Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Інше -> ВОДОРОСТІ. Підцарство Справжні водорості. (Нижчі рослини).

ВОДОРОСТІ. Підцарство Справжні водорості. (Нижчі рослини).

Назва:
ВОДОРОСТІ. Підцарство Справжні водорості. (Нижчі рослини).
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
5,18 KB
Завантажень:
77
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
ВОДОРОСТІ. Підцарство Справжні водорості. (Нижчі рослини).


Водорості – найстаріші представники рослинного світу. Це фототрофні хлорофілоносні нижчі рослини. Тіло представлене таломом (сланню), тобто не розчленоване на корінь, стебло і листок. У них не має сформованих тканин (механічної, провідної); органи статевого і нестатевого розмноження звичайно одноклітинні.
Альгологія – наука, що вивчає водорості. Розміри водоростей коливаються від мікроскопічних (декілька міліметрів) до гігантських (декілька десятків метрів). За будовою талом буває одноклітинним, колоніальним, багатоклітинним.
За місцем зростання водорості поділяють на дві великі групи: які живуть у водоймах, та ті, що живуть поза водоймами. Серед тих, що живуть у водоймах виділяють такі екологічні групи: а) планктон – дуже дрібні водорості, які знаходяться в товщі води у завислому стані; б) бентос – водорості, які живуть на дні водойм; в) перифітон – водорості, якими обростають підводні предмети або вищі рослини водойм.
Водорості, що живуть поза водоймами, теж поділяють на групи:
а)ґрунтові – живуть у ґрунті або на ґрунті;
б) наземні – на корі дерев, на скелях.
Деякі види водоростей пристосувались до симбіотичних відносин з іншими організмами (лишайник).
Водорості прийнято ділити на 10 відділів: синьозелені, пірофітові, золотисті, діатомові, жовтозелені, бурі, червоні, євгленові, зелені, харові. Поділ водоростей на відділи збігається звичайно з їхнім кольором, який як правило зв’язаний з наявністю певних пігментів (каротин, фікоксантин, фікоеритрин, фікоціан, ксантофіл) та зеленого пігменту хлорофілу. Хлорофіл та пігменти містяться у хлоропластах (хроматофорах), дуже різноманітних за формою. Наявність пігментів у клітинах водоростей забезпечує автотрофний тип живлення, проте деякі водорості можуть переходити до гетеротрофного типу, або поєднувати обидва.
Будова, склад і властивості клітинних компонентів у водоростей характеризуються великою різноманітністю.
Розмноження водоростей буває вегетативним, безстатевим (спорами) і статевим. У одного і того ж виду залежно від умов і пори року способи розмноження різні.
Вегетативно водорості розмножуються внаслідок поділу навпіл або частинами талому. Спори або зооспори можуть утворюватись в звичайних клітинах талому або в спеціальних одноклітинних зооспорангіях.
При статевому розмноженні нові особини розвиваються із зиготи (2n), що утворюється в результаті запліднення – злиття статевих клітин – гамет (n). При статевому розмноженні забезпечується обмін спадковою інформацією, завдяки чому підвищується життєвість. Способи статевого розмноження: ізогамія, анізогамія, оогамія.
В одних водоростей спори і гамети утворюються на одній і тій же рослині, в інших – на різних рослинах. Рослини, на яких утворюються органи спороношення зі спорами, називаються спорофітами, а рослини, на яких утворюються статеві органи і в них статеві клітини – гаметофітами.
Спорофіт (нестатеве покоління) – спорангії (нестатеві органи) – спори (нестатеві клітини).
Гаметофіт (статеве покоління) – гаметангії (статеві органи) – гамети (статеві клітини).
Відділ Зелені водорості. Особливості будови процесів життєдіяльності та поширення на прикладі хламідомонади.
Хламідомонада – мікроскопічна прісноводна одноклітинна водорость, овальної або грушоподібної форми. Поверхня клітини вкрита прозорою, безбарвною пектиновою оболонкою (пектин – вуглевод полісахариди). На передньому кінці тіла оболонка утворює невелике випинання – носик, від якого відходять два джгутики. За допомогою джгутиків водорость рухається. Внутрішня частина клітини – цитоплазма, в якій міститься чашоподібний хлоропласт (в якому зосереджений хлорофіл) з одним піреноїдом. В піреноїді синтезуються і нагромаджуються поживні
Правильного чергування гаметофіта і спорофіта тут ще немає речовини (білки, крохмаль).
Значення водоростей у природі.
1. Насичують киснем воду та повітря над водоймами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Дипломна робота на тему: ВОДОРОСТІ. Підцарство Справжні водорості. (Нижчі рослини).

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок