Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Медицина та здоров'я -> Закономірність розвитку реактивних та компенсаторно-відновних процесів у сім

Закономірність розвитку реактивних та компенсаторно-відновних процесів у сім

Назва:
Закономірність розвитку реактивних та компенсаторно-відновних процесів у сім
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
22,39 KB
Завантажень:
301
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
 
Зміст
ВСТУП .……………………………………………………………………………...3
1. ОГЛЯД ЛІТЕРАТУРИ……………………………………………………….…..6
Сучасні дані про будову чоловічих статевих залозу нормі………………..6
Причини, клінічні прояви пахвинної грижі та її вплив на фертильність...10
Оперативне лікування пахової грижі……………………………………....12
2. МАТЕРІАЛИ І МЕТОДИ ДОСЛІДЖЕННЯ …………………………….........14
Матеріали дослідження……………………………………………………...14
Гістологічні та морфометричні дослідження паренхіми яєчка…………...15
Електронно-мікроскопічні дослідження паренхіми яєчка…………...…..19
3. РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕНЬ І ЇХ ОБГОВОРЕННЯ,,,…………………...….20
Морфо-функціональний стан паренхіми яєчка чоловіків зрілого віку в нормі…………………………………………………………………….......20
Ультраструктура яєчка чоловіків зрілого віку у нормі ………………......23
Морфологічні зміни у паренхімі яєчка спричинені герніопластикою …..26
Ультраструктурні зміни в яєчку спричинені герніопластикою ……....….29
ВИСНОВКИ..…………………………………………………………..……….…..30
СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ……………………………………………….…………..32
ДОДАТКИ...………………………………………………………………...............34
ВСТУП
Актуальність теми.
Проблема чоловічого безпліддя залишається постійно актуаль-ною Це пов’язано з високою чутливістю паренхіми яєчок до впливу різноманітних факторів зовнішнього середовища та значною їx уразливістю. Ця проблема має виражений соціальний характер, бо останнім часом зростає кількість безплідних шлюбів. Їх питома вага досягає 15 %, при цьому 30 - 60 % з них зумовлені розладами запліднюючої здатності чоловіків, що негативно впливає на дітонародження. Нерідко причиною зниження сперматогенної та гормональної функції яєчка i безпліддя є гострі і хронічні розлади кровообігу в ньому[3;4].
Останні спостерігаються при наявності пахвинної грижі, вміст котрої створює періодичну або постійну компресію на кровоносні судини сім'яного канатика. Гіпоксія яєчка веде до структурних змін в оболонці сім'яних канальців та розладів сперматогенезу. Нерідко сама операція розсікання грижі негативно впливає на яєчка. Серед причин здатних викликати гострі та хронічні розлади кровообігу в яєчку з пошкодженням сперматогенної та ендокринної функції треба назвати травмування елементів сім'яного канатика при виконанні пластики пахвинного каналу та технічний брак, допущений при операції (компресія судин та нервів сім'яного канатика при надто тісному зашиванні внутрішнього чи зовнішнього отвору пахвинного каналу, поранення i перев'язка кровоносних судин яєчка їx тромбоз, утворення в місці хірургічного втручання рубців із втягуванням в них судин яєчка котрі викликають циркуляторну гіпоксію в органі та наступну його атрофію i безпліддя). При герніопластиці у дітей та підлітків трапляється пересікання сім'явиносної протоки з наступною аспермією[7;23].
У зв'язку з високою захворюваністю, відносно простою технікою операції, нескладним хірургічним інструментарієм та після операційним доглядом
хворих, герніопластика стала однією з найбільш поширених операцій. Серед багатьох факторів, що провокують розлади сперматогене-зу, важливе місце займають механічні ушкодження яєчка спортивного, побутового та виробничого характеру (удар, компресія). У практиці вони трапляються досить часто, але їх вплив на яєчко вивчений недостатньо.
Слід пам'ятати, що пластика стінок пахвинного каналу може негативно вплинути на сперматогенез не тільки через розвиток циркуляторної гіпоксії в яєчку, але й в наслідок порушень терморегуляції в органі у зв’язку з утрудненим венозним відтоком.
При хірургічному лікуванні косих пахвинних гриж часто застосовується пластика передньої стінки пахвинного каналу зі звуженням його поверхневого кільця. Хоча розміри пахвинного каналу не відіграють суттєвої ролі в патогенезі рецидиву грижі, рецидиву грижі, вони можуть значно утруднити кровообіг в яєчку, спричинити його набряк з подальшою частковою атрофією та розладами функцій[12].
У даній роботі визначено закономірності розвитку реактивних та компенсаторно-відновних процесів у сім'яних канальцях яєчок чоловіків при варикоцеле та у відповідь на механічну травму судинно-нервових елементів статевої залози при наявності пахвинної грижі, після пластики передньої та задньої стінок пахвинного каналу з метою профілактики в цих умовах набутого безпліддя[6;20].

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Дипломна робота на тему: Закономірність розвитку реактивних та компенсаторно-відновних процесів у сім

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок