Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Інше -> Управління якістю

Управління якістю

Назва:
Управління якістю
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
58,29 KB
Завантажень:
105
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37 
Управління якістю
 
Зміст
ВСТУП
Економічний стан держави обумовлений в основному її науково-технічним розвитком. Найважливішою метою науково-технічного прогресу є прискорення виробництва високоякісної продукції в необхідній кількості і з найменшими витратами матеріальних, трудових і фінансових ресурсів. Очевидно, що мета економіки і науково-технічного розвитку збігаються — вони полягають у задоволенні потреб усіх членів суспільства. Масові потреби людей у свою чергу змінюються під впливом економічних умов їхнього життя і постійно зростаючих можливостей, які надають прогресуючі наука, техніка і технології виробництва матеріальних благ.
Пріоритетність інтенсивного методу економічного розвитку країни вимагає не простого збільшення обсягу виробництва, а випуску найбільш досконалої технічної продукції, тобто продуктивної, надійної, безпечної, економічної у використанні і т.д. При цьому очевидно, що проблема підвищення якості і конкурентноздатності різноманітних виробів і послуг не просто актуальна, а одна з найважливіших. Вихід вітчизняної економіки з кризи в умовах вільних ринкових відносин можливий, якщо наша промисловість буде випускати тільки високоякісну і, отже, конкурентноздатну техніку. У цілому проблема підвищення якості і технічного рівня машин, устаткування, апаратів, приладів та інших промислових виробів є інженерно-економічною, а не тільки управлінською. Практично вона вирішується при проектуванні, виготовленні, випробуваннях, експлуатації, ремонтах і обслуговуванні. На всіх цих етапах життєвого циклу виробів питання якості й економії вирішуються разом, вони є взаємообумовленими. Економічні важелі впливу на ціну продукції — це якість і собівартість одиниці виробленого товару чи робіт по даному технічному виробу.
Реальна економіка, тобто економіка життя людей — це сукупність їхньої господарської діяльності по виробництву, розподілу і споживанню необхідної продукції і послуг. Усі ці види діяльності здійснюються в основному за допомогою машин. У нас уже давно і повсюдно переважає машинний, а не ручний, спосіб виробництва матеріальних благ. Тому роль машин і машинно-технічного устаткування у виробництві різної продукції є визначальною, абсолютною, основною. Відомо, що машина — це технічний виріб, робота якого, за допомогою перетворення речовини, енергії, сили, рухів і інформації частково чи майже цілком заміняє, полегшує і збільшує фізичну і розумову працю людини.
Актуальна проблема підвищення якості техніки, тобто досягнення її технічної досконалості на практиці виконується оцінкою технічного рівня машин і інших виробів, прийняттям управлінських рішень і виконанням відповідних заходів (робіт). От чому необхідно знати, як усе це робиться.
Управління якістю продукції економічними, адміністративними, соціально-психологічними та ідеологічними методами побічно впливає на рівень якості. Прямий конструкторсько-технологічний вплив на якість виробів здійснюють за результатами оцінки рівня якості і її різних показників. У зв'язку з цим вивчення методів оцінки і управління якістю технічної продукції представляється необхідним для широкого кола фахівців практичної економіки, тобто для інженерів-економістів і інженерів усіх галузей промисловості, а також для економістів-менеджерів виробничої, торгової і споживчої сфер економіки.
І. ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ ТА ВИЗНАЧЕННЯ В УПРАВЛІННІ ЯКІСТЮ
1.1 Якість продукції: основні поняття, терміни і визначення
У сучасних умовах переходу до ринкової економіки серед безлічі проблем, пов'язаних із забезпеченням як виживання, так і наступного нормального розвитку підприємств і організацій, головною і вирішальною є проблема якості продукції, робіт і послуг. В найближчі роки в кращому положенні опиняться ті підприємства, які зможуть забезпечити не тільки найвищу продуктивність праці, але й високу якість, новизну і конкурентноздатність продукції.
Поняття і терміни, використані в області управління якістю, визначаються міжнародними і національними стандартами. Міжнародний стандарт ІСО 8402—94 установлює терміни по якості, пояснює їхню сутність і те, як вони застосовуються в стандартах ІСО серії 9000 «Системи якості».

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37 Дипломна робота на тему: Управління якістю

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок