Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Медицина та здоров'я -> дипломна робота безкоштовно: Особливості будови і функції тонкої кишки у ссавців в післянатальному розвитку та при паталогії

Особливості будови і функції тонкої кишки у ссавців в післянатальному розвитку та при паталогії / сторінка 6

Назва:
Особливості будови і функції тонкої кишки у ссавців в післянатальному розвитку та при паталогії
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
59,00 KB
Завантажень:
288
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34 
Венозна кров відтікає в систему ворітної вени. У люди-ни внутрішньостінкове лімфатичне русло в тонкій кишці розвинуте по-рівняно слабо. Відтік лімфи відбуваєть-ся по багатьох відвідних судинах до брижових і черевних лімфатичних вузлів.
Іннервація — гілки черевного, пе-чінкового (дванадцятипалої кишки) і верх-нього брижового сплетень.
1.2. Особливості травлення у тонкій кишці
Кишки є найбільшою частиною травної системи. Їх складові (тонка й товста кишки) відрізняються як за будовою, так і функціонально. В тонкій кишці шлунковий вміст зазнає подальшого інтенсивного гідролізу, чому сприяють секрет підшлункової залози, печінки і власне кишок, а продукти розщеплення транспортуються крізь стінку кишок до внутрішнього середовища організму [51].
Першою ланкою кишок, до якої надходить шлунковий вміст, є дванадцятипала кишка. Її слизова оболонка утворює численні колові складки, ворсинки, прості кишкові і розгалужені дуоденальні трубчасті залози. Дуоденальні залози мають назву брунерових. У собак вони займають невелику площу на початку кишки. Їх сік є густою безбарвною рідиною зі слабколужною реакцією, основними компонентами якої є муцин і пепсиноподібний фермент. Він виробляється в неактивній формі й активується хлоридною кислотою. Секреція дуоденальних залоз посилюється під час приймання їжі, а також при місцевому хімічному чи механічному подразненні. Однак рівень травлення в цьому відділі порівняно незначний, хоча тут є й основні залози тонкої кишки – кишкові (ліберкюнові).Дванадцятипала кишка відіграє винятково важливу регуляторну функцію. Вона впливає на секреторну й моторну функції всієї травної системи, оскільки є потужним рецептивним полем, подразнення якого викликає відповідні реакції в шлунку, підшлунковій залозі, печінці та інших органах. Зокрема, її слизова оболонка продукує секретин – гормон, який збуджує підшлункову секркцію, холецистокінін, що стимулює скорочення жовчного міхура, ентерогастрон, який пригнічує секрецію хлоридної кислоти в шлунку. В порожнину дванадцятипалої кишки відкриваються протоки підшлункової залози й печінки [16].
Секреторна функція тонкої кишки за-безпечується численними простими трубчастими залозами її слизової оболонки, які функціонують як за голокриновим, так і за мерокриновим типами секреції. В резуль-таті утворюється кишковий сік. Синтез ферментів починається в кишкових (ліберкюнових) залозах і завершується на поверхні ворсинок.
Для дослідження секреції кишкових залоз в умовах хронічного експерименту використовують операцію ізольовання відрізка кишки за методом Тірі – Велла, згідно з яким у собаки вирізають частину порожньої кишки завдовжки 12-15 см і її кінці виводять на черевну стінку, а основ-ну кишку зшивають кінець в кінець або бік у бік [Дод. 4, мал.1].
Кишковий сік складається з рідкої і щільної частин, співвідношення між якими змінюється залежно від характеру подраз-ника. Щільну частину можна отримати при періодичній секреції. Вона має вигляд жов-тувато-сірої маси грудочок, до складу яких входять епітеліальні клітини слизової обо-лонки, лейкоцити, слиз, близько 22 ферментів (лужна фосфатаза, пептидази, ентерокіназа, ліпази, амілаза тощо), які здійснюють гідроліз поживних речовин. Більшість із них беруть участь у завершенні процесу травлення. Рідка частина кишкового соку — це жов-тувата рідина з рибним запахом, слабколужною реакцією, невеликим вмістом ферментів та неорганічних компонентів, білків, продуктів обміну речовин.
У кишках механічні та хімічні подразню-вальні впливи є дуже активними. Нервові центри чинять гальмівний вплив на зало-зистий апарат кишок, стримуючи його реак-цію на гуморальні й місцеві збуджувальні чинники. Серед специфічних гормональних регуляторів кишкової секреції слід виділи-ти ентерокринін, після внутрішньовенного введення якого собаці секреція збільшується в 3-5 разів. Синтез кишкових ферментів, зокрема ентерокінази і лужної фосфатази, стимулюють також кортикостероїди [51].
1.2.1. Порожнинне і мембранне травлення в тонкій кишці
Порожнинне травлення в тонкій кишці здійснюється за допомогою ферментів під-шлункової залози, печінки, кишок, які гідролізують великомолекулярні речовини у порожнині кишки.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34 
Дипломна робота на тему: Особливості будови і функції тонкої кишки у ссавців в післянатальному розвитку та при паталогії

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок