Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Інше -> Порівняльна характеристика банківських Internet-систем

Порівняльна характеристика банківських Internet-систем

Назва:
Порівняльна характеристика банківських Internet-систем
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
3,74 KB
Завантажень:
203
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Контрольна робота
з дисципліни “Електронна комерція”
на тему: “Порівняльна характеристика банківських Internet-систем”


Сьогодні в умовах жорсткої конкуренції якість роботи бан-ку з клієнтами багато в чому визначається не тільки набором надаваних послуг, а й рівнем розробки новаторських технологій та ідей, які значно спрощують процес взаємодії клієнтів з банком. Одним з напрямків такого удосконалювання є надання віддале-них банківських послуг.
Піонером віддаленого банківського обслуговування стала система Homelink, створена в 1983 році при співробітництві банку Шотландії, телефонної компанії British Telecom і будівельного товариства Nottingham Building Society.
Віддалені банківські послуги надають клієнтам банку мож-ливість оперування коштами без безпосереднього контакту з банківськими службовцями. Нині виділяють чотири основні різновиди віддаленого банківського обслуговування:
телефонний банкінг;
відео-банкінг;
РС-банкінг;
Інтернет-банкінг.
Інтернет-банкінг надає клієнтам можливість керування банківськими рахунками через Інтернет за допомогою звичай-них комп'ютерів і стандартного програмного забезпечення. Він є найбільш передовим і динамічним напрямком фінансових Інтернет-рішень і дозволяє здійснювати-максимальний спектр банківських послуг.
Від якості і різноманітності цих послуг залежить стан банківського бізнесу в цілому, ступінь задоволеності клієнтів зокрема і, як наслідок, рівень доходу самих банків.
З погляду клієнтів, Інтернет-банкінг має незаперечні пере-ваги в порівнянні з послугами РС-банкінгу. По-перше, клієнти використовують стандартне Інтернет-з'єднання замість з'єднан-ня з модемним пулом банку. По-друге, відпадає необхідність встановлення спеціального програмного забезпечення. Усі не-обхідні операції і платежі здійснюються за допомогою браузерів при заповненні стандартних Web-форм. Недоліком Інтернет-банкінгу є передача конфіденційної інформації з відкритих ка-налів зв'язку.
З метою забезпечення безпеки переданої інформації в сис-темах Інтернет-банкінгу використовуються два рівні захисту. По-перше, для входу в систему клієнт вводить ідентифікаційні дані логін та пароль. Можливість перехоплення конфіденційної інформації в момент її передачі запобігається шифруванням даних, що пересилаються.
Другий і найістотніший момент полягає в авторизації клієнта, тобто в перевірці його прав на здійснення трансакції. З цією метою вся передана інформація підписується ЕЦП клієнта. Цей підпис аутентифікує користувача і дозволяє йому зробити необхідні операції. ЕЦП є підтвердженням дійсності, цілісності й авторства електронних документів.
Для передачі логіна і пароля користувача часто використо-вуються стандартні засоби забезпечення захисту інформації у відкритих мережах. Найпоширенішим є протокол SSL (Secure Sockets Layer), який є обов'язковим атрибутом будь-якого су-часного браузера. В Україні для передачі всіх даних у системах Інтернет-банкінгу часто використовуються алгоритми шифру-вання, відмінні від SSL, які дозволяють підвищити безпеку сис-тем шляхом використання довших криптографічних ключів. Одним з найпоширеніших алгоритмів є алгоритм RSA, довжина ключа якого звичайно 1024 біт. При використанні ЕЦП в умо-вах електронного документообігу також застосовується техно-логія криптографії з відкритим ключем.
Крім послуг з керування рахунками, Інтернет-банкінг надає можливість одержання високоякісної аналітичної інформації у вигляді графіків, курсів, звітів, новин. Набір такої інформації часто визначається клієнтами самостійно, причому існує мож-ливість одержання ЇЇ по e-mail-розсиланню. Крім того, банки ча-сто спрощують для своїх клієнтів процедуру надання докумен-тації шляхом прикріплення до сайта бланків заявок, доручень, договорів і т.п.
Інтернет-банкінг вдало виконує функцію консалтингу, оскільки значно спрощує процедуру багатостороннього спілку-вання. Для найактивніших клієнтів банки впроваджують системи участі у валютних торгах, купівлі-продажу цінних паперів і т.п.
За функціональністю послуг можна виділити такі системи Інтернет-банкінгу:
1.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Дипломна робота на тему: Порівняльна характеристика банківських Internet-систем

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок