссавців (особливо у представників рядів комахоїдних, рукокрилих) між цими відділами прак-тично немає анатомічних границь.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34 
Дипломна робота на тему: Особливості будови і функції тонкої кишки у ссавців в післянатальному розвитку та при паталогії

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок