Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Медицина та здоров'я -> Загальні відомості про онкологічні захворювання

Загальні відомості про онкологічні захворювання

Назва:
Загальні відомості про онкологічні захворювання
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
33,96 KB
Завантажень:
477
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Загальні відомості про онкологічні захворювання
Рак, як хвороба, що вражає людину, відома з незапам'ятних часів. Палеонтологи знайшли пухлинні зміни в щелепі первісної людини, що жила близько півмільйона років тому. Рак згадується в стародавніх папірусах. Чому ж проблема злоякісних новоутворень стала такою актуальною саме останнім часом? 
Соціально-економічний прогрес і величезні досягнення медицини в боротьбі із тяжкими інфекціями, дитячою смертністю й туберкульозом призвели до того, що люди стали жити набагато довше. Сьогодні людині більше всього загрожують хвороби, що найчастіше зустрічаються в літньому й старечому віці і однією з таких хвороб є рак.
Проблема рака багатогранна, у її рішенні беруть участь медики різних спеціальностей і представники інших наук: біологи, генетики, біохіміки, фармакологи, соціологи, психологи, етнографи і багато інших. На сьогодні накопичений величезний науковий і статистичний матеріал з різних питань, що стосуються причин виникнення, захворюваності й смертності від злоякісних пухлин. За останні десятиліття медицина збагатилася новими знаннями й досвідом у лікуванні цієї хвороби. 
Про те, що таке рак, закономірності його виникнення й розвитку, методи діагностики й лікування Ви дізнаєтеся із статей цього розділу. 
Статті на теми 
Сутність пухлинного процесу.
Термін "рак" прийшов до нас із давніх часів і, ймовірно, пов'язаний з тим, що колись люди не знали суті хвороби. В даний час науці відомо багато форм пухлинних захворювань, велику частину яких складають раки, тобто злоякісні пухлини, що розвиваються з епітеліальної тканини. 
Стадії розвитку злоякісних пухлин.
Багатоманітність поширення і росту злоякісної пухлини важко вмістити в прийняті чотири стадії. Для вироблення індивідуального плану лікування потрібно більш точне визначення поширеності пухлини. 
Сучасні класифікації солідних пухлин.
Класифікація пухлин - це своєрідна мова спілкування лікарів, за допомогою якої вони приходять до взаєморозуміння. Вона виступає як ключ до розкриття сутності пухлинного процесу, дає можливість визначення не тільки нозологічної форми і гістологічного типу пухлини, але й ступеню її поширення в організмі. 
Передпухлинні захворювання.
Клінічно й експериментально встановлено, що деякі патологічні процеси частіше за інші передують появі пухлини. Тому ці хронічні процеси називають передпухлинними, або передраковими захворюваннями. 
Метастази й рецидиви злоякісних пухлин.
Дослідження показують, що занесення злоякісних клітин у ближні чи віддалені органи не обов'язково призводить до розвитку метастатичної пухлини. У віддалених органах і тканинах виявлялись цілком життєздатні пухлинні клітини без росту. 
Методи діагностики злоякісних пухлин.
В наш час у розпорядженні лікаря, що обстежує хворого, підозрілого на наявність пухлинного захворювання, існує багато засобів і методів, що дозволяють діагностувати злоякісне новоутворення на ранніх стадіях. 
Загальні принципи лікування онкологічних хворих.
Лікування онкологічних хворих здійснюється строго індивідуально. Для кожного хворого виробляється план лікування в залежності від локалізації пухлини, стадії, характеру росту, гістологічної будови, віку і загального стану хворого. 
Особливості дитячої онкології.
Пухлини дитячого віку мають свої особливості по частоті ураження тих чи інших органів, клінічних симптомах і перебігу процесу, а також методах виявлення та лікування, в значній мірі відмінних від пухлин у дорослих.  
Пишіть нам. Ваш досвід, ваші знання і враження можуть бути багатьом корисні й повчальні. Ваші питання і наші відповіді на них можуть допомогти не тільки вам, але й іншим людям. Ми підготуємо статті на теми що, Вас цікавлять, опублікуємо ваші листи з коментарями фахівців онкологів і психологів. 
Чекаємо Ваших листів.  
Сутність пухлинного процесу
Пухлиною називають надлишкові патологічні розростання тканин, що складаються з якісно змінених, таких що втратили диференціацію клітин організму.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Дипломна робота на тему: Загальні відомості про онкологічні захворювання

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок