Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Мікроекономіка -> дипломна робота на тему: «Оцінка ефективності укладання міжнародних контрактів» (на прикладі ПОСП «Долинський ТОК»)

«Оцінка ефективності укладання міжнародних контрактів» (на прикладі ПОСП «Долинський ТОК») / сторінка 17

Назва:
«Оцінка ефективності укладання міжнародних контрактів» (на прикладі ПОСП «Долинський ТОК»)
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
56,28 KB
Завантажень:
422
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33 
А взагалі підприємство має постійний валютний резерв для дрібних витрат, який в середньому становить 15-20 тис. Доларів США.
Стосовно залучення іноземних інвестицій, то на мою думку вони були би не зайвими. Як і будь-яка інша організація, підприємство прагне розширювати масштаби свого виробництва. Для цього потрібно споруджувати нові виробничі потужності і ця робота є дуже капіталомісткою. Для будівництва та оснащення одного нового гектара теплиць за приблизними підрахунками потрібно близько 1 млн. доларів США. Самостійно підприємство не спроможне цього зробити, оскільки заощадження та вивільнення такої суми грошей з обігу буде мати низку негативних наслідків. А сама структура підприємства не дозволяє інвесторам вкладати гроші, бо підприємство поки що має форму ЗАТ. За допомогою кредитів це питання також важко вирішити, бо окупність одного гектара теплиці становить приблизно 2-3 роки. Отож на даному етапі розвитку ця проблема вирішується будівництвом теплиць з російських конструкцій, які набагато дешевші, аніж імпортні, але й поступаються своїми характеристиками.
Таким чином, як я переконався, підприємство веде активну зовнішньоекономічну політику в пошуках нових технологій та партнерів для подальшого наукового співробітництва у сфері вирощування овочів. В 2004 році воно закупило нову технологію для підживлення рослин вуглекислим газом, яка коштувала 990 тис. гривень. За фінансовими показниками ця технологія вже майже себе окупила та збільшила урожайність овочів в середньому на 14%, що є досить хорошим показником.
Для набуття досвіду підприємство часто відправляє своїх спеціалістів на конференції до Києва, Москви та Санкт-Петербурга. Вони також відвідують різні сільськогосподарські виставки в Голландії, Ізраїлі та Польщі і переймають досвід від тамтешніх спеціалістів. Влаштовуються семінари і на самому підприємстві куди з’їжджаються спеціалісти з сусідніх областей, оскільки в західних областях України цей комбінат займає провідне місце з технологічного оснащення та врожайності овочів.
Здійснивши необхідний аналіз зовнішньоекономічних зв’язків підприємства під час проходження практики я дійшов висновку, що належний рівень організації економічної співпраці з закордонними фахівцями в сфері вирощування овочів та впровадження нових технологій у вирощувані овочів стало вирішальним чинником і рушійною силою для ефективного ведення господарства і отримання ним високих результатів у цьому.
2.5. Вибір партнерів ПОСП „Долинський теплично-овочевий комбінат” на світовому ринку
Вибір торгового партнера залежить від багатьох специфічних чинників. Разом з тим існують деякі положення, якими керується ПОСП „Долинський теплично-овочевий комбінат” при здійсненні експортно-імпортних операцій.
Насамперед, вибір партнера визначається [8,с.61]:
· характером зовнішньоторгової угоди (експортна, імпортна, компенсаційна і т.і.);
· предметом угоди (купівля-продаж товару чи надання послуг);
· характером предмету угоди (сировинна чи готова продукція, машинно-технічна продукція).
Не менш важливо визначити країну, в яку найбільш вигідно експортувати чи з якої найбільш вигідно імпортувати товар. При порівнянні варіантів виходу на ринки різних країн ВПОСП „Долинський теплично-овочевий комбінат” бере до уваги такі критерії:
· політична й економічна стабільність;
· витрати виробництва;
· транспортна інфраструктура;
· державні пільги й стимули;
· наявність як кваліфікованої, так і відносно дешевої робочої сили;
· ємкість ринку обраої країни;
· вплив торгових обмежень;
· наявність необхідних постачальників сировини, матеріалів.
Крім економічних критеріїв, підприємству важливо враховувати й характер торгово-політичних відносин з обраною країною. Перевага надається тій, з якою налагоджені нормальні ділові відносини, підтверджені договірно-правовими основами, і яка не допускає щодо нашої країни різного роду дискримінацій.
При виборі фірми в першу чергу визначаються різні аспекти потенційних партнерів, а саме:
· технологічний (вивчається технічний рівень продукції фірми, рівень ї технологічної бази і виробничі можливості);
· науково-технічний (досліджується організація НДДКР і витрат на них);
· організаційний (оцінюється управління фірми, враховуючи ЗЕД);
· економічний (дається оцінка фінансового становища фірми);
· правовий (вивчаються норми і правила, що діють в даній країні і- мають відношення до співробітництва з потенційним партнером).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33 
Дипломна робота на тему: «Оцінка ефективності укладання міжнародних контрактів» (на прикладі ПОСП «Долинський ТОК»)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок