Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Медицина та здоров'я -> Скачати дипломна робота безкоштовно: Особливості будови і функції тонкої кишки у ссавців в післянатальному розвитку та при паталогії

Особливості будови і функції тонкої кишки у ссавців в післянатальному розвитку та при паталогії / сторінка 8

Назва:
Особливості будови і функції тонкої кишки у ссавців в післянатальному розвитку та при паталогії
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
59,00 KB
Завантажень:
288
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34 
Якщо реєструється по-вільна хвиля без ПД, скорочення не відбува-ється, воно виникає лише за наявності ПД [16, 51].
1.3. Всмоктування поживних речовин в тонкому кишечнику
Всмоктування поживних речовин крізь слизову оболонку кишок у кров і лімфу відбувається після їх ферментативно-го гідролізу. Розрізняють пасивне всмок-тування – фільтрація, дифузія й осмос, яке здійснюється за концентраційним градієнтом, і активне, що забезпечує транспорт речовин через мембрани проти концентраційного градієнта з витратами енергії.
В умовах хронічного експерименту для дослідження процесів всмоктування пожив-них речовин у кишках використовують їх ізольовані відрізки, в які вводять розчини речовин і через певний час визначають їх концентрацію.
Основною ділянкою травної системи, де відбувається всмоктування поживних речо-вин, є тонка кишка. Цьому сприяють її структурні особливості й велика площа за-гальної поверхні, яка становить близько 200 м2. У шлунку частково всмоктуються вода й мінеральні солі, моноцукриди, алко-голь, деякі амінокислоти. У дванадцятипа-лій кишці всмоктується лише 5–8 % вмісту, який надходить із шлунка, через швидке його переміщення. Всмоктування пожив-них речовин відбувається головним чином у порожній і клубовій кишках. У товстій кишці всмоктуються переважно вода та мінеральні солі.
Головним елементом системи всмокту-вання поживних речовин є ворсинка. Кож-на ворсинка тонкої кишки складається з лімфатичних і кровоносних капілярів та гладком'язових волокон. Поза періодом травлення ворсинки нерухомі, а при подразненні харчовою масою вони або нахиляються в певний бік, або скоро-чуються. Ці рухи контролюються підсли-зовим автономним (мейсснерівським) спле-тенням і стимулюються вілікініном – гормоном, що виробляється шлунково-кишко-вими ендокриноцитами, ендокринними клітинами кишок після надходження до дванадцятипалої кишки кислого вмісту шлунка. Рухи ворсинок поліпшують всмок-тування. На цей процес впливає також нер-вова система. Всмоктування поживних речовин посилюється при подразненні структур передньої й середньої ділянок гіпоталамуса, в той час як задня ділянка галь-мує його. Парасимпатична нервова система стимулює, а симпатична – гальмує всмокту-вання [41, 51].
Всмоктування вуглеводів відбувається головним чином у дванадцятипалій і верхніх ділянках порожньої кишки. Глюкоза, фрук-тоза всмоктуються шляхом активного транспорту з проміжним фосфорилюванням.
Якщо подіяти на слизову оболонку моно-йодацетатною кислотою, яка блокує фос-форилювання, всмоктування глюкози за-тримується. Вуглеводи надходять у кров і через систему ворітної вени – до печін-ки, де депонуються у вигляді глікогену. Частина вуглеводів використовується як енергетичний матеріал клітинами органів і тканин організму. Істотне значення в ре-гуляції всмоктування вуглеводів мають гор-нони надниркових, щитоподібної і підшлункової залоз.
Всмоктування білків їжі відбувається головним чином у тонкій кишці після їх гідролізу до амінокислот. Деякі амінокис-лоти можуть всмоктуватися в шлунку або в товстій кишці. Всмоктування aмінокис-лот відбувається як шляхом дифузії, так і активного транспорту. Потрапляючи через систему ворітної вени до печінки, вони ви-користовуються для синтезу білків, у тому числі специфічних білків крові (протром-іну, фібриногену тощо). Амінокислоти, які з кров'ю надходять до тканин, використо-вуються для синтезу тканинних білків. Регулювальний вплив на всмоктування біл-ків мають гормони щитоподібної залози, кори надниркових залоз, гіпофіза.
Всмоктування ліпідів відбувається шляхом активного транспорту лише після гідролізу їх ліпазою підшлункового і киш-кового соків за участю жовчних кислот до моногліцеридів і жирних кислот. В ен-тероцитах відбувається ресинтез нейтрального жиру з утворенням дрібних його час-точок – хіломікронів, які переходять до лімфи, а з нею в кров. Більша частина ліпідів відкладається в жирових депо. Посилюють всмоктування ліпідів гормони кори надниркових, щитоподібної залоз, сек-ретин, панкреозимін [16].

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34 
Дипломна робота на тему: Особливості будови і функції тонкої кишки у ссавців в післянатальному розвитку та при паталогії

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок