Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Інше -> Розробки альтернативних (локалізованих) грунтозахисних систем землеробства

Розробки альтернативних (локалізованих) грунтозахисних систем землеробства

Назва:
Розробки альтернативних (локалізованих) грунтозахисних систем землеробства
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
38,47 KB
Завантажень:
423
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Зміст
Вступ (актуальність, мета, завдання досліджень, наукова новизна, практична цінність) | 3
Розділ 1. Огляд літературних джерел. | 5
Розділ 2. Об’єкт, умови та методи проведення досліджень.
2.1. Характеристика об’єкта досліджень. | 16
16
2.2. Грунтовий покрив та його характеристика. | 18
2.3. Метеорологічні умови. | 21
2.4. Схема досліду і методика проведення досліджень. | 25
Розділ 3. Експериментальна частина.
3.1. Вплив багаторічних трав на зміну водно-фізичних показників:
- об’ємну вагу;
- пористість;
структуру;
вологу. | 30
30
3.2. Змив грунту. | 51
3.3. Продуктивність дерново-підзолистих змитих грунтів та еколого-економічна ефективність їх використання.
3.4. Охорона праці та техніка безпеки. | 53
58
Висновки
Список літератури
Додатки
Фото
3
Вступ (актуальність, мета, завдання досліджень, наукова новизна, практична цінність)
Роль багаторічних трав при проведенні біоорганічних агротехнологій важко переоцінити. Значний вплив на відтворення родючості еродованих грунтів відбувається при вирощуванні бобово-злакових травосумішок. Вичвлено, що вони утворюють 500-700 кг/га гумусу, що еквівалентно 20-30 т гною на га, створюють значні запаси азоту в грунті (Вільямс,1953р.).
Завдяки своїм біологічним особливостям багаторічні трави впливають на родючість грунту інтенсивніше, ніж однорічні культури. Це зумовлюється їх довголіттям, високою продуктивністю надземного покриву, розвитком кореневої системи, нагромадженням пластичних речовин, інтенсивним впливом ризосферних бактерій і кореневих виділень та іншими факторами. На еродованих землях, багаторічні трави підвищують їх продуктивність, зводять до мінімуму ерозійні процеси, відновлюють родючість грунту. Багаторічна трав’яниста рослинність відіграє велику роль у захисті грунтів від ерозії.
Про грунтозахисну ефективність трав’янистих агробіоценозів відмічається в роботі В.В.Докучаєва, П.А.Костичева, О.О.Ізмаїльського, В.Р.Вільямса.
Аналіз структури сільськогосподарських угідь регіонів України свідчить, що порівняно з матеріалами 30-35 річної давності склад і співвідношення елементів сучасного агроландшафту різко погіршилися. Нині непорушених господарською діяльністю природних ландшафтів майже не збереглось, продовжується активація деградаційних процесів.
Для зменшення до мінімуму ерозійні процеси рекомендують впровадити грунтозахисні системи землеробства, однак в сучасних кризових еколого-економічних умовах землеробства ці заходи використовуються частково, що значно зменшує її ефективність.
4
За рахунок цих передумов в Україні необхідно зменшити загальну площу орних земель вилучити еродовані грунти із інтенсивного обробітку на консервацію, створення природних агробіоценозів.
Актуальність теми. Інтенвисний розвиток ерозійних процесів, погіршення родючості грунтів, екологічної ситуації навколишнього середовища на Прикарпатті викликали необхідність розробки альтернативних (локалізованих) грунтозахисних систем землеробства, технологій створення природніх кормових угідь, пошуку найбільш ефективних ерозійно-стійких агробіоценозів, що і послужило темою для дипломної роботи.
Мета. Вивчення впливу агробіоценозу на протиерозійну ефективність бобово-злакових травосумішок, технології їх створення.
Завдання досліджень. Полягає у: вивченні впливу агробіоценозу на стік і змив грунту, водно-фізичні властивості, умови росту і розвитку, формування урожаю бобово-злакових травосумішок на дерново-підзолистих повернево-оглеєних змитих грунтах.
Наукова новизна. Новизна досліджень полягає в тому, що визначено протиерозіну ефективність бобово-злакових травосумішок, вплив агробіоценозу на зміну водно-фізичних показників еродованих дерново-підзолистих грунтів, а також їх продуктивність.
Практична цінність. Вперше для ерозійно небезпечного регіону Західного Прикарпаття обгрунтовано та рекомендовано виробництву найбільш ефективні бобово-злакові травосумішки для залуження еродованих дерново-підзолистих грунтів.
5
Розділ 1. Огляд літературних джерел
Проблема регулювання агрофізичних і водно-фізичних властивостей еродовани грунтів стає особливо актуальною в зв’язку з посиленням антропогенного навантаження на грунт, збільшення строкатості грунтового покриву щодо основних елементів родючості [1].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Дипломна робота на тему: Розробки альтернативних (локалізованих) грунтозахисних систем землеробства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок