Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Мікроекономіка -> дипломна робота: «Оцінка ефективності укладання міжнародних контрактів» (на прикладі ПОСП «Долинський ТОК»)

«Оцінка ефективності укладання міжнародних контрактів» (на прикладі ПОСП «Долинський ТОК») / сторінка 16

Назва:
«Оцінка ефективності укладання міжнародних контрактів» (на прикладі ПОСП «Долинський ТОК»)
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
56,28 KB
Завантажень:
422
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33 

Та проаналізувавши економічні дані, я зробив висновок, що існує умовний ліміт на кількість експорту такої продукції в певні країни зокрема. Це зумовлено тим, що закордонний ринок досить насичений такою продукцією та налічує великий асортимент томатів, огірків. Попит закордонних оптових покупців також має дещо сезонний характер. Щодо обсягу експорту продукції за кордон відносно загальної кількості реалізованої продукції, то в середньому вона становить 6-10%.
При здійсненні зовнішньоекономічних операцій майже завжди існує ризик. Аналізоване підприємство потрапляло в ситуації за яких покупець не оплачував відвантажений товар в обумовлені строки. Це питання не було вирішено шляхом переговорів і передано до міжнародного комерційного суду при торгово-промисловій палаті України. Рішення було прийнято на користь продавця. Такі рішення суду є кінцевими і обов’язковими для будь-якої сторони.
Як я дізнався, більшість міжнародних розрахунків на підприємстві проводяться в формі безготівкових розрахунків, в основному банківськими телеграфними переказами. При імпорті розрахунки часто мають характер платежу в кредит, бо товари не завжди поставляються повністю. Часто трапляється, що в партії може бути відсутня комплектуюча деталь чи щось інше, яку пізніше довозять. Таким чином підприємство такою формою розрахунку дещо компенсує свої затрати й одночасно стимулює постачальників працювати краще. При експорті продукції оплата часто здійснюється авансом.
Якщо звернутися до класифікації умов ”Інкотермс”, то підприємство, як експортер, належить до групи E – EXW Ex Works (Франко-завод).Також опираючись на цю класифікацію, я дослідив, що ризик переходить від продавця до покупця з видачею товару на складі продавця, що збіглося з моїми спостереженнями на підприємстві.
Щодо негативного сальдо з міжнародних розрахунків, то, як вияснилося, воно зумовлене великими затратами на купівлю технологій, які імпортуються з Польщі та Голландії. Підприємство давно веде наукову співпрацю з зарубіжними організаціями з метою практичного використання новітніх досягнень зарубіжної науки і техніки. Цьому питанню керівництвом підприємства приділяється велика увага, оскільки висока врожайність є запорукою ефективної економічної діяльності підприємства.
Щодо юридичних документів, які підприємство повинне надавати при експорті продукції, то це є: рахунок-фактура, вантажно-митна декларація, фіто-сертифікат, сертифікат походження Євро-1, сертифікат якості. Всю цю інформацію я вивчив, коли укладав договір на експорт продукції з польською фірмою. Стандартний договір на поставку овочів містить такі пункти: предмет контракту, умови та терміни поставки, ціни та загальна вартість контракту, умови оплати, упаковка та маркірування, рекламації та форс-мажор. Як я дізнався іноді ще може вводитися такий пункт, як штрафні санкції. Наприклад: у випадку порушення термінів поставки продавець сплатить покупцеві штраф з розрахунку 0,3% від вартості недопоставленого товару за кожен календарний день прострочки. Зазвичай до контракту додаються додатки з специфікацією.
При імпорті велике значення має оформлення митної декларації, тому що різні товари підпадають під різні категорії, а відповідно різні ставки оподаткування імпортованої продукції. Таким чином продумано оформлена митна декларація може зекономити чималу суму коштів при розмитненні товару. Як виявилося, в митних деклараціях дається дуже детальний опис обладнання. Для прикладу наведу повну назву обладнання з митної декларації: система іригаційного обладнання для пророщування насіння та вирощування розсади методом тимчасового підтоплення кубиків мінеральної вати живильним розчином в комплексі з блоком керування(Голландія).
Ціна контракту встановлюється у валюті платежу. Часто це американський долар або євровалюта. При купівлі валюти для розрахунку дещо можна виграти на коливаннях курсу валюти, але інколи буває необхідно негайно купити валюту і доводиться це робити при наявному курсі, який може бути доволі високим. Отож при вільних коштах і низьких курсах валют підприємство створює додатковий валютний резерв, який в близькому майбутньому буде використаний для розрахунку за контрактом.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33 
Дипломна робота на тему: «Оцінка ефективності укладання міжнародних контрактів» (на прикладі ПОСП «Долинський ТОК»)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок