Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Медицина та здоров'я -> Сколіоз

Сколіоз

Назва:
Сколіоз
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
24,94 KB
Завантажень:
306
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Зміст
Вступ…………………………………………………….....................................….....3
Розділ І. Загальні питання розвитку сколіозів
1.1. Етіологія і механізми розвитку різних видів сколіозів……………..…............5
1.2. Класифікація сколіозів………………………………...…………….................11
Розділ ІІ. Зміни дихальної системи при сколіозі і методи їх дослідження
2.1. Патологічні зміни дихальної системи у хворих з різними ступенями важкості сколіотичної хвороби……………………………....................................17
2.2. Методи дослідження змін органів дихання і їх функціонування у хворих сколіозом……………………………………………….............………....……........20
2.2.1. Рентгенологічні методи дослідження органів грудної клітки......................20
2.2.2. Функціональні методи дослідження функції зовнішнього дихання...........30
Висновки………………………………………………………….…..........…….....35
Список використаної літератури……………………..............………................36
Додаток ...................................................................................................................... 39


Вступ
Актуальність теми. Сколіоз відноситься до числа найбільш складних проблем сучасного суспільства. Оскільки кожен другий школяр страждає від порушень постави чи початкових форм сколіозу. Це захворювання характеризується цілим комплексом типових морфологічних, а, також, рентгенологічних змін хребта, грудної клітки, тазу, внутрішніх органів. Сколіоз у сучасному представленні – це не симптом деякого захворювання, а поліетіологічна хвороба, що характеризується визначеним симптомокомплексом [2,8]. Найгіршим є те, що важкі форми цього розповсюдженого захворювання супроводжуються вираженими змінами хребта, грудної клітки і внутрішніх органів. Порушення вентиляції легенів унаслідок деформації грудної клітки відоме ще з часів Гіппократа. Його 46-й афоризм свідчить: «Ті люди, які захворюють горбом, від бронхіту і астми до зрілого віку вмирають».
У хворих з важким степенем сколіозу розвивається недостатність функції зовнішнього дихання по рестриктивному типу внаслідок деформації грудної клітки і зменшення об’ємів грудної порожнини, обмеження рухомості ребер і діафрагми, а також підвищення внутрішньогрудного тиску [9]. За деякими даними спостерігаються і зміни по обструктивному типу. Вивчення порушення бронхіальної прохідності при сколіотичній хворобі має дуже важливе значення, оскільки важка деформація грудної клітки тягне за собою анатомічну деформацію бронхіального дерева, зміни просвіту бронхів, опору повітряному потоку, що призводить до дихальної недостатності у хворих з важким степенем грудного сколіозу. Важка гіпоксія і гіпоксемія тканин, яка розвивається ще з дитинства, призводить до порушення росту і розвитку дітей і підлітків, ускладненню соціальних взаємодій, до ранньої інвалідності і смертності [3].
У зв’язку з цим дуже важливе значення має правильна і своєчасна діагностика змін органів дихальної системи, для того, щоб вчасно надати необхідну допомогу таким хворих, а також побудувати відповідну ефективну програму реабілітації. Дослідження змін дихальної системи проводять за допомогою рентгенологічних методів (рентгенографії, рентгеноскопії, рентгенокімографії, томографії, бронхоскопії та багато інших методів), спірометрії (визначення показників функції зовнішнього дихання). Рентгенологічні методи допомагають визначити анатомо-морфологічні зміни органів дихання, а спірометричні методи – зміни функціональних показників.
Отже, ця тема є актальною тому, що вивчення змін дихальної системи при сколіозі грудного відділу хребта має важливе значення, оскільки від цього залежить ефективність лікування хвороби оперативними і консервативними методами лікування.
Мета дослідження: вивчення і аналіз науково-дослідницької літератури для оцінки змін дихальної системи за допомогою рентгенологічних методів і спірометрії.
Завдання дослідження:
Аналіз літератури вітчизняних і зарубіжних джерел присвячених етіології, патогенезу і класифікації сколіозів.
Огляд і вивчення літератури, яка розкриває патологічні зміни дихальної системи при сколіозах.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Дипломна робота на тему: Сколіоз

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок